Wakacje all inclusive

All inclusive – wyjazd marzeń

All inclusive to współcześnie bardzo popularna forma wyjazdu turystycznego – oznacza to, że w ramach wycieczki klientom zapewnia się wyżywienie i napoje (najczęściej bez limitu), za które nie trzeba dodatkowo płacić. W opcji all inclusive mieści się zazwyczaj szwedzki stół (posiłki podawane w formie bufetu), open bar z ciepłymi i zimnymi napojami (w jego skład wchodzi zarówno napoje alkoholowe, jak i bezalkoholowe), a także przekąski (np. lody czy ciastka) dostępne pomiędzy posiłkami. W ramach all inclusive klient zyskuje nieodpłatny dostęp do animacji czasu wolnego (np. zajęć sportowych, przedstawień i występów odbywających się w hotelu). All inclusive to opcja, którą znajdziemy w ofercie każdego biura podróży – warto zastanowić się nad jej wykupieniem szczególnie, gdy planujemy podróż zagraniczną. Ta forma wyjazdu jest bardzo popularna wśród osób korzystających z ofert first minute, które lubią wszystko wcześniej planować i być przygotowanymi na każdą sytuację.

atrakcyjne all inclusive

Na czym właściwie polega all inclusive?

All inclusive (z ang. wszystko włączone, wszystko w cenie) to formuła, która zakłada brak dodatkowych opłat za usługi na rzecz klienta, który wykupił wycieczkę lub zagraniczny wyjazd. W praktyce najczęściej chodzi tutaj o wyżywienie: regularne posiłki (śniadanie, obiad i kolacja) o wyznaczonych porach, nielimitowany dostęp do ciepłych i zimnych napojów alkoholowych i bezalkoholowych, a także przekąski serwowane pomiędzy posiłkami (np. lody, owoce, ciastka). W ramach all inclusive (oprócz noclegu i wyżywienia) świadczone są również inne usługi (ich zakres jest zazwyczaj określony przez hotel). Warto pamiętać, że każdy hotel samodzielnie ustala zasady obowiązywania opcji all inclusive (np. wyznacza godziny, w jakich podawane są posiłki lub określa, które napoje są bezpłatne w ramach pakietu all inclusive). W niektórych hotelach wymaga się, by goście korzystający z formuły all inclusive nosili na ręku specjalne opaski.

Rodzaje all inclusive

Opcja all inclusive może dotyczyć zarówno egzotycznych wakacji (np. w Egipcie, Chorwacji czy Grecji), jak i wyjazdów w granicach naszego kraju. Podczas wyjazdu możemy zetknąć się z różnymi formami pakietu all inclusive: oprócz klasycznej opcji, występuje all inclusive 24 (jedyna różnica polega na tym, że brak tu określonych godzin na korzystanie z napojów i przekąsek – są one dostępne przez całą dobę). Większy zakres ma również ultra all inclusive (pakiet ten zawiera importowane napoje i umożliwia skorzystanie z dodatkowych atrakcji lub usług, np. aquaparku czyroom service). Do dyspozycji wypoczywających gości jest też formuła all inclusive light/soft
(w skład tego pakietu nie wchodzą darmowe alkohole i napoje podawane pomiędzy głównymi posiłkami). Najbogatsza forma pakietu to total all inclusive: oprócz posiłków, nielimitowanych napojów i przekąsek (poza głównymi posiłkami) daje możliwość korzystania ze wszystkich hotelowych atrakcji (np. z siłowni, sprzętu sportowego, pomocy instruktorów, wycieczek – np. rejsów statkiem czy nurkowania z delfinami, programów rozrywkowych, itp.).

Czy warto zdecydować się na all inclusive?

Warto wybrać opcję all inclusive, przede wszystkim dlatego, że formuła ta jest bardzo komfortowa: wykupując ją nie musimy martwić się o posiłki, napoje i przekąski, o tym gdzie je kupić i jak za nie zapłacić (gotówką, kartą, walutą danego kraju czy euro) – wystarczy pójść do baru, zamówić napój lub wybraną przekąskę i cieszyć się wypoczynkiem. Mając opcję all inclusive nie trzeba wszędzie zabierać ze sobą portfela, co minimalizuje szansę jego utraty lub kradzieży. Pakiet all inclusive umożliwia spokojny, niezakłócony wypoczynek i oszczędność pieniędzy: mogłoby się wydawać, że opcja ta jest droższa i mniej opłacalna, ale wcale tak nie jest. Dzięki zapewnionym posiłkom, napojom i przekąskom (takim jak lody czy ciastka) nie wydajemy oszczędności na kupowanie ich w przypadkowych miejscach kilka razy dziennie. Opcja all inclusive nie należy do najtańszych, ale w ostatecznym rozrachunku pozwala zaoszczędzić. Można także kupić ją w ofercie last minute, co znacznie ograniczy wydatki.

najlepsze all inclusive

Jak wybrać najlepsze all inclusive?

wybierz all inclusive z pado24

All inclusive to popularny pakiet, który w swojej ofercie ma każde biuro podróży: formuła ta należy do najczęściej wybieranych przez turystów opcji pobytu. Co sprawia, że cieszy się tak dużą popularnością? Wybór opcji all inclusive wpływa na komfort pobytu, przyczynia się do niezakłóconego odpoczynku – świadomość, że nie musimy za nic dodatkowo płacić wpływa na rozluźnienie i pozwala cieszyć się wyjazdem. Opcja all inclusive może umilić i uatrakcyjnić nasz wyjazd, wystarczy tylko wiedzieć, na który jej wariant się zdecydować. Najlepsze all inclusive wybierzesz dzięki PADO24 – tu znajdziesz informacje nie tylko o wyjazdach all inclusive, ale także o podróżach first i last minute, rejsach promem i wielu innych sposobach podróżowania. Porównamy dla Ciebie oferty przewoźników i biur podróży, podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając wakacyjny wyjazd, doradzimy, jak wybrać najlepszą dla siebie opcję. Porównywarka PADO24 to baza wiedzy o podróżach, wyjazdach, wycieczkach i rejsach: jeśli planujesz wyjazd sprawdź oferty właśnie u nas!

  • Aktualności