Bank BGŻ – informacje ogólne

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. jest to bank uniwersalny. Swoim klientom oferuje najwyższą jakość usług oraz pomoc doświadczonych doradców. Jest 7 bankiem z największą ilością aktywów w Polsce. Klient może korzystać z 4700 bankomatów banku rozlokowanych w całej Polsce. Bank posiada także ponad 300 oddziałów. Produkty i usługi jakie oferuje to przede wszystkim szeroka gama kredytów, karty płatnicze, konta osobiste i firmowe, ubezpieczenia, leasing. Skupia się na obsłudze klientów indywidualnych, prywatnej bankowości, korporacji, małych i średnich firm, a także sektora rolniczego. Bank BGŻ jest jednym z najsilniejszych banków, stawiającym na nowe technologie, jak choćby bankowość elektroniczna. Co więcej, jego celem jest budowanie długotrwałych relacji z klientem i oferowanie im najlepszej jakości usług. W 2014 roku placówka zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Bank dla Kowalskiego” w rankingu Newsweeka. BGŻ należy do międzynarodowej Grupy BNP Paribas.

Historia banku BGŻ

Bank Gospodarki Żywnościowej powstał z połączenia Banku Rolnego oraz Centralnego Związku Spółdzielni Oszczędnościowo – Pożyczkowych w 1975 roku.  W 1994 roku stał się on spółką akcyjną. Nadano statut bankowi, powołano pierwszy zarząd i radę nadzorczą. W tym samym roku między bankiem a Agencją Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa nawiązała się współpraca. Co więcej, biuro maklerskie BGŻ zaczęło się prężnie rozwijać i otrzymało zezwolenie Komisji Papierów Wartościowych na prowadzenie zawodowego doradztwa dotyczącego obrotu papierów wartościowych. Rok 2001 był okresem wprowadzenia innowacji, czyli bankowości internetowej. Poza tym, bank uruchomił platformę oszczędnościową o nazwie BGŻOptima. Do 2004 roku głównym właścicielem banku był Skarb Państwa i posiadał 69% akcji, reszta właścicieli należała do sektora bankowości spółdzielczej. Wkrótce do akcjonariuszy dołączył także Rabobank International Holding B.V., którego wpływy zwiększały się z czasem. W 2008 roku akcje BGŻ zaczęto notować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Sześć lat później nastąpiło połączenie Rabobanku z BGŻ. W 2015 roku dokonała się fuzja BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska. Odtąd nazwa brzmi Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Informacje dotyzące oferty banku BGŻ dla klienta indywidualnego

BGŻ ma bardzo dobrą ofertę dla klientów indywidualnych. Proponuje przede wszystkim trzy rodzaje kont : Aktywna Pensja, Konto bardzo osobiste i Plan Aktywny. Ten ostatni powstał z myślą o tych, którzy sporo podróżują i chcą mieć wiele udogodnień. Swoje oszczędności klient może swobodnie przekazać na konto oszczędnościowe o nazwie Dobrze Oszczędnościowe lub na Konto z Zyskiem. Ma też możliwość skorzystania z lokaty promocyjnej, internetowej, standardowej w PLN oraz walutowej. Jeśli zaś chodzi o emeryturę warto zastanowić się nad IKE w BGŻ. Jest to niezłe zabezpieczenie na przyszłość. Oszczędzający kredyt gotówkowy, kredyt online, kredyt samochodowy, ale i kredyty hipoteczne zapewnią dodatkowe środki. Karty debetowe, kredytowe oraz innowacyjne naklejki zbliżeniowe zapewnią komfort transakcji. Bank posiada również funkcję polecenia zapłaty. Sto procent komfortu i oszczędność czasu to główne plusy tej opcji. Dzięki niej płacenie rachunków stanie się łatwiejsze. Jeśli chodzi o dodatkowe środki to warto zwrócić uwagę na fundusze inwestycyjne otwarte i zamknięte, ale także lokatę inwestycyjną. To dzięki nim można bezpiecznie ulokować pieniądze. Jeśli ktoś korzysta z produktów BGŻ to może również się ubezpieczyć. Ma prawo bowiem skorzystać z ubezpieczeń powiązanych z produktami. Nie można zapominać również o rozwiniętych usługach bankowości internetowej, jak Pla@net czy Mobile Pla@net, która jest aplikacją do telefonu. Dzięki nim dostęp do konta jest niezwykle prosty.

Informacje o ofercie banku BGŻ dla klientów biznesowych

Bank proponuje firmom rachunki powiernicze i zastrzeżone oraz cztery rodzaje pakietów ułatwiających prowadzenie działalności. Oprócz tego, klient może ulokować oszczędności firmy, nie tylko na rachunkach lokacyjnych, ale i lokatach. Wyróżnia się lokaty internetowe, walutowe i terminowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, jeśli potrzebne są dodatkowe środki warto zastanowić się nad kredytem inwestycyjnym, kredytem na działalność bieżącą, finansowaniem dla firm Agro, gwarancją de minimis. Dodatkowo można też skorzystać z leasingu, gwarancji bankowych, inkasa i akredytywy. Zarządzać gotówką można poprzez wpłaty zamknięte, wypłaty zamknięte oraz oczywiście bieżącą obsługę gotówkową. Dla przedsiębiorstw bank BGŻ również ma coś do zaoferowania. Trzy pakiety oraz rachunek bieżący dla firm. Oprócz tego, trzy rodzaje rachunków lokacyjnych np. rachunek progresywny oraz cztery lokaty. Jak w przypadku firm i przedsiębiorstwa mają szeroki wachlarz proponowanych kredytów, jak choćby rewolwingowy czy Kredyt Energo. Płatności masowe, przelew zagraniczny i krajowy nie powinien być trudny, ponieważ jest to standardowa usługa. Klient ma także możliwość skorzystania z transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem stopy procentowej oraz ryzykiem zmiany cen towarów. Jeśli zaś mowa o korporacjach to i one znajdą coś dla siebie w ofercie BGŻ. Rachunki powiernicze i zastrzeżone, rachunek płacowy, progresywny, automatyczne depozyty ON, kredyt obrotowy to tylko niektóre z możliwości banku. Duża liczba kredytów, usługi powiernicze, leasing, ubezpieczenia grupowe czy zarządzanie flotą samochodową pokazuje wysoki standard usług i dbałość o klienta. Wszystko to, co opisaliśmy powyżej, to tylko część oferty, jaką ma dla nas Bank BGŻ. A oprócz tego na polskim rynku istnieje przecież jeszcze masa innych instytucji finansowych. Jak w tym wszystkim ma się odnaleźć przeciętny klient? Z pomocą informacji zawartych na pado24.pl i naszej porównywarki finansowej jest to znacznie prostsze niż kiedyś. Zapraszamy do korzystania!

  • Aktualności