ING Bank Śląski -informacje ogólne

ING Bank Śląski to jeden z najlepiej rozwijających się banków na polskim rynku. Z jego doświadczenia korzystają ponad 3 miliony klientów. Dostępność usług i produktów jest wysoka, o czym świadczy 401 placówek banku oraz 907 bankomatów rozlokowanych w całym kraju. ING to nie tylko komfort klientów, ale i nowoczesna technologia. To niezwykle prężnie rozwijające się możliwości mobilne. Placówka może się także pochwalić tytułem najlepszego pracodawcy i certyfikatem „TOP Employer Polska” zdobytym w 2015 roku oraz pierwsze miejsce w kategorii „Bankowość mobilna” w rankingu Newsweeka. ING ma w swojej ofercie karty kredytowe, konta osobiste, ubezpieczenia, kredyty i pożyczki. Bank ma na uwadze interes społeczny oraz ochronę środowiska naturalnego. Buduje także przejrzyste i etyczne zasady działania z klientami i pracownikami. Co więcej, dba o wysoki poziom bezpieczeństwa i innowacyjności swoich usług. Dobre oferty i atrakcyjne promocje to również atut banku. ING stawia przede wszystkim na rozwój i dobry kontakt z klientami.

Historia ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski powstał jako Bank Śląski w 1988 roku w Katowicach. Wyodrębnił się bowiem z Narodowego Banku Polskiego. Po kilku latach, czyli w 1991 roku z placówki państwowej został przekształcony w spółkę akcyjną. Trzy lata później jego akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych. 1996 rok przyniósł kolejne zmiany. Głównym udziałowcem stała się holenderska Grupa ING, która nabyła 54% akcji. Natomiast w 2001 roku, Bank Śląski po wielu latach działalności połączył się z ING Bank N.V. i od tej pory funkcjonował pod nową nazwą. Mija dziesięć lat i następuje kolejna zmiana. Cały majątek ING Banku Hipotecznego S.A. zostaje przeniesiony na ING Bank Śląski S.A. W 2012 roku Rada Nadzorcza banku wyraża zgodę na ustanowienie emisji własnych dłużnych papierów wartościowych o wartości 5 mld PLN. Razem z ING działają spółki ING Commercial Finance, ING Lease, ING Securities.

Oferta produktowa ING Banku Śląskiego dla klienta indywidualnego

W ofercie ING znajduje się tzw. Konto z Lwem Direct. Pozwala ono m.in. na bezpłatne korzystanie z bankomatów i wpłatomatów. Oprócz tego, ING ma w zanadrzu dwa dobre konta oszczędnościowe – Otwarte Konto Oszczędnościowe i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus. Dzięki nim zyskuje się o 2,5 %. Jest to bardzo dogodna opcja, ponieważ kwota minimalnej wpłaty jest dowolna. ING proponuje także lokaty terminowe na 3, 6, 12 i 24 miesiące. Co więcej, w produktach bankowych znajdziemy coś dla planujących emeryturę, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego oraz ciekawe programy oszczędnościowe jak Smart Saver i Dream Saver. Dzięki nim można zaoszczędzić od 1,05% do 2,5 %. ING ma także Konto Funduszowe. Są to trzy pakiety funduszy inwestycyjnych dostosowane do twoich potrzeb. Nie trzeba się więc bać zbędnego ryzyka, a zysk może przejść najśmielsze oczekiwania. Konto maklerskie to również niezły wybór. Klient może również skorzystać z pakietu kredytów. Pożyczka hipoteczna, kredyt hipoteczny czy pożyczka gotówkowa to jedynie część możliwości jakie daje bank. Karty przedpłacone, ale także transakcje mobilne i internetowe to kolejny niebywały plus. Warto również wspomnieć o ubezpieczeniach. Ochrona karty, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie turystyczne to jedne z licznych opcji. W ING klient może być w stałym kontakcie z bankiem i właśnie dlatego została uruchomiona specjalna infolinia.

Oferta produktowa ING Banku Śląskiego dla klienta biznesowego

ING Bank Śląski ma rozległą ofertę dla klientów biznesowych. Przedsiębiorcy mogą liczyć na Konto Direct, gdzie przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów nic nie kosztują. Oprócz tego, proponuje on dodatkowe wsparcie. A jest to Linia Kredytowa dla Przedsiębiorców, Leasing, Kredyt dla wspólnot mieszkaniowych oraz pożyczka dla przedsiębiorców. Oczywiście bankowość mobilna i karty zarówno debetowe, kredytowe, jak i przedpłacone to standard. Pakiet ubezpieczeń jest taki sam jak pakiet dla klienta indywidualnego. Jest to niezwykle wygodne. Bank ma także coś dla firm. Rachunek podstawowy, płacowy, zastrzeżony, e – rachunek oraz mieszkaniowy rachunek deweloperski gwarantują bezpieczeństwo i komfort. Poza tym, ING daje możliwość skorzystania z lokat strukturyzowanych lub o stałym oprocentowani. Klient może zainwestować też w dłużne papiery wartościowe. Dodatkowe środki można pozyskać dzięki kredytom inwestycyjnym, obrotowym, technologicznym czy pożyczce korporacyjnej. Faktoring, Leasing, Gwarancje bankowe, Inkaso, Akredytywa dokumentowa bez problemu można otrzymać w ING. Bank nie omija również korporacji. Dla nich też coś się znajdzie. Produkty depozytowe, rozliczeniowe, faktoring i faktoring odwrócony a także wymiana walutowa oraz rachunek papierów wartościowych to jedne z licznych usług i produktów dostępnych w ofercie. Ich gama jest naprawdę imponująca. Dodatkowe usługi powiernicze, portfelowe i rozliczeniowe usprawnią pracę. Trzeba jedynie odwiedzić bank i wybrać coś dla rozwoju swojej firmy.

Polski rynek bankowy jest bardzo bogaty, a ING Bank Śląski to tylko jedna z wielu działających na nim instytucji. Jeśli chcesz przez zdecydowaniem się na konkretną kartę czy konto dowiedzieć się, co mają Ci do zaoferowania inne, zajrzyj do naszej porównywarki finansowej. Na pewno da Ci to szerszy ogląd na sytuację.

  • Aktualności