Najlepsze oferty tanich biletów lotniczych

Bilety lotnicze – przepustka do szybkiego podróżowania

Bilety lotnicze można obecnie kupić przez Internet, bez wychodzenia z domu: wynika to z faktu, iż podróżowanie samolotem jest tanie, szybkie i dostępne dla wszystkich, przez co ten sposób transportu upowszechnił się i stał się jednym z najchętniej wybieranych środków komunikacji. Samolot to świetne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy chcą udać się na drugi koniec kraju, jak i dla amatorów weekendowych wypadów do największych europejskich miast. Bilety lotnicze można kupić bezpośrednio u przewoźnika, ale ich sprzedaż oferują także serwisy internetowe. Samolotem da się podróżować tanio, wystarczy jedynie wiedzieć, gdzie i kiedy kupować bilety lotnicze.
bilety lotnicze

Wybieramy bilety lotnicze: od czego zacząć?

Bilety lotnicze umożliwiają przelot do innego kraju, dlatego w pierwszej kolejności warto zastanowić się, dokąd chcemy się udać (najlepiej zrobić listę kilku miejsc: dobrze mieć alternatywę na wypadek, gdy wybrana przez nas lokalizacja z jakiś powodów nie będzie dostępna). Kiedy wiemy już, dokąd się wybieramy, należy sprawdzić, czy do wybranego przez nas miejsca dolecimy bezpośrednio czy będziemy zmuszeni skorzystać z przesiadki. Pamiętajmy również, żeby decyzję o kupnie biletów lotniczych podjąć odpowiednio wcześnie (najlepiej zaraz po określeniu kierunku naszej podróży): wówczas bilety lotnicze będą najtańsze, a my zyskamy spokój i pewność, że w ostatniej chwili nie zabraknie dla nas miejsca w samolocie. Przed zakupem biletów lotniczych warto porównać oferty różnych przewoźników (zarówno tanich linii lotniczych w Polsce, jak i tych tradycyjnych) – to pozwoli nam wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję.

Tanie bilety lotnicze – czy to możliwe?

tanie bilety lotnicze
Obecnie bilety lotnicze (nawet na loty na drugi koniec świata) można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach: żeby to zrobić należy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze: pamiętajmy o wczesnej rezerwacji lotu – im wcześniej tego dokonamy, tym tańsze będą bilety lotnicze (niektórzy przewoźnicy umożliwiają zakup biletów nawet z półrocznym wyprzedzeniem). Warto wiedzieć, że najmniej opłacalne jest zarówno samo podróżowanie, jak i kupowanie biletów w sezonie (np. podczas świąt, wakacji, długich weekendów) – bilety lotnicze lepiej kupować po sezonie (np. w październiku, listopadzie, lutym czy kwietniu). Latanie po sezonie ma jeszcze jedną zaletę: w tym okresie przewoźnicy najczęściej organizują wyprzedaże i promocje na loty czarterowe, dzięki czemu w łatwy sposób możemy sporo zaoszczędzić na biletach.

Nie bez znaczenia pozostaje również pora, o jakiej dokonujemy rezerwacji lotu: najdrożej za bilety lotnicze zapłacimy kupując je w weekendy (wówczas większość ludzi planuje swoje wyjazdy), a najtaniej – gdy zaopatrzymy się w nie w środku tygodnia, np. we wtorek czy środę. Ta zasada dotyczy też samych lotów: najwięcej wyniosą nas bilety lotnicze na podróż w piątek lub sobotę, najmniej – loty w tygodniu. Często opłacane są loty z przesiadką, które nie tylko umożliwiają odwiedzenie kilku miejsc podczas jednej podróży (np. miejsce docelowe i dwa inne miejsca, w których odbywa się przesiadka), ale są też sporo tańsze (bilety lotnicze potrafią wówczas kosztować nawet o kilkadziesiąt procent mniej).

Poszukując tanich lotów warto skorzystać z darmowych wyszukiwarek internetowych, które wskazują, u którego przewoźnika bilety lotnicze będą najtańsze (podczas szukania lotów można zaufać wyszukiwarkom, ale samego zakupu biletów lepiej dokonać u wybranego przewoźnika). Jeśli interesują nas tanie bilety lotnicze można rozważyć opcję tzw. lotów składanych (do punktu docelowego udajemy się z jednym przewoźnikiem, a wracamy z innym) – to pozwala na lepsze dostosowanie godzin podróży do naszych potrzeb (przelot nie ogranicza naszych planów związanych z wyjazdem).

Bilety lotnicze? Porównaj najlepsze oferty na Pado24!

Zakup biletów lotniczych nie jest prosty: wymaga czasu, chęci, spostrzegawczości i wiedzy o tym, jak i gdzie rezerwować lot, by był dla nas najbardziej opłacalny. Bilety lotnicze mogą być tanie pod warunkiem, że wiemy, jakimi zasadami kierować się podczas ich zakupu. Czasami warto dłużej poszukać odpowiedniego lotu i zarezerwować bilety lotnicze z wielomiesięcznym wyprzedzeniem: zagwarantuje nam to komfort i oszczędność pieniędzy, które będziemy mogli wykorzystać podczas wyjazdu. Tanie i ciekawe połączenia lotnicze znajdziesz w porównywarce ofert na PADO24. Jest to serwis o podróżach, hotelach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić. Dzięki nam dowiesz się, dlaczego podróż samolotem jest opłacalna i jaka jest różnica pomiędzy wyjazdem first a last minute. Na PADO24 analizujemy dostępne na rynku oferty, porównujemy je i podpowiadamy, na co warto się zdecydować. Tanie noclegi, bilety lotnicze, niezwykłe miejsca na Pomorzu? – to i wiele więcej znajdziesz na naszej stronie. PADO24 to gwarancja udanej podróży: pomożemy Ci zaplanować urlop za darmo, szybko i łatwo, bez wychodzenia z domu. Wszelkie niezbędne informacje podróżach – tylko na PADO24!
bilety lotnicze
  • Aktualności