Getin Bank – informacje ogólne

Getin Bank należy do jednych z najbardziej innowacyjnych banków. Powołał do życia strategię Getin UP, która miała zrewolucjonizować bankowość internetową. Z jego usług korzysta ponad 2 mln klientów, w 500 oddziałach i za pomocą sieci internetowej. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, samorządów, korporacji i wspólnot mieszkaniowych. W konkursach międzynarodowych był nagradzany głównie za rozwiązania technologiczne. Ubezpieczenia, karty kredytowe, konta osobiste, lokaty, kredyty oraz pakiety korzyści to tylko niektóre elementy jego oferty. Co ciekawe, Getin Bank posiada tzw. samoobsługowe oddziały zwane Getin Point. Pokazuje to nie tylko, chęć rozwoju, ale komfort jaki bank oferuje swoim klientom. Dba on również o bezpieczeństwo, o czym świadczy karta Display. To jedyna karta na rynku posiadająca klawiaturę i wyświetlacz na froncie. Za jej pomocą można nie tylko sprawdzić stan rachunku, ale wygenerować PIN do każdej transakcji bezgotówkowej.

Historia Getin Banku

Getin Bank powstał w 1990 roku, pierwotnie działał pod nazwą Górnośląski Bank Gospodarczy S.A. Pierwsze operacje bankowe miały miejsce w Katowicach rok później. Rok 1995 przyniósł inwestora strategicznego, jakim był Powszechny Bank Kredytowy S.A. W okresie od 2002 do 2004 roku bank znajdował się w Grupie Kapitałowej Banku Przemysłowo-Handlowego. W dniu 25 maja 2004 roku Getin Holding kupił akcje od poprzedniego udziałowca Banku BPH. Jesienią tego samego roku nastąpiła zmiana nazwy banku. Od tej pory funkcjonuje jako Getin Bank S.A. Krótko po tym, placówka przejęła Bank Przemysłowy w Łodzi. Zakupiła także Wschodni Bank Cukrownictwa. W 2006 roku oddziały tego banku weszły do sieci sprzedaży Getin Banku. Kapitał oraz licencja bankowa WBC posłużyły do powstania Noble Banku, który cztery lata później połączył się z Getin Bankiem. Tak powstała instytucja o nazwie Getin Noble Bank S.A.

Oferta produktowa Getin Banku dla klienta indywidualnego

Klient indywidualny Getin Banku ma zapewnione konto za zero. Mowa tu o Getin UP, jednym z najlepiej zarabiającym koncie osobistym. Do wyboru są też Getin UP Student, konto oszczędnościowe i IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne. Aby móc zarabiać, trzeba wybrać lokatę. W propozycjach banku znajdują się Lokata na Start,  e-lokata Słoneczna III na 3%, Lokata w Chmurach, Lokata na Szczycie, ale nie tylko. Getin Bank może się również pochwalić lokatą Energiczną, Dynamiczną, Aktywną, Party, Prosty Zysk, Express, Mobilną, Walutową, Standardową, Jak Marzenie. Lokatę można założyć minimum na 3 i maksimum na ponad 12 miesięcy. Klient może także postarać się o dodatkowe środki biorąc kredyt. Konsolidacyjny, na wyciąg z konta, pożyczkę gotówkową. To nie jedyne możliwości. Występuje także opcja skorzystania z kredytu hipotecznego Mieszkanie dla młodych, Eko i Gwarantowanego. Co więcej, bank proponuje także kredyty na samochód. Jest tu jednak oczywiście, w przeciwieństwie do szybkich pożyczek, wymagana świadcząca pozytywnie o kliencie historia kredytowa.  Na ofertę składają się również trzy rodzaje kart i program rabatowy je obejmujący. Inwestować w Getin Banku można w fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia np. na wypadek zgonu, NNW, ubezpieczenie kart płatniczych i kont, a także kredytów. Klienci mają szansę skorzystania z usług na najwyższym poziomie, jak bankowość telefoniczna, doładowanie komórki, skrytki sejfowe, przelewy PayU oraz samoobsługowy oddział banku zwany Getin Point.

Oferta produktowa Getin Banku dla klienta biznesowego

Każda firma ma dzięki Getin Bankowi dobre możliwości rozwoju. By móc wzmocnić swoją sytuację finansową, klient biznesowy może skorzystać z dofinansowania. Kredyt inwestycyjny, obrotowy, w rachunku bieżącym, kredyt z poręczeniem. Jest to tylko kilka z możliwych opcji. Co więcej, bank oferuje również leasing, leasing mobilny oraz faktoring. Jeśli firma ma swoje oszczędności może założyć  lokatę. Do wyboru są dwie – Lokowanie nadwyżek oraz Lokaty dwuwalutowe. Standardowym kontem w ofercie jest Konto na Start Moja Firma. Przez pół roku jest ono wolne od opłat. Występują także konta Moja Firma 3, Moja Firma 30, Moja Firma 100, Moja Firma Międzynarodowy. Ubezpieczenia dla firm są produktami najwyższej jakości. Występują one w trzech wersjach, dla posiadaczy i użytkowników kart płatniczych, od upadłości oraz ochrony prawnej. Dodatkowo w Getin Bank można wykupić produkty skarbowe i dokonywać transakcji wymiany walut. Co istotne, firma może bez problemu skorzystać z inkaso, akredytywy oraz gwarancji bankowych, ale również z rozliczenia transakcji zagranicznych. Doskonałą jakość oferują oczywiście karty płatnicze banku. Dwie debetowe i trzy kredytowe karty to dobre rozwiązanie dla firm. Dla jeszcze większego komfortu klienta bank ma bankowość elektroniczną dającą niezależność.

Jeżeli szukasz produktów bankowych dla siebie, z pewnością warto zainteresować się tymi oferowanymi przez Get In Bank – są one bardzo wartościowe i opłacalne. Oprócz tego jednak w Polsce istnieje również mnóstwo innych podobnych instytucji, które również mają dla nas wartościowe propozycje – z wieloma z nich możesz zapoznać się, korzystając z naszej porównywarki finansowej PADO24.

  • Aktualności