Wakacje all inclusive

Majówka

Majówka to wyjątkowo przyjemny moment w ciągu każdego roku. W jej trakcie zazwyczaj jest już ciepło, przyjemnie, zielono i wiosennie. W dodatku mamy wtedy zazwyczaj kilka dodatkowych dni wolnego – a w niektórych latach, jeżeli odpowiednio zaplanujemy sobie urlop, może to być nawet cały tydzień. To więc idealna okazja, żeby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, być może gdzieś wyjechać, a na pewno pobyć trochę na świeżym powietrzu – zwłaszcza że pogoda zazwyczaj sama aż do tego zachęca.

Jak będzie wyglądał początek maja w 2016 roku? Ustawowo wolne od pracy są 1. i 3. dzień tego miesiąca. 1 maja wypada w tym roku w niedzielę, natomiast 3 we wtorek – jeżeli więc uda nam się dostać urlop w poniedziałek, majówka potrwa cztery dni. Jest to już całkiem sporo, na pewno wystarczająco, by zaplanować drobny wyjazd.

all inclusive w górach

Dokąd pojechać na majówkę?

Cztery dni wolnego to trochę za mało, by móc pozwolić sobie na egzotyczne wakacje all inclusive za granicą, w trakcie których sporo czasu tracimy przecież w samych środkach transportu. Dlatego też majówkę w tym roku najlepiej zaplanować w Polsce, zwłaszcza że aura jest przecież w tym czasie w naszym kraju wyjątkowo sprzyjająca. Jeżeli wyruszymy w drogę już w piątek popołudniu, to będziemy mieli na poznawanie nowych miejsc i zwiedzanie aż 3,5 dnia.

Gdzie się więc wybrać? Miejsc, w których możemy spędzić majówkę w naszym kraju, jest naprawdę wiele. Warto pojechać do jednego (lub kilku) z pięknych polskich miast – na przykład Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska. Wiosenne popołudnia są przecież świetne na spacery po rynku czy podziwianie zabytków. Początek maja to także doskonały moment na wyjazd w góry, wędrówki po nich i oglądanie tatrzańskich czy pienińskich krajobrazów. Pamiętajmy jednak, że tam w tym czasie może nie być jeszcze aż tak ciepło jak w mieście. Warto więc zabrać ze sobą grubsze ubrania, a nawet czapkę i rękawiczki.

wybierz miejsce na all inclusive

Majówka w domu. Jak ją przyjemnie spędzić?

oferty all inclusive

Może się jednak okazać, że – czy to ze względów finansowych, czy jakichkolwiek innych – nie będziemy mogli pozwolić sobie na żadną podróż i spędzimy ten okres w miejscu zamieszkania. Jak w takim razie zaplanować sobie majówkę, by pozostały nam z niej mimo to przyjemne wspomnienia? Przede wszystkim warto jak najczęściej korzystać z pięknej pogody i wychodzić z domu oraz decydować się na rozmaite aktywności. Dobrym pomysłem może być wycieczka rowerowa po okolicy albo wyjście na rolki z przyjaciółmi. Wieczorem natomiast możemy zorganizować ognisko lub grilla.

Poza tym mimo przeciwności postarajmy się jednak w te pierwsze dni maja gdzieś wybrać – przynajmniej na jeden dzień lub nawet tylko popołudnie. W Twojej okolicy na pewno znajdą się ciekawe miejsca, które będą doskonałe na taki majówkowy wypad. Trzeba się tylko rozejrzeć. Być może niedaleko stoi od wieków ciekawy zamek, którego historii jeszcze nie znasz? Albo w pobliżu znajduje się wysoka góra, której dotąd jeszcze nie zdobyłeś? Polska jest pełna przecież urokliwych zakątków i miejscowości, które tylko czekają aż je odkryjesz.

Zaplanuj swoją majówkę z PADO24!

W trakcie planowania wiosennego wyjazdu, warto zajrzeć na porównywarkę PADO24. Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo pomysłów i inspiracji dotyczących celu Twojej wyprawy. Opisujemy piękne i interesujące miejsca, zachęcamy do ich odwiedzenia. Niezależnie od tego, jak daleko i na jak długo chcesz pojechać oraz jakim dysponujesz budżetem – z naszą pomocą na pewno uda Ci się zorganizować niezapomnianą majówkę.

  • Aktualności