Raiffeisen Polbank – informacje ogólne

Raiffeisen Polbank jest bankiem uniwersalnym. Swoją działalność opiera na ogólnodostępnych produktach i usługach, takich jak choćby ubezpieczenia, kredyty, konta osobiste, konta firmowe czy leasing. Skorzystać z nich mogą zarówno klienci indywidualni, mieszczący się w klasie średniej oraz do niej aspirujący, ale także małe, średnie firmy i duże przedsiębiorstwa. Bank może się pochwalić ponad 300 placówkami w 150 miastach i 700 tys. użytkownikami. Warto wspomnieć o tym, że spółka Raiffeisen Banku zwana Raiffeisen-Leasing Polska S.A. jest liderem na rynku faktoringu. Placówkę cechuje dbałość o klienta oraz wysoki poziom profesjonalizmu. Co więcej, bank nadąża za duchem czasu inwestując w nowoczesne technologie. Bankowość elektroniczna, łatwy dostęp do konta przez telefon i ułatwione transakcje to niezaprzeczalne atuty oferty. W 2014 roku bank został wyróżniony Godłem promocyjnym w konkursie „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”.

Historia Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank rozpoczyna działalność w Polsce w 1991 roku i należy do austriackiej grupy Raiffeisen International. Powstaje oferta dla klientów korporacyjnych. Przez dziewięć lat bank dynamicznie się rozwija, by w 2000 roku rozpocząć działalność w sektorze detalicznym. Raiffeisen tworzy linie biznesową dla Ministerstwa Skarbu Państwa. Rok później powstaje karta dla klientów indywidualnych. W 2002 roku powstaje program „Bank w zasięgu”, który umożliwia dostęp do konta przez telefon. Rok 2003 przynosi kartę Visa z transferem salda. Później zaś, powstaje system bankowości internetowej oraz pakiet produktów dla mikro firm. W 2005 roku wprowadzono karty dla sektora biznesowego i udoskonalono obsługę konta przez komórkę. Przez kilka następnych lat Raiffeisen wprowadza kilka nowych produktów i udogodnień. W końcu, w 2011 roku zostaje podpisana umowa o przejęciu udziałów Polbank EFG przez Raiffeisen International. Fuzja następuje rok później. W 2013 roku wprowadzona zostaje nowa nazwa Raiffeisen Polbank.

Oferta produktowa Raiffeisen Polbank dla klienta indywidualnego

Klient indywidualny w Raiffeisen Banku może wybrać dogodne dla siebie konto osobiste. Wymarzone Konto Osobiste, Konto Lokacyjne, Walutowe A’vista oraz konto Aktywne, dają duże możliwości rozwoju. Siedem rodzajów lokat, konto oszczędnościowe i dwa konta lokacyjne to oferta, która sprawi, że oszczędności będą bezpieczne i znacznie większe. Dodatkowe środki zapewni kredyt hipoteczny, mieszkaniowy, na samochód czy  konsolidacyjny. Szeroki wybór kart kredytowych oraz dobre karty debetowe to nie jedyne plusy banku. Klient może także zainwestować w tzw. subfundusze. Dzięki nim można ulokować środki na międzynarodowych i lokalnych rynkach, w obligacjach korporacyjnych lub obligacjach emitowanych, poręczanych a nawet gwarantowanych. Co więcej, do wyboru jest też lokata inwestycyjna, fundusz inwestycyjny zagraniczny, ale i  krajowe fundusze inwestycyjne. Jeśli chodzi o ubezpieczenia to występuje indywidualne ubezpieczenie na życie, ubezpieczenia konta osobistego, karty, kredytu, ubezpieczenie w podróży oraz Assistance. Gratką dla użytkowników kart płatniczych mogą być programy rabatowe, dzięki którym można zyskać zniżki na zakupach nawet do 55%. Występują także programy lojalnościowe oraz promocyjne do kont. Oczywiście, klienci bez trudu mają dostęp do bankowości elektronicznej oraz mobilnej.

Oferta produktowa Raiffeisen Polbank dla klienta biznesowego

Dla wsparcia małego biznesu Raiffeisen Bank skonstruował ofertę kont osobistych. Wymarzone konto dla Biznesu za 0 PLN, Pakiet dla Wspólnot, Spółdzielni i Organizacji NON PROFIT, Pakiet Srebrny, Złoty, Platynowy to dobry wybór. Oszczędności firmy warto ulokować na rachunku rozliczeniowo-lokacyjnym lub lokacie terminowej. Jeśli chodzi o dodatkowe środki finansowe to bez przeszkód można skorzystać z kredytów, jakie oferuje bank. Szybki Kredyt Firmowy czy Kredyt Obrotowy zabezpieczony gwarancją BGK to tylko niektóre z możliwości. Co zaś tyczy się inwestycji, można pomyśleć o lokacie dwuwalutowej, inwestycyjnej, bonach skarbowych, obligacjach skarbowych i komercyjnych oraz zagranicznych papierach dłużnych. Dodatkowo Raiffeisen proponuje walutowe transakcje terminowe, wymianę walut online, a także leasing i gwarancje bankowe niezbędne do prowadzenia interesu. Klient może bez przeszkód skorzystać z oferty terminali płatniczych oraz bankowości internetowej. Korporacje to kolejny segment obsługiwany przez bank. Rachunek bieżący, pomocniczy oraz Escrow i produkty pozwalające zarządzać saldami są dobrym rozwiązaniem dla klienta.

Bank zaskakuje nie tylko jakością, ale ilością. Jedenaście rodzajów kredytów dla korporacji, daje im szansę na lepszą płynność finansową. Najlepszy na rynku faktoring, aż 7 ofert oraz obsługa handlu na najwyższym poziomie to wszystko oferuje Raiffeisen Polbank. Cztery rodzaje lokat, możliwość kupna obligacji, bonów skarbowych a także skorzystania z oferty Domu Maklerskiego to najlepsza rekomendacja dla banku. Nowoczesne systemy płatności jak Model Score, Przelew Target i wiele innych ułatwią funkcjonowanie korporacji. Dodatkowo placówka oferuje oprócz standardowej bankowości internetowej także terminale płatnicze i oferty specjalne, jak choćby usługi powiernicze. Każdy znajdzie coś dla siebie. Aby sprawdzić, czy oferta Raiffeisen Polbanku jest konkurencyjna na tle pozostałych ofert bankowych warto skorzystać z porównywarki finansowej PADO24.

  • Aktualności