Volkswagen Bank – informacje ogólne

Volkswagen Bank Polska funkcjonuje na polskim rynku od kilku lat. Bank ten jest częścią większej międzynarodowej grupy Volkswagen Financial Services AG. Specjalizacją Volkswagen Banku są kredyty samochodowe. Jest to dziedzina, w której nie ma sobie równych. O czym świadczą nagrody, które otrzymał za najlepszy kredyt samochodowy w 2013 roku. Doświadczenie na rynku europejskim i wiedza połączona z profesjonalizmem to niewątpliwie atuty tej placówki. Kredyty samochodowe oferowane są na zakup samochodu marki Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche i Volkswagen Użytkowe. Od kwietnia 2001 roku na rynek weszła nowa marka Volkswagen Bank direct, której działalność obejmuje bankowość bezpośrednią skierowaną do klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Volkswagen Bank direct prowadzi klasyczne ROR – y z kartami płatniczymi, rachunki oszczędnościowe i lokaty terminowe. W ofercie znajdują się także produkty kredytowe, w tym limity debetowe w rachunkach osobistych i kredyty gotówkowe. W swojej działalności bank ten nie pomija również ubezpieczeń, związanych nie tylko z użytkowaniem samochodów. Stosowanie przez Volkswagen Bank nowoczesnych technologii daje rękojmie bezpieczeństwa transakcji i wysokiej jakości świadczonych usług. Kapitał zakładowy banku wynosi 54,5 mln PLN, a jego środki zabezpieczone są w systemie Bankowego Fundusz Gwarancyjnego.

Historia Volkswagen Banku

Działalność w Polsce Volkswagen Bank Polska rozpoczął w 1988 roku. Decyzją Prezesa NBP nr 5/97 z dnia 29.12.1997 roku otrzymał on licencję bankową. Umożliwiła ona utworzenie banku pod nazwą Volkswagen Bank Polska S.A. Kilka miesięcy później, bo 27.07.1988 roku, Przewodniczący Komisji Nadzoru Bankowego wydał zezwolenie na rozpoczęcie działalności przez ten bank. Profil usług i produktów początkowo koncentrował się na kredytach samochodowych, a w 2001 roku rozszerzono go o bankowość bezpośrednią. Jest ona prowadzona pod marką Volkswagen Bank direct. Od niedawna na polskim rynku działa również Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, która posiada siedzibę w Warszawie. Świadczy ona usługi leasingu operacyjnego od 30 maja 2014 roku. Dopełnieniem oferty produktowej Volkswagen Banku zajmuje się Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy, który oferuje atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe.

Oferta produktowa Volkswagen Banku dla klientów indywidualnych

Volkswagen Bank Polska proponuje klientom indywidualnym konta osobiste e – direct w trzech wariantach – Standard, Srebrnym i Złotym. W zależności od naszych potrzeb możemy cieszyć się kartami debetowymi, darmowym prowadzeniem rachunku i obsługą konta przez internet i telefon. Do naszej dyspozycji jest również PLUS konto, czyli wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy, z którego można dowolnie wypłacać środki bez utraty odsetek. Klienci indywidualni mają do wyboru trzy lokaty – lokatę PLUS, lokatę 5 PLUS i lokatę Progress. Poszukując możliwości długoterminowego oszczędzania możesz wybrać najciekawszą z propozycji Volkswagen Banku. Jeśli interesują cię jednak produkty kredytowe to w ofercie banku również znajdziesz atrakcyjne formy finansowania. Wśród nich aż dwa kredyty samochodowe. Jeden z nich pozwoli ci zakupić samochód nowy, a drugi umożliwi ci sfinansowanie używanego auta. Korzystając z kredytu PLUS możesz dowolnie wybrać na co go przeznaczyć, atrakcyjne oprocentowanie i mało formalności zachęcają do zapoznania się z ofertą. Dodatkiem do konta e – direct jest limit kredytowy, który możesz wykorzystać na bieżące potrzeby. Kompleksowo świadczone przez Volkswagen Bank usługi pozwalają na zakup interesujących pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczenia kosztów napraw i skorzystanie z programu gwarantowane auto.

Oferta produktowa Volkswagen Banku dla przedsiębiorców

W ofercie Volkswagen Banku dla firm znajdziemy Plus Konto Biznes. Jest to konto firmowe, które zdobyło uznanie wśród przedsiębiorców i nie tylko. Jest to dobra propozycja także dla fundacji, parafii, spółdzielni i stowarzyszeń. Dla wymagających klientów Volkswagen Bank stworzył system BIZNESbanking, który wykracza poza standardową funkcjonalność rachunku i ma służyć zachowaniu pełnej kontroli nad finansami firmy. Klienci firmowi mogą skorzystać również z lokat Plus Biznes o stałym lub zmiennym oprocentowaniu, a ci z nich, którzy dysponują większymi środkami mogą je pomnożyć na lokacie Overnight. Z produktów kredytowych dla firm Volkswagen Bank proponuje jedynie kredyt samochodowy na nowe lub używane auto. Jako specjalista w zakresie finansowania zakupów samochodów Volkswagen Bank zapewnia ofertę leasingu w pełni dostosowaną do potrzeb i możliwości finansowych konkretnej firmy. Podobnie, jak dla klientów indywidualnych, także dla firm skomponowano pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczenie kosztów napraw i program gwarantowane auto. Co ciekawe, Volkswagen Bank Polska dzieli się swoim międzynarodowym doświadczeniem i świadczy usługi zarządzania flotą samochodową firmy. Chcesz sprawdzić, czy oferta Volkswagen Banku jest atrakcyjna? Sprawdź ją na tle propozycji innych banków. Skorzystaj z porównywarki finansowej PADO24.

  • Aktualności