Idea Bank – informacje ogólne

Idea Bank zajmuje się małymi przedsiębiorstwami gospodarczymi, mikrofirmami i małymi oraz średnimi przedsiębiorstwami. Obsługuje ponad 50 tysięcy zadowolonych klientów w 200 oddziałach stacjonarnych i 31 mobilnych. Aktywa grupy wynosiły pod koniec 2014 roku ponad 15 mld zł. Placówka stawia przede wszystkim na rozwój oraz dobry kontakt z klientem. Opieka wykwalifikowanych doradców, innowacyjność i wiedza to podstawa działalności Idea Banku. Jego prestiż potwierdzają nagrody, jak choćby zdobyte w 2015 roku złoto w konkursie International Business Awards. Idea Bank okrzyknięto „Najbardziej Innowacyjną Firmą Roku”. Lokaty, konta osobiste i firmowe, kredyty, karty płatnicze, oprogramowanie, doradztwo, księgowość to tylko kilka pozycji z oferty Idea Banku. Placówka wyróżnia się znacząco na tle innych polskich banków usługą Idea Hub. Jest to placówka bankowa przypominająca kawiarnię. Dzięki niej, klient może korzystając z bezpłatnej przestrzeni biurowej nie tylko załatwić swoją sprawę, ale zrelaksować się  i napić dobrej kawy. Idea Bank proponuje jedyne na rynku mobilne wpłatomaty.

Historia Idea Banku

Idea Bank powstał w 1991 roku jako Polbank S.A., by później zmienić nazwę na Opel Bank S.A. W 2001 roku posługiwano się nazwą GMAC Bank Polska S.A.  Kolejne zmiany miały miejsce dziewięć lat później. Doszło do przekształcenia, w którego efekcie powstała nazwa  Idea Bank S.A. Bank należał już wtedy do grupy Getin Holding S.A. Stworzono go głównie z myślą o przedsiębiorcach, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz o mikrofirmach.  Bank przez te kilka lat bardzo się rozwinął. Wprowadził nowe produkty, jak choćby depozytowe i inwestycyjne. Poza tym, ROR, rachunki oszczędnościowe oraz kredyty inwestycyjne oraz mikropożyczki. Uruchomił także doradztwo dotyczące finansowania działalności, obsługi księgowej, ale i sposobów inwestowania kapitału. W 2011 roku nastąpiła kolejna zmiana a było nią przejęcie oddziałów po Allianz Bank Polska S.A. Niedługo potem uruchomiono program „Inkubatory przedsiębiorczości”, dzięki któremu 50 przedsiębiorców miało możliwość założenia spółki w ramach banku.

Oferta produktowa Idea Banku dla klienta indywidualnego

Klienci mają możliwość skorzystania między innymi z oferty kont osobistych Idea Banku. Konto Zośka na 3%, konto Idealne za zero oraz Walutowe i Zyskowne dają duże możliwości. Mogą oni też swobodnie użytkować swoje środki na koncie dzięki karcie debetowej. Klienci indywidualni nie mają niestety możliwości skorzystania z dodatkowej pomocy finansowej w postaci kredytu. Dostępne dla nich są jednak lokaty, których jest jedenaście. Ich oprocentowanie waha się od 0,50% do 4,75%. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ kwota lokaty zaczyna się już od złotówki. W Idea Banku można także skorzystać z usługi mobilnego wpłatomatu. Koszt to zero złotych za otwarcie i prowadzenie. Co więcej, klient może skorzystać z  Idea Hub, czyli placówki przypominającej kawiarnię. To tam można załatwić wszystkie sprawy i jeszcze napić się kawy. Za usługę nie pobiera się opłat, wystarczy ją założyć online. Klient indywidualny może też skorzystać z usługi Idea Cloud, by móc zarządzać swoją firmą na odległość. Jest ona całkowicie bezpłatna.

Oferta produktowa Idea Banku dla klienta biznesowego

Konto Firma to Ja, Konto Walutowe, Zyskowne – Biznes, z Debetem, Branżowe i Cash Flow to oferta kont firmowych Idea Banku. Kredyt obrotowy bez opłat, czy inwestycyjny to kropla w morzu możliwości jakie daje przedsiębiorcą ten bank. Rozpoczęcie działalności, zakup samochodu czy też otrzymanie leasingu jest niezwykle proste. Siedem rodzajów lokat jak np. Przedsiębiorca, pozwoli na szybkie i bezpieczne ulokowanie środków finansowych. Oprocentowanie lokat wynosi od 1,35% do 4%. Występuje także opcja wykupienia lokaty Biznes Indeks o zmiennym oprocentowaniu. Mobilny wpłatomat, usługi takie jak księgowość, doradztwo, terminale płatnicze, bankowość elektroniczna są w zasięgu ręki. Firmy mogą skorzystać także ze wspomnianego wcześniej programu Idea Hub. Ciekawym rozwiązaniem jest Idea Cloud. Tak jak w przypadku poprzedniej usługi trzeba się zarejestrować, by móc z niej skorzystać. Gwarantuje ona kontakt z wirtualnym oddziałem, fakturowanie, szybkie płatności, mobilny wpłatomat, bezpieczeństwo dokumentów. Wszystko to znacząco ułatwi zarządzanie biznesem. Założenie firmy online oraz program do faktur również stanowią atut tej oferty. Leasing i faktoring na najwyższym poziomie to coś z czego żal nie skorzystać. Dwie karty kredytowe oraz trzy debetowe pozwolą na bezpieczne i szybkie transakcje. Idea Bank daje wielkie możliwości firmom do rozwoju. Jest to bank, którego ofertę dla przedsiębiorców warto rozważyć.

Jeśli zastanawiasz się, czy oferta Idea Banku będzie dla Ciebie odpowiednia i chcesz ją zestawić z tym, co proponują inne instytucje – zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki finansowej.

  • Aktualności