Atrakcje turystyczne

Najciekawsze miejsca w Polsce

Ciekawych miejsc w Polsce nie brakuje. Jest wiele zakątków, które mają nie mniej uroku niż to, co zobaczymy za granicą. Warto wiedzieć, że Polska to nie tylko Morze Bałtyckie, Kraków i Zakopane. W naszym kraju można odwiedzić wiele ciekawych miejsc, o których istnieniu nigdy nie słyszeliśmy. Z uroków mało znanych polskich miejscowości korzystało wielu znanych reżyserów i twórców kinowych hitów. Nie wszyscy wiedzą, że jesienią i zimą najpiękniej prezentują się Bieszczady. Jednym z bardziej znanych, jednak wciąż rzadziej odwiedzanych miejsc, są Mazury – powinniśmy zobaczyć między innymi znajdujące się tam ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec. Wartym odwiedzenia miejscem jest także Jura Krakowsko-Częstochowska. Najpopularniejsze miasto pięknego Roztocza to Zamość. Wiele osób twierdzi, że jest to najpiękniejsze miasto w Polsce. Niedocenianym regionem są także Góry Świętokrzyskie. To miejsce nie tylko dla osób spragnionych pieszych wycieczek. Można tam odnaleźć wiele niezwykłych atrakcji turystycznych.

najciekawsze miejsca w Polsce

Odkryj nieznane miejsca Polski

Często mijamy niezwykłe miejsca i zabytki nie wiedząc, co się za nimi kryje. Zachwycamy się tym, co zobaczymy podczas zagranicznych wycieczek, a nie zawsze wiemy o istnieniu ciekawych miejsc w Polsce. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre zabytki zostały umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO lub w Księdze Rekordów Guinnessa.

poznaj najciekawsze miejsca w Polsce

Jeżeli chodzi o miasta, licznymi zabytkami i wyjątkową atmosferą przyciąga Lublin. Został ona nawet określony mianem „miasta inspiracji”, a wyróżnia je ponad 700- letnia historia. Jest stolicą województwa lubelskiego i pełni rolę administracyjnego, gospodarczego i kulturalnego centrum regionu. Lublin to także miasto studentów. Na licznych uczelniach kształci się prawie 100 tys. młodych ludzi z całego kraju,  a także zagranicy. Będąc w Lublinie, warto zahaczyć także o pobliski zamek w Janowcu.

Niezwykłe wrażenie robi także Przełom Dunajca, który warto zaobserwować z punktu widokowego na Sokolicy. Z tego miejsca dokładnie widać kręte koryto rzeki, które kształtowało się przez miliony lat. Dolina Chochołowska to miejsca, którego walory doceniają nie tylko turyści. Była wielokrotnie wykorzystywana jako sceneria w filmach, np. w Janosiku. Na obrzeżach doliny powstała nawet jedna z bollywoodzkich superprodukcji „Fanaa”.

Niezwykłym miejscem jest również wieś Jeruzal położona w województwie mazowieckim. Popularność nadał jej serial Ranczo, w którym pełni rolę miasteczka Wilkowyje. Na miejscu można zwiedzić zabytkowy osiemnastowieczny kościół, dzwonnicę, plebanię, salkę parafialną, ośrodek zdrowia, a także zrobić zakupy w słynnym sklepie z ławeczką. Zamek w Pieskowej Skale jest jednym z najciekawszych obiektów na Szlaku Orlich Gniazd i w regionie Jury. Warto wiedzieć, że na zamku były nagrywane ostatnie sceny „Ogniem i Mieczem”.

Osoby, które szukają pomysłów na wycieczkę w wakacje, powinny odwiedzić Dolinę Narwi na Podlasiu. W tym regionie został utworzony Obszar Chronionego Krajobrazu. Dodatkowo, można skusić się na spływ kajakowy Narwią. Łącznie trasa liczy 150 kilometrów, dlatego taką wyprawę warto zaplanować na kilka dni.

Ciekawym regionem w Polsce są również Kaszuby. Warto zwiedzić Dom do góry nogami w Szymbarku, Bunkier Gryfa Pomorskiego, a także zobaczyć najdłuższą deskę świata, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Na wycieczkę warto wybrać się także na Suwalszczyznę.

Miłośnicy przyrody mogą odwiedzić Biebrzański i Wigierski Park Narodowy, natomiast aktywni turyści mogą wybrać się na spływ kajakowy po Czarnej Hańczy lub Rospudzie. Niecodzienną atrakcją jest również możliwość zanurkowania w jeziorze Hańcza- najgłębszym jeziorze w Polsce. Kolejną propozycją jest Kotlina Kłodzka. Można tam odwiedzić Złoty Stok, czyli kopalnię złota i rudy arszenikowej. Pod ziemią można znaleźć mnóstwo atrakcji, takich jak muzeum tabliczek ostrzegawczych, czy 8- metrowa zjeżdżalnia.

Jednym z siedmiu cudów Polski jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Będąc w województwie małopolskim nie można jej ominąć! Szczególnie lubiany przez mieszkańców Szczecina jest Park Kasprowicza. Warto wiedzieć, że na jego terenie, nad jeziorem Rusałka znajduje się mostek japoński, na którym wiele par przypięło kłódkę ze swoimi inicjałami. Niecodzienny klimat można poczuć również w ponad stuletnim Ogrodzie Japońskim. Jest wyjątkowo chętnie odwiedzanym miejscem we Wrocławiu.

najciekawsze miejsca w Polsce tylko na PADO24

Noclegi w ciekawych miejscach naszego kraju

Podróże to nie tylko wyjazdy za granicę.Warto wiedzieć, że Polska jest krajem bogatym w wiele ciekawych miejsc i regionów, które potrafią zachwycić swoim urokiem. Każdą wycieczkę należy dobrze zaplanować, wybrać odpowiednie zakwaterowanie, a także przygotować listę atrakcji. Na stronie PADO24 można odnaleźć wiele informacji dotyczących ciekawych miejsc w Polsce, atrakcyjne ceny noclegów oraz porównywarkę ofert wycieczek.

  • Aktualności