Bank Millennium – informacje ogólne

Bank Millennium swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz tego obsługuje przedsiębiorstwa i zajmuje się bankowością elektroniczną. Klient przyzwyczajony do wysokich standardów obsługi również znajdzie tu coś dla siebie. Jest to bank uniwersalny z ponad milionową klientelą. W swojej ofercie ma on konta osobiste, lokaty, konta oszczędnościowe, karty kredytowe, kredyty i wiele więcej. Sieć placówek, bankowość internetowa oraz telefoniczna, daje niezwykły komfort. Doskonałe i profesjonalne doradztwo, również jest dużym plusem. Bank Millennium jest m.in. fundatorem nagrody „Złotego Berła” dla najwybitniejszych postaci polskiej sztuki i kultury. Co więcej, inicjuje takie wydarzenia jak choćby „Perły Millennium” i sponsoruje festiwale np. PLANETE+DOC Film Festival. Bank znajduje się także w radzie Respect Index oraz prowadzi strategię biznesową połączoną z zarządzaniem CSR. W 2013 roku był bankiem o największej wartości aktywów.

Historia Banku Millenium

Pierwszą wersją Millennium Banku był Bank Inicjatyw Gospodarczych. Powstał on w 1989 roku. Należał w pełni do właścicieli prywatnych i był tym podmiotem, którego akcje notowano na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 1991 roku bank wydał pierwszą w naszym kraju kartę VISA dla klientów firmowych. Rok później doszło do wchłonięcia Łódzkiego Banku Rozwoju S.A. W międzyczasie jego strategicznym inwestorem stał się Banco Commercial Portugues. Działalność banku wciąż się dobrze rozwijała, czego rezultatem był tytuł „Najlepszy bank w Polsce”. W 1997 roku nastąpiła zmiana nazwy na BIG Bank Gdański, by w końcu w 2003 roku stać się Bankiem Millennium. W 2010 miało natomiast miejsce zakończenie emisji jego akcji.  Rok 2013 rok zaś, był bardzo owocny, ponieważ Grupa Banku Millennnium osiągnęła najwyższy w swojej historii roczny zysk, wynoszący 536 milionów PLN.

Oferta produktowa Banku Millenium dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni Millenium mają naprawdę szerokie możliwości, ponieważ bank oferuje im m.in. takie konta jak 360 stopni Student oraz Junior, ale także Dobre Konto, Konto Osobiste i Osobiste Premium. Karty kredytowe, debetowe i przedpłacone są również w ofercie. Jeśli zaś potrzebne są dodatkowe środki, warto spojrzeć na ofertę kredytów i pożyczek. To tam znajdują się pożyczki gotówkowe, pożyczki pod aktywa, konsolidacyjne i oferta specjalna. Nie można zapominać o kredytach hipotecznych jak np. Mieszkanie dla Młodych, kredyt refinansowy albo po prostu pożyczka hipoteczna. Planując przyszłość warto sprawdzić informację o Indywidualnym koncie Emerytalnym, założyć jedno z trzech kont oszczędnościowych lub lokatę. Do wyboru jest Lokata Kompletna, SuperProcent, Rosnąca, Mobilna i Aukcje, ale nie tylko. Co ciekawe, jest on ułatwiony dzięki dostępowi do porównywarki lokat. Mając dodatkowe środki można także zainwestować w fundusze inwestycyjne. Kolejnym atutem jest pakiet ubezpieczeń. Assistance do kart płatniczych czy ubezpieczenie kredytu hipotecznego to pestka. Bank dba o swoich klientów i przygotował drugi kalkulator, tym razem jednak jest to Kalkulator Pożyczek Gotówkowych. Technologiczne udogodnienia też nie omijają Millennium. Chodzi tu głównie o bankowość internetową i mobilną, znacznie ułatwiającą transakcje. Poza tym, dostępna jest też płatność BLIK, czyli płatność telefonem.

Oferta produktowa Banku Millenium dla klientów biznesowych

Produkty jakie oferuje klientom biznesowym bank Millenium są na wysokim poziomie. Konto Biznes, Biznes Online oraz Rachunek Biznes w walucie obcej dają komfort i wygodę. To świetne propozycje dla ceniących czas i pieniądze. Dla poszukujących nowego kapitału też się coś znajdzie. Kredyty gotówkowe, inwestycyjne oraz hipoteczne dają stabilność i bezpieczeństwo. Oczywiście, dodatkowym zabezpieczeniem jest akredytywa, inkaso oraz gwarancja bankowa. Realizacja kontraktów staje się dużo łatwiejsza. Poprawę płynności zapewnia Faktoring. Millennium Bank ma w swej ofercie Faktoring niepełny, pełny z ubezpieczeniem oraz samorządowy. Oprócz tego, firmom oferuje się leasing oraz leasing on-line, który daje większą niezależność. Inwestycje są nieodłączną częścią biznesu. W tej kwestii bank również ma coś do zaproponowania. Lokata Biznes, Millenet, SuperProcent oraz Rachunek Premia Online Biznes to gwarancja zysku. Tak samo jak u klienta indywidualnego, klient biznesowy posiadający czy to małą, czy większą firmę ma swobodny dostęp do swoich rachunków, dzięki sieci internetowej. Łatwe przelewy i płatności są zapewnione również dzięki bankowości mobilnej. Millennium bank bowiem nadąża za potrzebami konsumentów. Dodatkowo, należy wspomnieć, że każdy kto korzysta z karty debetowej lub kredytowej może liczyć na świetne rabaty. Zapewnia to program Inspiracje, dzięki któremu zmniejszają się nasze wydatki.

Gdy klient chce założyć konto lub zamówić kartę kredytową, ma do wyboru naprawdę wiele propozycji, wśród których te Banku Millennium to tylko niewielki odsetek. Przeciętnej osobie może nie być łatwo się w tym wszystkim odnaleźć. Dlatego też na PADO24 udostępniamy specjalną porównywarkę finansową, z której mogą skorzystać wszyscy odwiedzający naszą stronę.

  • Aktualności