Eurobank – informacje ogólne

Eurobank jest silnie rozwijającą się marką. Od początku istnienia stawia na jakość swoich usług. Jest niezwykle otwarty na klientów. Proponuje bardzo dużo produktów i usług dostosowanych do ich potrzeb. Wielokrotnie nagradzany za innowacyjność i solidność, ma w swojej ofercie nie tylko konta osobiste i lokaty pieniężne, ale również kredyty konsolidacyjne oraz szeroki wachlarz kart płatniczych. Zajmuje silną pozycję na rynku kredytów hipotecznymi i konsumpcyjnymi. Obsługuje klientów indywidualnych, którzy mogą korzystać zarówno z aplikacji mobilnej, jak i bankowości internetowej. Poza tym, Eurobank ma niezwykle rozbudowaną sieć placówek własnych. Współpracuje również z instytucjami bankowymi na zasadzie franczyzy. Aktualnie Eurobank posiada niespełna 500 placówek, a w 2014 roku zdobył 100 000 nowych klientów. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku. Klienci banku doceniają Eurobank za to, że od wielu lat inwestuje w akcje reklamowe, w których udział biorą najwięksi polscy aktorzy i aktorki.

Historia Eurobanku

Pod koniec 2002 roku polski przedsiębiorca Mariusz Łukasiewicz, późniejszy przewodniczący rady nadzorczej Eurobanku, przejął pakiet kontrolny Banku Społem SA. Zaraz po tym wspomniany Bank Społem S.A. przejął  Bank Wschodni S.A. z Białegostoku. Z dniem 13 marca 2003 Bank Społem zaczął działać pod nazwą Euro Bank S.A. Pomysłodawcą i głównym akcjonariuszem Eurobanku był Mariusz Łukaszewicz. Wpadł on na pomysł stworzenia banku „po drodze” – dostępnego i przyjaznego dla klientów. Eurobank rozpoczął swoją działalność od otwarcia 38 placówek. W rok później założyciel Eurobanku umiera, jednak rozwój banku nie ustępuje. Wprowadzone zostają nowe produkty, takie jak karty Visa oraz lokaty wysoko oprocentowane oraz kredyty hipoteczne. Rok 2005 przynosi placówce nagrodę w konkursie „Gazety Bankowej” za najlepszy projekt informatyczny – sieć wpłatomatów i bankomatów. W sierpniu tego samego roku dochodzi do wykupu 98% akcji Eurobanku przez francuską grupę Societe Generale. Kolejne lata przynoszą liczne nagrody i zmiany w prowadzeniu banku. Co więcej, placówka rozpoczyna długą kampanię reklamową. Przez kilka następnych lat w spotach banku występowały polskie gwiazdy, jak np. Tomasz Kot, Danuta Stenka, Krystyna Janda, czy Piotr Adamczyk. Co ciekawe, w 2010 roku Eurobank rozpoczyna także działalność edukacyjną na portalu money.pl. Dwa lata później Eurobank zostaje uhonorowany statuetką Superbrands i potwierdza tym samym swoją silną pozycję na rynku.

Oferta Eurobanku dla klientów indywidualnych

Eurobank ma bardzo rozbudowana ofertę produktów i usług bankowych. Klienci mają wybór między licznymi kontami osobistymi, takimi jak Classic, Active, Prestige, Standard oraz Junior, które zostało zaprojektowane z myślą o dzieciach. Bank zapewnia także pomnożenie oszczędności, które można ulokować na jednej z 8 lokat, bądź na rachunku oszczędnościowym PROgres. Wolne środki można umieścić na lokacie na start, lokacie na nowe środki, terminowej, dynamicznej, negocjowanej, z funduszem, lokacie „odsetki płatne z góry” oraz lokacie LOGujesz – LOKujesz. Wszystko zależy od potrzeb klienta. Jeśli zaś chodzi o inwestycje to dostępne są fundusze Amundi, Allianz oraz Novo. Doradcy klienta służą radą w kwestii podjęcia decyzji, który z nich będzie najodpowiedniejszy. Poza tym, klienci mogą jeszcze skorzystać z szerokiej oferty kredytów gotówkowych i hipotecznych. Kredyt na dowolny cel, zabezpieczony pojazdem, czy hipoteczny kredyt konsolidacyjny to tylko niektóre propozycje Eurobanku. Także rozbudowana oferta kart płatniczych zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo transakcji. Oprócz tego instytucja ta może zaoferować ubezpieczenie kredytu oraz leasing – produkt skierowany do klientów, którzy prowadzą swoją własną działalność.

Oferta Eurobanku dla klientów biznesowych

Eurobank nie ma w swojej ofercie propozycji dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Eurobank to duża instytucja, która ma swoim klientom wiele do zaoferowania. Na pewno warto korzystać z jej produktów. Zanim się jednak na to zdecydujesz, zachęcamy Cię, byś zajrzał do naszej porównywarki finansowej i sprawdził, jakie propozycje mają dla Ciebie inne banki. W ten sposób będziesz miał pewność, że podjąłeś naprawdę dobrą decyzję.

  • Aktualności