Najlepsze oferty tanich biletów lotniczych

Tanie linie lotnicze w Polsce

Tanie linie są obsługiwane przez przewoźników niskobudżetowych, którzy oferują loty po niższych cenach niż konkurencja. Mogą oni pozwolić sobie na takie działania, gdyż zbijają koszty na obsłudze lotu. Korzystają oni z tańszych lotnisk często usytuowanych w znacznych odległościach od miast. Rezygnują także z różnych udogodnień podczas lotu, takich jak bezpłatne posiłki, napoje, dostęp do radia czy telewizji. Zazwyczaj zmniejszona jest także do minimum liczba członków personelu pokładowego. Tacy przewoźnicy starają się także skracać czas odprawy, aby pobyt podróżnych na lotnisku był jak najkrótszy. Tanie linie lotnicze opracowały także sprawnie działający system sprzedaży biletów przez Internet i telefon co pozwoliło na zmniejszenie kosztów ich dystrybucji. Korzystają one także z częstego różnicowania cen biletów. Ogólna zasada jest taka, że im krótszy czas do wylotu, tym bilet droższy. Zdarzają się natomiast krótkotrwałe, lecz znaczne obniżki cen na kilka tygodni przed podróżą. Dzieje się tak albowiem linie chcą sprzedać jak najwięcej wolnych miejsc na pokładzie. Dzięki tanim liniom lotniczym na polskim rynku działa konkurencja i tradycyjni przewoźnicy zaczęli szukać sposobów na to, aby być bardziej atrakcyjnymi dla podróżujących. Jako potencjalni pasażerowie samolotu powinniśmy się tylko cieszyć, ponieważ dzięki temu z łatwością znajdziemy obecnie tanie bilety lotnicze do każdego zakątka świata.

tanie bilety lotnicze

Lista najbardziej popularnych tanich linii lotniczych

EasyJet

To brytyjskie tanie linie lotnicze. Dzięki nim mamy możliwość podróżowania do prawie 120 zakątków świata. Dolecimy do krajów położonych w Europie, Afryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę osób, jaką te linie przewożą każdego roku, to wyjdzie nam, że są największym brytyjskim przewoźnikiem pod względem operacyjnym. Linie funkcjonują od 1995 roku i sukcesywnie się rozwijają. W Polsce polecimy z nimi z Krakowa. W swojej ofercie mają ponad 200 samolotów typu Airbus oraz Boeing. EasyJet to drugi największy po Ryanair przewoźnik tanich linii lotniczych.

Germanwings

Są to niemieckie tanie linie lotnicze należące do grupy Lufhansa. Powstały one w roku 1997 i od tego czasu bardzo prężnie się rozwijają i sukcesywnie powiększają swoją siatkę połączeń. Linie te najwięcej lotów wykonują z Niemiec i Włoch, gdzie do ich dyspozycji jest odpowiednio 11 i 13 lotnisk. W Polsce, jeśli chcemy polecieć tymi liniami, musimy się udać do Krakowa. Przewoźnik ma w swojej ofercie podróże z przesiadkami i ponadto może pochwalić się udziałem w programie Bomerang Club oraz jest partnerem Miles&More.

Norwegian

Są to norweskie tanie linie lotnicze. Możemy nimi podróżować po Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Jest to jeden z największych przewoźników w Skandynawii. Dysponuje ponad 60 samolotami. Od 2012 roku możemy polecieć z Norwegian także w długie trasy, a mianowicie do Nowego Jorku i Bangkoku. W Polsce omawiane linie lotnicze obsługują lotniska w Warszawie, Krakowie, Szczecinie oraz Gdańsku. Podsumowując, przewoźnik obsługuje ponad 30 krajów na 240 trasach w 90 kierunkach.

Ryanair

To irlandzkie tanie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie. Są największymi niedrogimi liniami lotniczymi w Europie. Do ich dyspozycji jest 300 Boeingów, które oferują loty na prawie 1100 trasach na terenie Europy i Afryki Północnej. Przewoźnik obsługuje najwięcej lotów z lotnisk Londyn Stansted, Dublin, Mediolan Bergamo oraz Bruksela Charleroi. W Polsce mamy możliwość wylotu z lotnisk w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie oraz Wrocławiu.
bilety lotnicze w tanich liniach

 

Wizz Air

To węgierskie tanie linie lotnicze. Przewoźnik ten oferuje loty w Europie. Najwięcej lotów odbywa się z lotniska w Katowicach. Polecimy jednakże i z lotnisk w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Te tanie linie powstały w 2003 roku i niezmiennie dbają o to, aby poszerzać siatkę swoich połączeń. Na chwilę obecną możemy polecieć na 220 trasach. Do najpopularniejszych kierunków zaliczyć możemy miasta Barcelona, Malaga, Londyn, Paryż, Rzym. Linie oferują podróżnym nowoczesne Airbusy, a ich średni wiek to trzy lata. Mamy obecnie wiele możliwości do wyboru, a porównywarka ofert PADO24 pozwala nam na przejrzenie ich bez potrzeby wychodzenia z domu.

  • Aktualności