Toyota Bank – informacje ogólne

Toyota Bank Polska S.A. stanowi własność japońskiego koncernu samochodowego Toyota. Świadczy on usługi bankowe dla klientów indywidualnych i dla firm. Jego podstawowym produktem związanym z profilem działalności jest kredyt samochodowy na zakup samochodów marki Toyota. Jednak działalność w branży samochodowej to nie wszystko. Toyota Bank świadczy nowoczesne usługi bankowe nie korzystając z oddziałów. Swoim klientom proponuje rozwiniętą bankowość elektroniczną i automatyczny serwis telefoniczny, a nawet bankowość przez sms. Jeśli preferujemy kontakt twarzą w twarz to nic straconego. W salonach dilerskich możemy liczyć na odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące oferty banku i pomoc w wypełnieniu krótkich wniosków. Od 2002 roku Toyota Bank rozszerzył swoją działalność o usługi leasingowe. Bank proponuje konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty i karty płatnicze, a także kredyty. W ofercie dla przedsiębiorstw znajdują się rachunki bieżące i nowoczesne systemy internetowe typu home office.

Historia Toyota Banku

Działalność na krajowym rynku Toyota Bank Polska S.A. rozpoczął w 2000 roku oferując kredyt samochodowy na zakup samochodów marki Toyota. Dwa lata później profil usług poszerzono o leasing samochodów. Powstała spółka Toyota Leasing Polska Sp. z o.o., która działa do dnia dzisiejszego. Rok 2007 przyniósł wiele zmian. Toyota Bank zdecydował się na uruchomienie platformy bankowości elektronicznej. Dodatkowo wprowadzono do oferty produkty skierowane do klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. Nowoczesną obsługę klientów zapewniono poprzez internet, telefon i SMS.

Oferta produktowa Toyota Banku dla klientów indywidualnych

Dla klientów indywidualnych Toyota Bank przygotował kilka kart płatniczych wraz z atrakcyjnymi pakietami ubezpieczeń i usług dodatkowych, a także konta osobiste z możliwością otwarcia linii kredytowej w rachunku. Wolne środki możemy ulokować na tradycyjnym rachunku oszczędnościowym lub skorzystać  z nowoczesnych rozwiązań. Wśród nich znajdziemy plany depozytowe, indywidualny plan oszczędzania, indeksowane konto oszczędnościowe i lokaty. Do dyspozycji mamy pakiety assistance w wersjach moto, medycznej, domowej i concierge. Dodatkowe środki w razie potrzeby zapewni ciekawa oferta produktów kredytowych, takich jak kredyt samochodowy, kredyt na serwis, pożyczka lub karta kredytowa. Posiadając konto osobiste z kartą płatniczą lub kartę kredytową Toyota Banku możemy brać udział w wyjątkowym programie partnerskim Toyota More. Powstał on we współpracy z Toyota Motor Poland. Program ten pozwala nie tylko zbierać punkty za płatności kartami Toyota Banku, ale także umożliwia uzyskanie zniżek do 30 % w wybranych punktach partnerskich na określone produkty i usługi.

Oferta produktowa Toyota Banku dla przedsiębiorców

Toyota Bank oferuje skuteczne rozwiązania finansowe dla osób prowadzących biznes. Do ich dyspozycji jest kilka rodzajów rachunków firmowych. Specjalną ofertę rachunku z linią kredytową Toyota Bank proponuje przedstawicielom wolnych zawodów, takich jak adwokaci, lekarze i architekci. Dla firm, które świadczą usługi wielu odbiorcom dedykowane jest konto firmowe z systemem płatności masowych. Do rachunków firmowych możemy wybrać karty debetowe i kartę charge, dzięki którym zyskamy dostęp do swoich środków w dowolnym miejscu. Specjalizacją Toyota Banku jest jednak finansowanie zakupu nowych i używanych samochodów. Możemy skorzystać z kredytu SMARTPLAN i Standard Kredyt na zakup nowego lub używanego samochodu. Jeśli preferujemy leasing auta możemy wybrać leasing w złotówkach lub EURO. Leasing dotyczy nowych pojazdów osobowych i ciężarowych marki Toyota i Lexus. Co ciekawe leasing indeksowany w EURO pozwala zmniejszyć wysokość miesięcznej raty. Firmy mogą lokować nadwyżki finansowe w Toyota Banku na nocnych depozytach overnight oraz na lokatach tygodniowych i od 1 do 12 miesięcy. Warunkiem niezbędnym do korzystania z tych produktów jest posiadanie rachunku bankowego w Toyota Banku. Dostęp do rachunków i lokat dla małych firm zapewnia przyjazny serwis internetowy, a dla większych przedsiębiorców funkcjonalny system biznes.toyotabank.pl. Dla ułatwienia wyboru produktów bankowych udostępniamy porównywarkę finansową PADO24. Sprawdzicie dzięki niej, jak na tle innych propozycji wypada oferta Toyota Banku.

  • Aktualności