Bank Smart – informacje ogólne

Bank Smart to nowoczesne rozwiązania w bankowości dla klientów. Mimo krótkiego okresu działalności, bank zdążył już wygrać kilka nagród. W 2015 roku zdobył nagrodę w kategorii „Najciekawsza innowacja dla banku” na Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Co ciekawe, działa według zasady – bank cyfrowy bez ograniczeń. Opiera się także na nowym modelu biznesowym, ponieważ zapewnia najwyższą jakość usług małym kosztem. Co ważne, nie posiada on ani jednego bankomatu. Obsługuje swoich klientów jedynie w Internecie. Bank Smart to odejście od tradycyjnych placówek na rzecz samoobsługi w sieci. Stąd jest to propozycja skierowana dla młodych, świetnie obeznanych w technologii ludzi. Innowacyjność i rozwój to główne atuty banku. Klienci mogą bez problemu założyć konto osobiste, oszczędnościowe, dostać kredyt, ale też wyrobić sobie kartę płatniczą. Wszystkie usługi ma się w zasięgu ręki. Bank Smart to pierwszy europejski dyskont bankowy.

Historia Banku Smart

Początków Banku Smart należy szukać w 1994 roku. Wtedy właśnie Polsko – Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości założył Fundusz Mikro wspierający małe przedsiębiorstwa. Szesnaście lat później powstaje FM Bank S.A., który dał początek Smart Bankowi. Jest to pierwszy bank dla mikrofirm. Przez trzy kolejne lata FM Bank rozszerza swoja ofertę. Pracuje nad produktami dedykowanymi dla mikroprzedsiębiorców oraz nad depozytami przeznaczonymi dla klientów indywidualnych. W 2013 roku następują zmiany. Ma miejsce fuzja Polskiego Banku Przedsiębiorczości S.A. i FM Banku S.A. Rok później bank wprowadza na rynek dwie nowe marki w tym, Bank Smart. Jest  pierwszym całkowicie mobilnym bankiem w Polsce. Dedykowany w szczególności posiadaczom smartfonów, tabletów i komputerów osobistych, którego podstawą są niskie koszty. Przez pierwsze dwa lata swojej działalności zdobył kilka nagród za najwyższą jakość usług i innowacyjność.

Oferta produktowa Banku Smart dla klienta indywidualnego

W ofercie Banku Smart znajduje się Smart Konto. To pierwsze darmowe konto osobiste z  bezpłatnym limitem. W jego ramach klient dostaje na start nawet do 3900 PLN. Dodatkowo, za wydanie karty płatniczej nie ma opłat. Wystarczy tylko zrobić trzy rzeczy – złożyć wniosek przez Internet, potwierdzić swoje dane przelewem na 1 gr lub podpisać umowę przesłaną kurierem oraz aktywować konto. Drugie dostępnym kontem jest konto walutowe Smart Konto EU. Dostęp do gotówki jest niezwykle prosty i możliwy w każdej części świata. Jest to niebywałym plusem oferty dla klientów indywidualnych. A dodatkowo można dokonać wymiany EUR na PLN po korzystnym kursie. Przy tym koncie, występuje opłata za wydanie karty, lecz nie jest wysoka. Jeśli klient chce zaoszczędzić to bank ma również w swojej ofercie konta emerytalne, oszczędnościowe i lokaty. Konto oszczędnościowe Smart Procent na 3% daje nie tylko zysk, ale i bezpieczeństwo. Swobodny dostęp do środków i jeden darmowy przelew w miesiącu na rachunki to nie jedyne plusy. Oczywiście, jak i przy koncie osobistym wystarczy zarejestrować się na stronie banku i aktywować usługę. Istnieje możliwość założenia takiego rodzaju konta w Euro. Oprócz tego, bank proponuje Lokatę na Powitanie, Lokatę z Plusem, Smart lokatę oraz Smart lokatę Wibor Plus. Szybkie założenie lokaty, zarządzanie nią online a także wysoki i pewny zysk, tym właśnie może się pochwalić placówka. Co zaś tyczy się zdobycia dodatkowych środków to dobrym rozwiązaniem będzie kredyt. W Bank Smart jest ich trzy, odnawialny, gotówkowy i minipożyczka, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Oferta produktowa Banku Smart dla klienta biznesowego

Firmy również mogą skorzystać z oferty Smart Banku. Do wyboru mają dwa konta firmowe Smart Biznes Konto oraz Smart Biznes Konto EU, które można prowadzić w euro. Oba oczywiście, zakłada się online, co jest niezwykle szybkie i wygodne. Pełny serwis transakcyjny, niskie opłaty, bankowość głosowa, darmowe przelewy krajowe, zagraniczne oraz do ZUS i US to główne atuty konta firmowego. Dodatkowo do kont wydawane są bezpłatne karty. Kolejnym produktem dla firm są konta oszczędnościowe Smart Biznes Procent i Smart Biznes Procent EU, dzięki którym klient nie traci odsetek przy wypłacie środków. Co więcej, cechuje je swobodny dostęp do środków i atrakcyjne oprocentowanie. Taki sam rodzaj lokat obowiązuje zarówno klienta biznesowego, jak i indywidualnego. Dogodny termin i dobre oprocentowanie to zaleta lokat Smart Banku.  Przedsiębiorców zainteresuje Kredyt dla Profesjonalistów. Środki są dostępne do 24 godzin, można je wykorzystać na dowolny biznesowy cel, kwota może wynosić do 300 000 PLN a to tylko z niektóre z plusów oferty. Otrzymanie wsparcia finansowego jest niezwykle proste, ponieważ wszystkie usługi banku są online. Wystarczy wypełnić wniosek i zaakceptować warunki kredytowe. Podpisanie umowy następuje zaś w dogodnym dla klienta miejscu.

Jeżeli szukasz dla siebie odpowiedniego konta lub karty kredytowej i nie wiesz, czy zdecydować się na Bank Smart czy też na jakiś inny, powinieneś zacząć od zapoznania się z jak największą liczbą możliwości. Ponieważ wiemy, że zajmuje to mnóstwo czasu, aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy specjalną porównywarkę finansową. Zachęcamy do skorzystania z niej!

  • Aktualności