Orange Finanse – informacje ogólne

Orange Finanse to nowa instytucja finansowa powstała z połączenia dwóch firm – Orange i mBank. Obsługę produktów bankowych realizuje mBank, a Orange przygotowuje rozwiązania telekomunikacyjne. Współpraca obu firm uważanych za bardzo innowacyjne w swoich dziedzinach zaowocowała wypracowaniem nowej platformy finansowej, która jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i dla firm. Orange Finanse ma w swojej ofercie pełen zakres usług bankowych takich jak konta osobiste, karty debetowe, karty kredytowe, konta oszczędnościowe, lokaty, czy kredyty. Z wszystkich tych produktów można korzystać za pośrednictwem nowoczesnej bankowości internetowej, a także aplikacji mobilnej, która umożliwia między innymi płatność przez BLIK.

Historia Orange Finanse

Orange Finanse to powstała w 2014 roku instytucja finansowa zbudowana przez dwie firmy – Orange i mBank. Orange Polska S.A. jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych w kraju, częścią międzynarodowej Grupy Orange. Przygotowuje rozwiązania dla prawie 20 milionów klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych w Polsce. W swojej ofercie posiada również usługi stacjonarne, telewizję cyfrową, szerokopasmowy Internet oraz inne usługi multimedialne. Z kolei mBank S.A. jest jednym z najnowocześniejszych banków w naszym kraju, który od początku swojej działalności był nastawiony na rozwiązania internetowe. Oferuje produkty bankowe dla firm oraz klientów indywidualnych. Z jego usług korzysta 4,5 miliona osób oraz ponad 17 tysięcy firm w Polsce. W ciągu ostatnich kilku lat bank rozszerza swoją działalność za granicę uruchamiając swoje usługi na rynkach Czeskim i Słowackim. Mimo, że historia Orange Finanse nie jest zbyt długa, to doświadczenie oraz wielkość firm, które je tworzą daje gwarancję bezpiecznego korzystania z udostępnianych przez nich rozwiązań.

Orange Finanse – oferta produktowa dla klienta indywidualnego

Klienci indywidualni Orange Finanse mogą korzystać z dwóch rodzajów kont osobistych – zwyczajnego oraz dla młodzieży od 13 do 18 roku życia. Pierwsze z nich nie wymaga żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, daje jego użytkownikowi bezpłatną kartę z NFC oraz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeśli jesteśmy klientami Orange to zyskujemy jeszcze więcej – dodatkowe 50% przy doładowaniu telefonu Orange na kartę, 6 miesięcy wpływania na nasze konto kwoty 25 zł, jeśli zapłacimy z konta osobistego faktury za usługi Orange oraz przelejemy na konto 1000 zł np. z tytułu otrzymywanego wynagrodzenia oraz darmową aplikację mobilną Orange Finanse. Ponadto mamy możliwość korzystania z BLIK, cashback do 300 zł, a także programu rabatowego, który pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Konto dla młodzieży w Orange Finanse jest co prawda tak samo bezpłatne pod względem użytkowania, co jego normalna wersja, ale nie oferuje nam dodatkowych premii. Posiadając je możemy jednak otrzymać 25% zniżki w popularnych szkołach językowych, co na pewno przyda się młodym osobom. Dzięki Orange Finanse możemy otrzymać również dodatkowe środki na dowolny cel wykorzystując błyskawiczny kredyt gotówkowy do 4000 PLN dla nowych, i nawet 50000 PLN dla obecnych klientów lub kredyt odnawialny do 4000 PLN limitu bez odsetek przez 3 miesiące oraz 1000 PLN limitu bez odsetek przez 6 miesięcy. Wybierając Orange Finanse możemy także oszczędzać zakładając lokatę o oprocentowaniu nominalnym do 1% w skali roku lub na koncie oszczędnościowym, oprocentowanym aż 3,5% w skali roku przez 3 miesiące, ze swobodnymi wypłatami bez utraty odsetek. Ofertę wzbogacają także karty: NFC, debetowa z bezpłatnymi wypłatami z bankomatów w Polsce oraz kredytowa z limitem do 20000 zł i okresem bezodsetkowym wynoszącym 54 dni.

Orange Finanse – oferta produktowa dla firm

Firmy w Orange Finanse mogą liczyć na cztery rodzaje usług – konta dla firm, kredyty, karty oraz oszczędności. Za otwarcie i prowadzenie konta dla firm nie zapłacimy nic, tak samo jak za wydanie i korzystanie z karty debetowej. Ciekawym produktem są konta pomocnicze, których możemy otworzyć aż 50 i przeznaczyć każde z nich do rozliczeń z konkretnym partnerem. Oferta kredytowa Orange Finanse dla firm pozwala na zaciągnięcie kredytu do 10000 PLN już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Jako firma możemy liczyć na dwa rodzaje kart – NFC oraz debetowe. Pieniądze firmy możemy oszczędzać na koncie lokacyjnym dla firm, którego oprocentowanie rośnie wraz ze zgromadzoną na nim kwotą. Kapitalizacja następuje co miesiąc. Dodatkowo uzyskujemy darmowy jeden przelew wychodzący w każdym miesiącu.

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z oferty Orange Finanse i jesteś ciekawy, jak prezentuje się ona na tle produktów innych instytucji, skorzystaj z naszej porównywarki finansowej – na pewno w ten sposób znacznie wzbogacisz swoją wiedzę.

  • Aktualności