Bank BZ WBK – informacje ogólne

Bank BZ WBK to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce. Ponad 3 miliony klientów i 927 placówek to najlepsza rekomendacja banku. Swoją działalnością obejmuje klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Nowoczesne technologie bankowe, innowacyjność i dobre doradztwo to jego niezaprzeczalne atuty. W ofercie banku znajdują się usługi maklerskie, konta osobiste, lokaty, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, ale także oferta bancassurance. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest grupa Santander. Wieloletnie doświadczenie, wdrażanie nowych technologii i dobre kontakty z klientami to priorytety BZ WBK. Swój wizerunek bank buduje dzięki reklamom z międzynarodowymi gwiazdami oraz działalności charytatywnej. Fundacja Banku Zachodniego WBK zajmuje się niesieniem pomocy utalentowanym dzieciom, żyjącym w trudnych warunkach materialnych. Stypendia i granty to tylko część ich działalności. W 2015 roku bank otrzymał tytuł „Best Bank in Poland” w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards for Excellence za wysoką efektywność, zyski oraz udoskonalone rozwiązania bankowości mobilnej i internetowej.

Historia Banku Zachodniego WBK

Moment założenia BZ WBK przypada na 1995 rok. Wtedy to właśnie irlandzka grupa Allied Irish Banks wykupiła od Skarbu Państwa 16,2 % akcji Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Cztery lata później pozyskała także większościowy pakiet akcji, bo aż 80% w spółce Banku Zachodniego S.A. W 2001 roku miało miejsce utworzenie Banku Zachodniego WBK, a AIB objęła ponad 70% udziałów. W tym samym roku latem rozpoczął się obrót akcji banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Co więcej, placówka weszła w skład WIG30. W 2011 roku zmienił się właściciel banku. Ponad 90% udziałów wykupiła hiszpańska spółka Santander. Rok 2012 zaś, przyniósł kolejne zmiany. Santander wykupił Kredyt Bank, dzięki czemu doszło do połączenia go z BZ WBK. Jednak część produktów funkcjonowała pod nazwą Kredyt Bank. Rok 2014 to rebranding. Prezes banku zapowiedział zmianę nazwy na Santander.

Oferta BZ WBK dla klienta indywidualnego

BZ WBK proponuje szeroki wachlarz kont osobistych. Konta standardowe, konta walutowe oraz konta oszczędnościowe. Jednym z najbardziej popularnych jest Konto godne polecenia oraz Konto oszczędnościowe a la lokata. Bank ma również rozbudowaną ofertę kart płatniczych – 7 rodzajów kart kredytowych, tyle samo kart przedpłaconych, 3 rodzaje kart walutowych i aż 10 kart do konta. Jest więc z czego wybierać. Dodatkowo niektóre z kart płatniczych obowiązuje akcja PAYBACK, dzięki czemu klient zyskuje na atrakcyjnych rabatach. Niskie raty w karcie kredytowej, zwiększenie limitu czy po prostu uzyskanie dodatkowej karty to tylko część pokaźnych możliwości banku. Poza tym, można także bezpiecznie ulokować pieniądze. Wystarczy wybrać jedną z 14 lokat terminowych, np. Impet czy Overnight. Klient może także wykupić lokatę strukturyzowaną lub obligacje strukturyzowane. Bank oferuje też usługę Asset Management pomagającą zarządzać portfelem oraz różne programy inwestycyjne, jak choćby In Plus. Co więcej, można łatwo ubezpieczyć mieszkanie, dom lub kartę kredytową. Dostępność do rachunków online oraz możliwość przelewów telefonem również jest bardzo komfortowa. BZ WBK ma dla swoich klientów przygotowane specjalne promocje, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pakiet usług dodatkowych to dobre rozwiązanie.

Oferta BZ WBK dla klienta biznesowego

Klienci biznesowi mają możliwość wyboru dogodnych dla siebie kont w pakietach MOBI, MINI, OPTI, MAXI, ale nie tylko, oferta jest rozszerzona również na rolników w opcji Agro Pakiet. Firmy mają także możliwość wyboru 7 kart kredytowych i 3 przedpłaconych. Można również wziąć kartę w innej walucie. Kredyty na bieżącą działalność, inwestycyjne, preferencyjne, dają gwarancję płynności finansowej i bezpieczeństwo. Produkty inwestycyjne, jak fundusze oraz lokaty krótkoterminowe, negocjowane czy walutowe, też nie powinny rozczarować. Bank ułatwia swoim klientom handel zagraniczny oraz oferuje duży wybór usług typu leasing. Daje możliwość inwestowania w produkty skarbowe oraz faktoring, w którym znajdzie się oferta dla lekarzy i weterynarzy. Zarządzanie płynnością i wybór strategii opcyjnych, nigdy nie był tak komfortowy. BZ WBK ma także coś dla przedsiębiorstw i korporacji. Rachunki firmowe, przelewy masowe, możliwość płatności nie tylko w kraju, ale i za granicą to bardzo dużo. Ponadto, klienci mają dobry dostęp do bankowości elektronicznej, co znacznie ułatwia prowadzenie biznesu. Rozliczanie transakcji handlowych oraz akredytywa i inkaso to także atuty banku. Klient ma dobry dostęp do takich usług jak faktoring, leasing, ale i usług dotyczących rynków kapitałowych, profesjonalnego doradztwa, dostęp do produktów skarbowych. Oczywiście, bank oferuje kredyty, jak choćby na rachunku bieżącym, inwestycyjny, obrotowy oraz poręczenie POLFUND. I to wszystko na najwyższym poziomie.

Polski rynek finansowy jest bardzo bogaty w różne oferty – a te banku BZ WBK to tylko niewielki odsetek spośród nich. Dlatego też odnalezienie się na nim i wybranie odpowiedniego konta czy karty może nam sprawić problemy. Zachęcamy do korzystania w tym celu z naszej porównywarki finansowej – na pewno znacznie ułatwi Ci ona dobranie właściwego produktu.

  • Aktualności