Sygma Bank – informacje ogólne

Sygma Bank to jeden z najmłodszych banków w Polsce. Obsługuje on kilka milionów rachunków bankowych. Specjalizuje się w kredytach konsumenckich, ale nie tylko. Oferuje bowiem kredyty ratalne, pożyczki gotówkowe, ubezpieczenia oraz karty kredytowe. Co więcej, ta instytucja bankowa współpracuje z takimi firmami jak choćby Real, Selgros, OBI, czy Praktiker. Sygma Bank jest częścią grupy BNP Paribas Personal Finance. Bardzo mocno wspiera sieci detaliczne. Organizuje akcje promocyjne i tworzy specjalne programy skierowane do posiadaczy kart płatniczych. Sygma Bank prężnie się rozwija i hołduje zasadzie – być blisko ludzi. Stawia głównie na innowacyjność oraz kontakt z klientem. Swoje placówki ma rozmieszczone w 29 miastach w całej Polsce. Może pochwalić się tym, że jest jedną z nielicznych instytucji, w której funkcjonuje rzecznik klienta.

Historia Sygma Banku

Powstanie Sygma Banku powiązane jest z firmą Finplus S.A., która rozpoczęła swą działalność w 1999 roku. Wtedy to przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek nowe produkty i usługi bankowe, jak kredyty konsumenckie oraz finansowanie zakupów za pośrednictwem kart kredytowych. Rozwój spółki dokonywał się niezwykle prężnie. W 2004 roku połączyła się ona z francuskim Sygma Banque Societe Anonyme. Dzięki temu w Polsce powstał Sygma Bank. Wszystkie produkty firmy Finplus S.A. zostały wcielone do nowego banku. Kilka lat później dochodzi do kolejnego przekształcenia. Mianowicie Sygma Bank łączy się z Cetelem Bank S.A. Rok 2013 to okres, w którym Sygma bank otwiera w Toruniu swoją pierwszą samodzielną placówkę. To nie koniec zmian. W 2015 roku bank zostaje przekształcony w instytucję krajową o nazwie Sygma Bank Polska S.A. i działa na podstawie polskiej licencji bankowej.

Oferta produktowa Sygma Banku dla klientów indywidualnych

Dla wszystkich tych, którzy myślą o znalezieniu nowego banku, Sygma bank może wydać się atrakcyjny. Ma on bowiem w swojej ofercie aż 7 kart kredytowych do wyboru. Dają one szerokie możliwości, jak choćby rabaty u wybranych partnerów, czy nagrody za wykonane transakcje. Osoby, które założą kartę kredytową mogą liczyć na możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych, bankowość elektroniczną, wydanie karty dodatkowej oraz wejście do programu korzyści Sygma Bonus. Dzięki niemu można korzystać z rabatów, zbierać punkty i wymieniać je na nagrody, ale także skorzystać z oferty zakupów na raty na 0%. Klienci mogą także liczyć na kredyt gotówkowy na indywidualnie ustaloną kwotę. Kredyt ten dopasowuje się do kredytobiorcy. Dogodne raty, doradztwo wykwalifikowanych pracowników oraz możliwość złożenia wniosku przez telefon albo online to główne atuty oferty. Sygma Bank ma też inną propozycję. A jest nią kredyt ratalny w sklepach internetowych oraz kredyt ratalny w sklepach tradycyjnych. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują środków na zakupy. Zarówno tych zaspokajające codzienne potrzeby, jak i wiążące się z większą okazją. Nie można także zapominać, że w Sygma Banku można wykupić ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie karty, turystyczne, ubezpieczenie samochodu oraz nieruchomości. Ta szeroka gama produktów na pewno zadowoli nie jedną osobę.

Oferta produktowa Sygma Banku dla klientów biznesowych

Niestety bank posiadający tak rozbudowaną ofertę dla klientów indywidualnych, nie ma produktów i usług skierowanych do klienta biznesowego. Możecie jednak sprawdzić oferty najlepszych polskich banków, które posiadają ofertę dla klienta biznesowego, dzięki porównywarce finansowej PADO24.

  • Aktualności