Bank Credit Agricole – informacje ogólne

Credit Agricole Bank Polska należy do francuskiej grupy finansowej Credit Agricole. Oferuje szeroką gamę produktów i usług. Co więcej, umożliwia korzystanie z nich poprzez nowoczesne kanały dostępu, jak Internet czy telefon. Skupia się w głównej mierze na kredytach konsumenckich i jest w tej dziedzinie liderem na rynku. Może pochwalić się 460 placówkami i ponad 2 mln zadowolonych klientów. Credit Agricole służy małym i średnim firmom, klientom indywidualnym, rolnikom oraz przedsiębiorstwom. Dodatkowo zajmuje się m.in. ubezpieczeniami, kartami kredytowymi, funduszami inwestycyjnymi. Ma świetnie rozwiniętą kadrę doradczą, która stawia na długotrwałe relacje z klientami. Credit Agricole to przede wszystkim innowacyjność i bezpieczeństwo. Mimo krótkiej działalności na polskim rynku (od 2011 roku), bank poszerza grono zadowolonych klientów, co jest spowodowane głównie dobrą jakością jego ofert. Świadczy o tym chociażby statystyka. Siedmiu na dziesięciu Polaków przenosi swoje konto osobiste do Credit Agricole. Bardzo dobre warunki oferty oraz rzetelność to główne i najważniejsze zalety banku.

Historia Credit Agricole

Początków Credit Agricole należy szukać w Kielcach. To tam powstał Bank Świętokrzyski, który dał mu niejako swój początek. Miał on mały obszar zasięgu. Działał głównie w Kielcach. Zmieniło się to w 1998 roku, dzięki przejęciu go przez firmę LUKAS. W związku z tym następują zmiany, zarówno w nazwie – LUKAS Bank Świętokrzyski S.A., jak i sferze działania. Po kilku latach rozrastania się banku w 2000 roku rozszerzył on swoje usługi o konto przez Internet. Rok później bank podpisał porozumienie z Credit Agricole, przez co francuska grupa finansowa miała w swoim posiadaniu 75% akcji spółki LUKAS. Po tym, nastąpiła kolejna zmiana nazwy na LUKAS Bank oraz zmiana siedziby. Kielce odeszły w zapomnienie, ponieważ siedzibą spółki stał się Wrocław. W 2007 roku LUKAS stał się liderem w liczbie wydanych kart kredytowych. Później bank wprowadził program lojalnościowy Furora. W 2011 natomiast, następuje przebudowa placówek bankowych i kolejna zmiana nazwy. Na rynek wchodzi Credit Agricole Bank Polska S.A.

Oferta Credit Agricole dla klienta indywidualnego

Bank zmieniał się przez te lata a co za tym idzie, rozwinęła się także oferta dla klientów indywidualnych. Credit Agricole proponuje aż 5 rodzajów kont osobistych oraz 4 rodzaje kart debetowych. Najpopularniejszym obecnie rachunkiem jest konto PROSTOoszczędzającePLUS. Oczywiście, nie można pominąć kart kredytowych. Jest ich 6 rodzajów, w tym 3 partnerskie. Tak więc, zakupy w Castoramie, E. Leclercu, czy w RTVEuroAGD, będą przyjemnością. Warto dodać, że karty mają świetne warunki i często obejmują je programy rabatowe. Oprócz tego bank ma również rozbudowaną ofertę kredytów mieszkaniowych, dobry kredyt konsolidacyjny i hipoteczny. Szeroka oferta dla tych, którzy oszczędzają lub inwestują to także atut banku. Pakiet zyskowny Duet, czy Fundusz Inwestycyjny Amundi, poza tym lokaty, rachunki oszczędnościowe i specjalne pakiety to wszystko jest specjalnie opracowane dla wymagającego klienta. Co ciekawe, na stronie Credit Agricole został stworzony Kalkulator oszczędności. Jest to bardzo dogodna metoda obliczania oszczędności klienta. Nie trzeba udawać się do placówki, a więc nie traci się czasu. Co więcej bank stawia na bezpieczeństwo, świadczy o tym szeroka gama ubezpieczeń. A są to m.in. ubezpieczenia do kredytów gotówkowych, pomoc medyczna, pomoc samochodowa, ubezpieczenie karty kredytowej lub kredytu hipotecznego. Można również wykupić sobie ubezpieczenia z elementem inwestycyjnym i oszczędnościowym. Credit Agricole ma więc, wiele do zaoferowania.

Oferta Credit Agricole dla klienta biznesowego

Jeśli zaś chodzi o klienta biznesowego oraz firmy, to również i w tej kwestii Credit Agricole nie zawodzi. Oferta jest bowiem podzielona na małe i średnie firmy oraz przedsiębiorstwa. Jest to niebywała zaleta, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie. Małym i średnim firmom można pozazdrościć dobrych kont: Solisty Biznes, Sonaty i Symfonii Biznes. Oczywiście i w tym przypadku bank ma karty, kredyty i lokaty dogodne dla tego segmentu klientów. Lokaty dynamiczne, czy z PLUSEM to tylko część propozycji. Dodatkowo przewidziany jest też leasing dla firm oraz liczne promocje, jak choćby o połowę mniejsze opłaty za aktywne korzystanie z konta. I dla przedsiębiorstw znajdzie się sporo atrakcyjnych propozycji. Chociażby kredyty, jak np. inwestycyjne i obrotowe, ale i konsorcjalne. Oprócz tego Credit Agricole wspomaga w finansowaniu eksportu i nieruchomości, a także przeróżne projekty. Bank wydaje także gwarancje, które pomagają w wzmocnieniu wiarygodności biznesowej. Ochrona operacji międzynarodowych klientów, wydawanie akredytyw dokumentowych, czy inkaso dokumentowego przedsiębiorstwa to solidna dokumentacja. Ale to nie wszystko, ponieważ bank, jako ekspert rynku pieniężnego i walutowego oferuje wybór wielu produktów związanych z waluta polską i obcą. Chodzi tu przede wszystkim o lokaty terminowe, wymianę walut, produkty rynków kapitałowych oraz europejską dyrektywę MiFID. Te ostatnie dają ochronę klientom korzystającym z usługi inwestycyjnej. Warto więc prześledzić sobie dokładnie propozycje od Credit Agricole.

Oferta Credit Agricole niewątpliwie jest atrakcyjna. Wybierając konto czy kartę, warto jednak wziąć pod uwagę propozycje również innych banków i zapoznać się z jak największą ich ilością. Ponieważ wiemy, że nie jest to łatwe, proponujemy Ci skorzystanie z naszej porównywarki finansowej. Zapraszamy!

  • Aktualności