Alior Bank – informacje ogólne

Alior Bank słynie z najwyższej jakość obsługi. Jego nowatorskie produkty i usługi cieszą blisko 3 mln klientów. Bank jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku finansowym. W swojej ofercie ma nie tylko nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak bankowość internetowa i mobilna. Solidność i bezpieczeństwo to priorytet Alior Banku. Ma on także największą sieć dystrybucji, bo ponad 1000 placówek. Alior działa również na rynku niemieckim. Bank oferuje konta osobiste, produkty maklerskie, kredyty, karty kredytowe, fundusze inwestycyjne i lokaty. Obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy oraz przedsiębiorstwa. Ponad to, może  się pochwalić kantorem wymiany walut online oraz działem prywatnej bankowości. Co ciekawe, Alior Bank jest jednym z oficjalnych sponsorów piłkarskiej reprezentacji Polski. W 2009 roku zdobył nagrodę Forbesa za „Najlepszy bank dla firm”. Rok 2013 natomiast przyniósł Orła Rzeczpospolitej dla najlepiej rozwijającego się banku na polskim rynku.

Historia Alior Banku

Alior jest jednym z najmłodszych banków w Polsce. Prace projektowe nad jego formą rozpoczęły się w 2007 roku, by rok później włoska grupa Carlo Tassara, mogła uzyskać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na utworzenie marki.  W tym samym roku Alior zaczął działalność operacyjną. Rok 2012 przyniósł zmianę, jaką było zadebiutowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Alior Bank przeprowadził największą w historii ofertę publiczną na łączną kwotę 2,1 mld zł. Poza tym, powstał oddział Alior Sync zajmujący się bankowością internetową i  mobilną, jednak nie przetrwała próby czasu. Zastąpiła ją marka T-mobile Usługi Bankowe. W marcu 2014 roku, akcje Alior Banku zostały włączone do indeksu WIG20. Prawie rok później bank wykupił niespełna 100% akcji Meritum Bank ICB. Był to kolejny poważny krok w rozwoju placówki. W 2015 roku nastąpiła fuzja obu banków. Zaowocowało to zmianą nazwy prawnej na Alior Bank S.A.

Oferta produktowa Alior Banku dla klientów indywidualnych

W swojej ofercie Alior Bank posiada niezwykle szeroki wachlarz kont osobistych. W zależności od potrzeb można wybrać Konto Internetowe, Wyższej Jakości, Rozsądne, Osobiste, Rachunki bez opłat albo Konto walutowe. Dobrym rozwiązaniem dla klienta jest konto oszczędnościowe na 2,25%. Oszczędzać można również, dzięki dobrze oprocentowanym lokatom i tzw. lokatom specjalnym. Alior Bank proponuje także kredyty konsolidacyjne, pożyczkę 5% z gwarancją oraz limit odnawialny w rachunku. Oprócz tego, klient ma możliwość skorzystania z kredytów hipotecznych, jak choćby Megahipoteka oraz Mieszkanie dla Młodych. Dla kogoś, kto potrzebuje dodatkowej ochrony mieszkania, ochrony w podróży albo na zdrowie, najlepszą opcją jest ubezpieczenie online. Dodatkowo można wykupić Pakiet na życie, ale to nie cała paleta możliwości. Jeśli chodzi o inwestycje to Alior gwarantuje produkty strukturyzowane oraz ubezpieczenia inwestycyjne, takie jak Portfel Trio czy Horyzont Obligacji. Placówka udostępnia także ciekawe usługi. Kantor walutowy online, Kartę kibica, która daje pierwszeństwo przy zakupie biletów, Program Rekomendacyjny, dzięki któremu klient może zarobić dodatkowe środki oraz System Alior SPEED pozwalający na szybkie przelewy i to w obcej walucie. Oczywiście, standardowym produktem są karty płatnicze. W ofercie Alior Banku znajdziemy trzy rodzaje kart kredytowych, które dają duże możliwości oraz ciekawe rabaty. To wszystko jest szybko dostępne dla każdego klienta.

Oferta Alior Banku dla klienta biznesowego

Jeśli ktoś prowadzi własną działalność to z pewnością przypadnie mu do gustu oferta Alior Banku. Bez problemu bowiem można założyć rachunki firmowe, takie jak choćby Partner, Rachunek z pakietem www, z terminalem POS lub Rachunek Wspólnota. Uzyskanie dodatkowych środków też nie będzie problemem. Wybierać można spośród 8 rodzajów kredytów. To daje bardzo duże możliwości. Szybki kredyt inwestycyjny, Kredyt technologiczny czy Łatwy kapitał to tylko niektóre z propozycji. Nieodzownym elementem nowoczesnej firmowej bankowości są również gwarancje bankowe. Alior bez problemu wydaje wszystkie dokumenty, co więcej w tym przypadku można skorzystać z tzw. produktów towarzyszących, jak kredyty i rachunki. Kolejnym plusem są platformy walutowe – Kantor walutowy online, Autodealing oraz Platforma eFX Trader. Klienci mogą również skorzystać z produktów skarbowych, jak np. Ryzyko cen towarów oraz Ryzyko walutowe. Nie zapominajmy także o lokatach. Rachunek lokacyjny, Inwestycje w Obligacje Komercyjne, ale i Produkty Strukturyzowane mogą przynieść nie małe zyski. Oczywiście i przedsiębiorstwa mogą skorzystać z ciekawych rozwiązań. Rachunek Biznes Optymalny, Biznes Profil, osiem rodzajów kredytów oraz takie usługi jak Limit wierzytelności, Refinansowanie, Gwarancja de minimis to tylko część atutów banku. Kredyt strukturyzowany, Faktoring niepełny i odwrotny, a także pozyskanie obligacji komercyjnych, są niezwykle proste. Oprócz tego, dla przedsiębiorstw działają platformy walutowe i produkty skarbowe. Inwestycje będą niezwykle udane z lokatą terminową lub negocjowaną. Poza tym, Alior Bank proponuje również Ofertę Specjalną lokat na niezwykle wysokim poziomie.

Decyzja dotycząca założenia konkretnego konta czy karty powinna być zawsze dobrze przemyślana. Nie każdy klient wie, czym się kierować, podejmując ją – na szczęście PADO24 przychodzi z pomocą. Jeśli więc nie wiesz, czy skorzystać z oferty właśnie Alior Banku, czy też innej instytucji – skorzystaj z naszej porównywarki finansowej, a wszystko stanie się znacznie prostsze.

  • Aktualności