HSBC Holding – informacje ogólne

HSBC Holding to jedna z największych na świecie instytucji bankowych. Swoją działalność prowadzi w 86 krajach i posiada 9500 oddziałów. Obsługuje nie tylko klientów indywidualnych (ta możliwość występuje poza Polską), oferując im konta osobiste, karty kredytowe, kredyty czy ubezpieczenia, ale także małe firmy oraz wielkie korporacje. Bank posiada niezwykle silną pozycję na rynku, ponieważ ma dostęp, aż do 85% przepływów kapitałowych i międzynarodowego handlu. HSBC to precyzja, rozwój i wspieranie gospodarki. Swoje produkty dostosowuje do potrzeb nawet lokalnych klientów. Oferuje najwyższy poziom usług i produktów. Pomaga zarządzać kapitałem, uzyskać dobre wyniki eksportu, inwestować środki.  Daje także bezpieczeństwo oferując gwarancje finansowe i niefinansowe. HSBC oferuje swoim klientom wieloletnie doświadczenie i solidność.

Historia HSBC Holding

HSBC został założony w 1865 roku przez Thomasa Sutherlanda jako brytyjski bank w Chinach. Jego nazwa właściwie brzmiała Hongkong and Shanghai Banking Corporation. Był on w XIX wieku jedną z najważniejszych instytucji w Azji. Po wielu latach dynamicznego rozwoju, bank przeniósł swoją siedzibę do Londynu. Miało to miejsce w 1991 roku.  Na polskim rynku HSBC działa od 1990 roku. To wtedy zaistniał jako firma inwestycyjna pod nazwą HSBC Investment Services Sp. z o. o. Holding koncentrował się na bankowości korporacyjnej, usługach bankowych oraz bankowości globalnej. W 2004 roku polski dział holdingu zmienił nazwę na HSBC Bank Polska S.A. Odnosił liczne sukcesy i był kilkakrotnie wymieniany na liście Forbes Global 2000, który prezentuje największe spółki giełdowe na świecie.

Oferta HSBC Holding dla klienta indywidualnego

Z oferty detalicznej HSBC klient możne skorzystać jedynie poza Polską. Wszystkie informacje dotyczące produktów i usług można znaleźć na anglojęzycznej stronie internetowej banku.

Oferta HSBC Holding dla klienta biznesowego

Zarówno mniejsze, jak i większe firmy i korporacje mogą liczyć na rozbudowaną, w pełni profesjonalną ofertę HSBC. Bowiem bank oferuje swoim klientom korporacyjnym gwarancje bankowe oraz akredytywy, które ułatwią prowadzenie działalności. Co więcej, w jego ofercie znajdziemy różne elastyczne programy, mające na celu usprawnić eksport i import. Chodzi tu głównie o eksportowe inkaso dokumentowe, eksportowe akredytywy dokumentowe, kredyty eksportowe oraz importowe inkaso dokumentowe, importowe akredytywy dokumentowe i finansowanie importu. Do dyspozycji przedsiębiorców jest także rachunek otwarty, dzięki któremu można w szybki sposób przeprowadzać transakcje. Bank pomoże również w dokonywaniu płatności i dostaw, zwłaszcza tych globalnych. I tu rozwiązaniem jest system opłacania rachunków, polecenie przelewu, a także inkaso. Uzyskać płynność finansową dzięki HSBC nie jest trudno, ponieważ w ofercie jest rachunek depozytowy oraz Cash Concentration. System ten pozwala na przelanie z kilku kont nieprocentującego kapitału na jedno konto.

Choć oferta HSBC Holding niewątpliwe jest ciekawa, przed zdecydowaniem się na konkretny produkt, warto poznać propozycje również innych instytucji. W tym celu zapraszamy Cię do skorzystania z naszej porównywarki finansowej.

  • Aktualności