Bank BPH – informacje ogólne

Obecny od ponad 20 lat na polskim rynku Bank BPH jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej General Electric. Bank realizuje usługi finansowe poprzez sieć ponad 400 oddziałów i placówek współpracujących i nowoczesne narzędzia, jakimi są bankowość internetowa i telefoniczna. Produkty i usługi BPH kieruje nie tylko do klientów indywidualnych, ale także do korporacji oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Wybierając ofertę BPH mamy do dyspozycji konta osobiste, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, ale także kredyty i karty kredytowe. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z kompleksowej obsługi firmowej. Akcje Banku BPH notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank BPH znajduje się wśród spółek giełdowych, notowanych w Indeksie RESPECT. Jest to wyróżnienie dla ciekawych pod względem inwestycyjnym spółek giełdowych. Konstruując ten Indeks pod uwagę brane są standardy ładu korporacyjnego oraz jakość działań środowiskowych i społecznych. Bank BPH jest także współorganizatorem akcji społecznej Zwykły Bohater. Nagradza ona ludzi, którzy w codziennym życiu wykazali się inicjatywą lub z odwagą nieśli pomoc innym ludziom.

Historia Banku BPH

Historia banku BPH rozpoczęła się w 1989 roku. Właśnie wtedy został on wydzielony ze struktur Narodowego Banku Polskiego. W 1995 roku akcje Banku BPH stały się przedmiotem obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W latach 2001 – 2010 Globalne Kwity Depozytowe banku były notowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank BPH w swojej wieloletniej działalności przechodził strategiczne zmiany. Najważniejsza z nich dokonała się w 2001 roku, kiedy doszło do fuzji BPH i PBK – dwóch giełdowych banków. W ten sposób powstał trzeci co do wielkości pod względem sumy bilansowej bank uniwersalny. Pod koniec 2007 roku Bank BPH uległ podziałowi. Ponad 80 % aktywów zostało włączonych do Banku Pekao S.A. Rok 2008 przyniósł kolejny przełomowy moment w historii Banku BPH. Większościowym akcjonariuszem banku została międzynarodowa korporacja General Electric Company. GE Company nabył spółkę zależną w Polsce – GE Money Bank. Na koniec 2009 roku doszło do fuzji Banku BPH i GE Money Banku, które do chwili obecnej działają pod jedną nazwą – Bank BPH.

Oferta produktowa Banku BPH dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni Banku BPH mogą założyć konto osobiste dopasowane do swoich potrzeb. Dostępnych jest 6 rodzajów popularnych ROR – ów, do których dostęp zapewni nowoczesny system bankowości elektronicznej.  BPH do rachunków osobistych proponuje elastyczny limit kredytowy i atrakcyjne karty płatnicze. W kategorii produktów kredytowych znajdziemy kredyty gotówkowe, kredyt konsolidacyjny oraz kredyty hipoteczne. Na specjalnych warunkach można skorzystać z taniego kredytu gotówkowego zabezpieczonego nieruchomością oraz linii kredytowej dla inwestora giełdowego. Decydując się na kartę kredytową warto sprawdzić ofertę Banku BPH. W szerokiej palecie produktów oszczędnościowych dostępne są lokaty, konto oszczędnościowe i programy oszczędnościowe. Inwestując z BPH możemy wybrać produkty strukturyzowane, polisy inwestycyjne oraz fundusze inwestycyjne oferowane przez Biuro Maklerskie. Kompleksowe rozwiązania proponowane przez Bank BPH umożliwiają wykupienie ubezpieczeń do kredytu gotówkowego i hipotecznego, konta osobistego i karty kredytowej.

Oferta produktowa Banku BPH dla przedsiębiorców

Oferta banku BPH przygotowana z myślą o klientach biznesowych zawiera szeroki zakres produktów i usług, które posłużą dynamicznemu rozwojowi firmy. Skorzystać z nich mogą zarówno właściciele małych i średnich firm, jak i korporacji.  Najbardziej popularnym produktem są oczywiście konta firmowe i karty płatnicze, prowadzone na preferencyjnych warunkach. W ich ramach można liczyć na korzystne ceny i pakiety podstawowych operacji finansowych, takich jak przelewy ekspresowe. Przydatna jest także możliwość wnioskowania o przyznanie linii kredytowej w zwiększonej wysokości oraz z atrakcyjnym oprocentowaniem, która będzie pomocna w finansowaniu bieżącej działalności, większych inwestycji lub zagwarantuje utrzymanie płynności finansowej.

Innymi propozycjami zawartymi w ofercie produktowej banku BPH dla klientów biznesowych są także lokaty, kredyty i szereg usług dodatkowych, takich jak automatyzacja księgowości, dzięki której można połączyć system finansowy naszej firmy z bankowością elektroniczną. W razie potrzeby możemy również liczyć na faktoring oraz współpracę w zakresie produktów skarbowych i powierniczych. Zaletą jest z pewnością łatwy dostęp do wszystkich oferowanych usług za pośrednictwem telefonu czy Internetu, a także możliwość spotkania z doradcą, który dobierze dla nas odpowiedni produkt.

Oferta przedstawiana nam przez Bank BPH niewątpliwie jest interesująca. Oprócz tego jednak na naszym rynku istnieje przecież jeszcze cała masa innych instytucji finansowych, które również mają nam wiele do zaproponowania. Jak więc podjąć właściwą decyzją dotyczącą karty czy konta? Nie jest to łatwe, ale z zamieszczoną na pado24.pl porównywarką finansową – łatwiejsze niż do tej pory. Zapraszamy do używania jej!

  • Aktualności