Bank Citi Handlowy – informacje ogólne

Bank Citi Handlowy działa na polskim rynku finansowym od 2001 roku. Powstał on z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. i Citibank S.A.. Stanowi on część grupy Citi, która jest silną międzynarodową instytucją finansową. W ponad 160 krajach na świecie prowadzi ona około 200 milionów rachunków bankowych. Do grona odbiorców jej usług należą kliencie indywidualni, biznesowi, rządowi i instytucjonalni. Citi zapewnia im produkty detaliczne i korporacyjne, usługi maklerskie i zarządzania majątkiem, a także bankowość transakcyjną i inwestycyjną na najwyższym poziomie. W Polsce bank Citi Handlowy posiada ok. 50 oddziałów. W 2014 roku prowadził m.in. ponad 10 tys. rachunków papierów wartościowych. Citi Handlowy wyróżnia dbałość o jakość obsługi, o czym świadczą liczne nagrody dla najlepszego banku globalnego. Dobre wyniki finansowe osiągane przez ten bank powodują, że znajduje się on w ścisłej czołówce komercyjnych banków w Polsce. Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania kuszą niezdecydowanych klientów. Obok klasycznych usług bankowych, znajdziemy także usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. oraz produkty Handlowy Leasing Sp. z o.o.

Historia banku Citi Handlowego

Marka Citi Handlowy powstała w wyniku połączenia się Banku Handlowego w Warszawie S.A. i Citibank (Poland) S.A. Pierwszy z nich został założony w 1870 roku przez kilku inwestorów. Bank Handlowy nieprzerwanie działa od tego momentu na polskim rynku, jako bank komercyjny. Po roku 1989 otrzymał on szerszą swobodę działania w ramach pełnego zakresu usług bankowych. W 1991 roku na polski rynek wszedł Citibank (Poland) S.A. i rozpoczął działalność bankową. Od 2000 roku następowała zmiana akcjonariatu Banku Handlowego. Finalnie Komisja Nadzoru Bankowego wyraziła zgodę na fuzję Citibank (Poland) S.A. z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A., która nastąpiła w marcu 2001 roku. Nazwa prawna połączonych banków to Bank Handlowy w Warszawie S.A., który działa pod marką Citi Handlowy. W kolejnych latach bank zmienił swoje logo i stale poszerza grono zadowolonych z jego usług klientów.

Oferta produktowa, jaką Citi Handlowy przygotował dla klienta indywidualnego

Citi Handlowy oferuje swoim klientom indywidualnym produkty i usługi finansowe na najwyższym poziomie. Bank ten prowadzi rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe, rachunki oszczędnościowe i lokaty. Są to produkty cieszące się największą popularnością wśród klientów detalicznych. ROR-y spełnią wysokie wymagania klientów prestiżowych, a także zadowolą przeciętnego klienta. Poza ofertami depozytowymi Citi Handlowy oferuje atrakcyjne pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne i karty kredytowe, a do tego prowadzi usługi zarządzania majątkiem. Klienci indywidualni Citi Handlowego mogą również skorzystać z pośrednictwa w sprzedaży produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W ofercie funduszy inwestycyjnych znajdziemy 150 pozycji o charakterze lokalnym i zagranicznym, a wśród nich fundusze gotówkowe, akcji, obligacji i mieszane. Proponowane przez Citi Handlowy nowoczesne plany systematycznego oszczędzania i inwestycje dwuwalutowe to produkty godne uwagi. W tym banku założymy też Indywidualne Konto Emerytalne, dzięki któremu oszczędzimy na przyszłą emeryturę. Indywidualne doradztwo inwestycyjne i przegląd portfela to gratka dla prestiżowych klientów banku. Z oferty ubezpieczeń powinni być zadowoleni klienci ceniący sobie proste i bezpieczne rozwiązania, a także ci, którzy nie boją się ryzyka. To dla nich Citi Handlowy proponuje ubezpieczenia inwestycyjne, podróżne, ubezpieczenia do kart kredytowych i pożyczek. Wybór odpowiedniego produktu dla klienta indywidualnego zapewniają nie tylko profesjonalni doradcy w oddziałach stacjonarnych, ale także bankowość elektroniczna i telefoniczna.

Citi Handlowy – oferta produktowa dla klienta biznesowego

Klienci biznesowi znajdą w Citi Handlowym produkty na atrakcyjnych warunkach. Do dyspozycji mają nie tylko konta firmowe, ale także oprocentowane rachunki oszczędnościowe i lokaty – internetową i standardową. Rachunki oszczędnościowo – rozliczeniowe prowadzone są w złotówkach i w walutach obcych. Ciekawą propozycją jest także połączenie rachunku prywatnego z firmowym oraz możliwość zakładania rachunków pomocniczych w ramach konta. Citi Handlowy to miejsce, gdzie znajdziemy środki na finansowanie naszego biznesu. Jeśli potrzebujemy środków na realizację krótkoterminowych planów firmy możemy skorzystać z kredytów w rachunku bieżącym i obrotowego spłacanego w ratach. Natomiast przy długoterminowych inwestycjach do dyspozycji mamy kredyt na finansowanie inwestycji w majątek trwały. W bieżącej działalności firmy przyda się karta kredytowa, którą Citi Handlowy ma w swojej ofercie dla firm. W bogatej ofercie dla przedsiębiorców znajdziemy też platformę wymiany walut i pakiety medyczne. Dla większych przedsiębiorstw i korporacji Citi Handlowy proponuje akredytywy i inkaso dokumentowe oraz gwarancję bankową. Świadczy on także usługi powiernicze oraz doradztwo w zakresie funduszy europejskich. Finansowanie tego sektora klientów poszerzono m.in. o możliwość faktoringu, sekuratyzację i kredyty konsorcjalne. Do dyspozycji klientów jest także Dom Maklerski.

Bank Citi Handlowy to jedna z wielu tego typu instytucji działających w naszym kraju, a każda z nich ma bardzo bogatą ofertę. Dobranie właściwego dla siebie rachunku czy odpowiedniej karty może więc nam sprawić problem. Dlatego też z myślą o klientach banków stworzyliśmy naszą porównywarkę finansową – teraz rozeznanie w ofercie banków staje się znacznie łatwiejsze.

  • Aktualności