Najtańsze abonamenty bez telefonu

Abonament – co zrobić by płacić mniej?

Abonament to jedna z popularniejszych i najczęściej wybieranych przez Polaków form regulowania należności za usługi telekomunikacyjne. Jest on opłacany w cyklach miesięcznych i zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt złotych. Decyzja o nim wiąże się – inaczej niż przy kartach pre-paid – z koniecznością podpisania umowy z naszym operatorem. Jak wybrać najkorzystniejszy abonament bez telefonu? Warto zajrzeć na ranking ofert abonamentu bez telefonu i sprawdzić mocne i słabe strony każdej oferty.

Abonament może mieć różną wysokość, być większy lub mniejszy. Zależy to od wielu czynników – od zakresu usług, od pakietów, jakie w jego ramach otrzymamy, ale także zwyczajnie od szczęścia. Po prostu czasem pojawiają się lepsze oferty, a czasem gorsze. Warto więc poświęcić trochę czasu na przejrzenie różnych propozycji i sprawdzić, czy abonament telefoniczny się opłaca. Być może uda się znaleźć taką ofertę, która całkowicie spełni nasze oczekiwania.

 

Dopasuj abonament do swoich potrzeb

tani abonament bez telefonu

Przede wszystkim musimy zastanowić się, jakie wymagania mamy wobec abonamentu. Każdy z nas korzysta z telefonu w inny sposób. Potrzeby biznesmena, nastolatka czy głowy rodziny różnią się od siebie. Jedni bardzo dużo dzwonią, inni wysyłają mnóstwo SMS-ów, jeszcze innym znów w telefonie przydaje się przede wszystkim szybki Internet. Warto więc poszukać takiej oferty, która będzie jak najlepiej odpowiadała na nasze oczekiwania i w ramach której uda nam się możliwie najbardziej zredukować koszty. Zazwyczaj w ramach umowy otrzymujemy darmowe miesięczne pakiety SMS-ów lub minut rozmów do wykorzystania. Czasem nawet niektóre z tych usług są całkowicie bezpłatne, niezależnie od tego, jak dużo z nich korzystamy. Jest to zależne od konkretnej oferty – rozejrzyjmy się więc za taką, która będzie najbardziej dopasowana do nas i do naszych zwyczajów, jeżeli chodzi o używanie telefonu. Dla jednych najlepszy będzie najtańszy abonament, inni będą woleli zapłacić więcej i mieć różne dodatkowe funkcje.

Poza tym w abonamencie często mamy możliwość otrzymania w promocyjnej cenie telefonu, nierzadko są to nawet najnowsze modele. Czasem musimy uiścić od razu część opłaty za to urządzenie (np. kilkaset złotych), większość jego kosztu spłacamy jednak wraz z comiesięcznymi należnościami. Jeśli więc zrezygnujemy z aparatu, z pewnością kwota abonamentu ulegnie obniżeniu. Warto więc wszystko dokładnie przeliczyć i zastanowić się, czy lepiej będzie dla nas zdecydować się na telefon od operatora, czy też może samodzielnie go zakupić.

Jeżeli chodzi o koszty abonamentu, bywają one bardzo różne – w zależności od wielu czynników. Jeśli każdego dnia dzwonimy do wielu osób i wysyłamy mnóstwo SMS-ów – raczej nie mamy co liczyć na ten najniższy na rynku. Dobrze jednak zapoznać się z jak największą ilością różnych propozycji – na przykład korzystając z dostępnej na PADO24 porównywarki – a nuż uda się trafić na taką naprawdę atrakcyjną.

  • Aktualności