Abonament nie musi być drogi!

Abonament jest to zobowiązanie do płacenia ustalonej kwoty, w przedstawionych odstępach czasu, przez dany okres, za oferowanie usługi. Zazwyczaj myśląc o abonamencie przychodzi nam do głowy abonament telefoniczny i jest to jak najbardziej prawidłowe skojarzenie, ponieważ najwięcej umów abonamentowych jest zawieranych właśnie w telekomunikacji. Dlaczego jednak zgadzamy się na zobowiązanie abonamentowe zamiast wybrać ofertę na kartę? Dzieje się tak z kilku różnych przyczyn, ale najważniejszą z nich jest po prostu sama oferta.

sposób na tani abonament z telefonem

Od czego zależy wysokość abonamentu?

Umowy abonamentowe na telefon są bardzo często dużo korzystniejsze od zwykłych numerów na kartę. Standardowo przyjęło się, że ze względu na umowę jesteśmy przywiązani do jednego operatora, ale za to otrzymujemy określone korzyści. Nasze urządzenie łatwiej jest także znaleźć lub zablokować wykonywanie połączeń w przypadku kradzieży telefonu. Najczęściej największym plusem ofert na abonament jest otrzymanie do nich telefonu komórkowego w znacznie niższej cenie. Mówimy tutaj o obniżkach wysokości nawet kilku tysięcy złotych! Większość sieci oferuje niektóre modele telefonów już od złotówki. Ich cena zależy jednak od tego jak wysoki abonament wybierzemy. Przy najniższych kwotach abonamentu nie możemy spodziewać się otrzymania najnowszego flagowego telefonu znanej marki. Musimy zatem dopasować kwotę, jaką chcemy płacić miesięczne do ceny telefonu, który nas interesuje tak, aby to połączenie było dla nas jak najbardziej opłacalne. Wybierając ofertę abonamentową na początku patrzymy jednak głownie na to, jakie ilości darmowych rozmów, smsów oraz Internetu mobilnego otrzymamy. Przede wszystkim od naszych potrzeb w tej materii będzie zależała wysokość abonamentu.

Jak zaoszczędzić na abonamencie?

najlepszy abonament z telefonem

Skoro wiemy już od czego zależy ile będziemy płacić za abonament, to pojawia się pytanie, czy jest możliwość zaoszczędzenia na nim i jeśli tak, to w jaki sposób można to zrobić? Po pierwsze powinniśmy się zastanowić, czy na pewno będziemy wykorzystywać w całości wybraną ofertę. Bardzo często zdarza się tak, że dana osoba w ogóle nie korzysta z Internetu mobilnego, a jednak posiada opcję z dostępem do niego. To samo tyczy się również darmowych minut, czy smsów. Musimy przeanalizować, który sposób komunikacji preferujemy oraz określić potrzebną nam jego miesięczną ilość. Z pozostałych usług powinniśmy zrezygnować lub wybrać najtańszą opcję, jeśli nie będzie takiej możliwości. Pomocny może być także ranking abonamentów z telefonem zamieszczony na PADO24.

Czasami jednak lepiej jest wybrać wyższy abonament, który da nam np. nielimitowane rozmowy, czy smsy. Dzieje się tak kiedy bardzo często przekraczamy ustalone limity. Rozmowy, które prowadzimy poza ilością zapisaną w abonamencie są często bardzo drogie. Może być więc tak, że regularnie przekraczamy nasz abonament i płacimy więcej niż mielibyśmy do zapłacenia w przypadku droższej umowy. W takim wypadku warto zmienić plan abonamentowy na wyższy. Jeśli się na niego zdecydujemy, możemy liczyć także na lepszy telefon, który obsługuje transmisje danych potrzebne na przykład do wykorzystania MyWallet.

Kupowanie telefonu wraz z umową może dać nam lepszy sprzęt lub być źródłem oszczędności, a wszystko zależy jedynie od nas. Tak jak wspominaliśmy telefony potrafią być wielokrotnie tańsze niż oferty w sklepach, ale nie oznacza to jeszcze, że w ogólnym rozrachunku się opłacają. Abonament z telefonem potrafi być nawet kilkanaście złotych droższy niż taka sama oferta bez niego. Musimy zatem przeliczyć, czy tańsza oferta bez aparatu telefonicznego nie okaże się w ujęciu długoterminowym bardziej opłacalna. Podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej konkretnego abonamentu może nie być łatwe, dlatego warto w tym celu skorzystać z porównywarki dostępnej na Pado24.pl. Pomoże nam to obiektywniej spojrzeć na każdą z ofert.

  • Aktualności