Bank Pekao – informacje ogólne

Bank Pekao S.A. może poszczycić się prawie 5 milionową klientelą. Jest to także jeden z najstarszych banków w Polsce. Posiada ponad 1000 oddziałów w całym kraju oraz 1800 bezpłatnych bankomatów. Grupa Pekao może również pochwalić się największym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych, dwoma domami maklerskimi oraz spółkami zajmującymi się leasingiem i faktoringiem. Do produktów i usług banku należą karty kredytowe, ubezpieczenia, konta firmowe i osobiste, ale nie tylko. W 2015 roku bank został wyróżniony pierwszym miejscem w rankingu Bankier.pl za rozwiązania mobilne. Co więcej, aplikacja PeoPay została nazwana Innowacją Finansową 2014 roku. Bank Pekao S.A. to bezpieczeństwo, nowoczesność i rzetelność. Jest jedną z najsilniejszych instytucji finansowych w Europie i najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce. Bank jest placówką, która dba nie tylko o swoich akcjonariuszy i pracowników, ale przede wszystkim o klientów indywidualnych, małe przedsiębiorstwa oraz korporacje.

Historia Banku Pekao

Bank Pekao S.A. powstał w 1929 roku jako Bank Polska Kasa Opieki S.A. Miał on świadczyć usługi finansowe dla Polaków żyjących poza granicami kraju. Pierwsze placówki powstały m.in. w USA, Argentynie, Francji, Tel Awiwie. W PRL bank zajął się obsługą międzynarodowych operacji finansowych. Kontrolę nad nimi sprawowała komunistyczna władza. W 1968 zezwolono na wprowadzenie rachunków „dewizowych” dla osób fizycznych pracujących za granicą, co zniesiono w 1989 roku. Po 1989 roku natomiast bank realizował strategię rozwoju banku uniwersalnego. Co oznaczało, skierowanie się w stronę klienta detalicznego, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Pekao stworzył także pierwsze biuro maklerskie, które wprowadzało na rynek prywatyzowane spółki. Wkrótce w skład banku weszło kilka innych placówek, a w 1997 roku wspólnym logo stał się żubr. W 1999 roku Pekao S.A. stało się częścią międzynarodowej grupy bankowej UniCredito Italiano, a to za sprawą wykupienia 52 % akcji spółki.  W 2007 roku nastąpiła fuzja, która spowodowała włączenie części banku BPH do Banku Pekao. Pięć lat później zmieniono logo. Stała się nim biała jedynka na czerwonym tle.

Oferta produktowa Banku Pekao dla klienta indywidualnego

Klientom indywidualnym Bank Pekao proponuje, aż 6 rodzajów kont osobistych. Są to Eurokonta, takie jak: Aktywne Plus, Mobilne, Intro, Kieszonkowe, Walutowe i Pomocne. Do każdego z nich można wybrać sobie kartę płatniczą. Co ważne, klient może się czuć bezpiecznie wykupując ubezpieczenie np. komunikacyjne, mieszkania, ubezpieczenie do Eurokonta, turystyczne lub cały pakiet turystyczny obejmujący chociażby ochronę bagażu czy koszty leczenia. Jeśli zaś potrzebne będą dodatkowe środki, można bez problemu skorzystać z Pożyczki Ekspresowej albo Kredytu Mieszkaniowego. Posiadane oszczędności lepiej zainwestować zakładając lokatę (jest ich 7 rodzajów), rachunek oszczędnościowy Dobry Zysk albo dla dzieci Mój Skarb. Jeśli jednak to zbyt mało, w ofercie znajdują się również produkty strukturyzowane, programy oszczędnościowe i fundusze Pioneer. Z Pekao bez trudu można skorzystać z usług maklerskich oraz Otwartego Funduszu Emerytalnego. Co więcej, bank korzysta z technologicznych udogodnień, dlatego zapewniona jest bankowość elektroniczna. Dodatkowo, placówka współpracuje z Western Union, dzięki czemu przekazy pieniężne są jeszcze łatwiejsze. Trzy podstawowe karty kredytowe, dwie złote, dwie srebrne i trzy partnerskie to nie lada wyzwanie. Każda daje inne możliwości, dlatego warto zastanowić się dokładnie nad wyborem odpowiedniej.

Oferta produktowa Banku Pekao dla przedsiębiorców/firm

W bogatej ofercie banku Pekao S.A. znajdują się produkty dla firm, korporacji, a także rolników. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przez Pekao jest zaproponowanie pakietów usług skierowanych do określonych kategorii klientów. Z kompleksowej opieki mogą skorzystać osoby rozpoczynające działalność, eksporterzy i importerzy, prowadzący sklepy lub działalność handlową oraz akceptanci kart. Standardową obsługę klientów firmowych gwarantują Pakiety Mój Biznes. W ofercie znajdziemy także unijne produkty bankowe wraz z usługą doradztwa i informacji. Wsparcie finansowe zapewniają przedsiębiorcom kredyty dla firm oraz usługi faktoringu i leasingu. Do dyspozycji klientów są karty płatnicze z programami rabatowymi, prowadzone w złotówkach i euro. Zarządzanie nadwyżkami finansowymi w Pekao jest możliwe dzięki lokatom terminowym i negocjowalnym, lokacie overnight oraz bardziej elastycznemu rachunkowi oszczędnościowemu. W Pekao znajdziemy też produkty transakcyjne i zabezpieczające, w tym możliwość wymiany walut. Dostęp do nowoczesnych usług i produktów zapewniają bankowość elektroniczna i mobilna PekaoBiznes24.

Choć oferta Banku Pekao niewątpliwie jest ciekawa, poszukując konkretnego produktu, warto zapoznać się z propozycjami również innych instytucji i dopiero wtedy podjąć wyważoną decyzję. Aby to ułatwić, stworzyliśmy dla naszych czytelników specjalną porównywarkę finansową. Zapraszamy do używania jej!

  • Aktualności