Wakacje all inclusive

Egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje to hasło, które brzmi atrakcyjnie i intrygująco dla chyba większości z nas. Taki wypoczynek kojarzy nam się z piękną plażą, błękitną przejrzystą wodą, ze słońcem i błogim lenistwem. Ale egzotyka to także coś nowego, nieznanego, fascynującego. Na takich wakacjach czeka nas więc z pewnością wiele nowości i ekscytujących przygód.

Z drugiej jednak strony dla wielu Polaków taki urlop łączy się niestety z wysokimi wydatkami. Często sądzimy, że na wyjazd do Grecji czy Turcji nas zwyczajnie nie stać. Czy słusznie? Nie da się ukryć, że zazwyczaj egzotyczne wakacje są droższe niż te spędzone w kraju. Jeśli jednak rozejrzymy za ciekawymi ofertami biur podróży, wcale nie muszą nas one kosztować majątku. Dobrym pomysłem może być również samodzielne zorganizowanie wyjazdu i tańszych niż zwykle noclegów oraz środków transportu.

Gdzie na egzotyczne wakacje wyjeżdżają Polacy?

Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie urlopu lub majówki za granicą. Gdzie najczęściej wyjeżdżają? Jakie wybierają kierunki? Najchętniej odwiedzane przez nas w trakcie egzotycznych wakacji kraje to Grecja, Hiszpania, Turcja, a także te leżące w północnej Afryce. Dlaczego?

egzotyczne wakacje all inclusive

Przede wszystkim chodzi o warunki klimatyczne. Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna, nieraz zdarzyło się przecież, że przez całe trzy letnie miesiące padał deszcz. Tymczasem wyjeżdżając na egzotyczne wakacje all inclusive na południe, mamy sporą szansę na to, że trafimy na wysokie temperatury i piękną pogodę – idealną zarówno do opalania się, jak i do zwiedzania. Poza tym państwa te są zwyczajnie interesujące pod względem turystycznym. Grecja to przecież oprócz pięknych plaż, również mnóstwo zabytków pochodzących jeszcze ze starożytności. Turystów przyciągają do siebie zwłaszcza tamtejsze wyspy. W Turcji oprócz oddawania się błogiemu lenistwu koniecznie należy się wybrać między innymi do Stambułu, czyli niegdysiejszego Konstantynopola. Do Hiszpanii z kolei wyjeżdżamy nie tylko w celach wypoczynkowych, ale także religijnych (słynny pielgrzymkowy szlak Santiago de Compostela).

Egzotyczne wakacje – lepiej z biurem podróży czy samodzielnie?

all inclusive w rajskich Malediwach

Myśląc o zagranicznym wyjeździe, często zastanawiamy się, czy lepszą opcją będzie wykupienie wycieczki z biura podróży, czy też samodzielna organizacja wszystkiego. Oba pomysły na egzotyczne wakacje mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Grupowy wyjazd z biurem podróży to zazwyczaj wyższy koszt, chyba że uda nam się trafić na naprawdę atrakcyjną ofertę last minute. Pozwala nam się on jednak o nic nie martwić i po prostu cieszyć urokami miejsca, które odwiedzamy. Może byćwięc dobrym wyjściem dla początkujących podróżników z niewielkim doświadczeniem. Z drugiej jednak strony samodzielny wyjazd daje nam więcej swobody. Nie musimy podporządkowywać się grupie ani przewodnikowi, robimy tylko to, co chcemy i wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Tak naprawdę więc to, który wybór będzie lepszy, zależy od upodobań i oczekiwań konkretnej osoby.

Będąc na egzotycznych wakacjach, uważaj na siebie!

Planując zagraniczną podróż, pamiętaj jednak o zdrowym rozsądku. Od pewnego czasu niestety nie każdy kierunek wyjazdu na egzotyczne wakacje jest bezpieczny. Zaleca się, aby unikać przede wszystkim wycieczek do krajów takich, jak Libia, Irak czy Tunezja. Również niestety pobyt we wspomnianej powyżej Turcji może się wiązać z zagrożeniem. Najlepsze oferty zagranicznych wyjazdów znajdziecie na porównywarce PADO24, wystarczy tylko kilka kliknięć, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Najważniejsze jednak jest to, aby myśleć, i to zarówno przed urlopem, jak i w jego trakcie, a na pewno będziemy mieli wyłącznie piękne wspomnienia!

wybierz najlepsze all inclusive
  • Aktualności