Cinkciarz.pl – internetowy kantor

Cinkciarz to w komunistycznej Polsce osoba, która zajmowała się nielegalną wymianą walut. Cinkciarze kusili klientów lepszymi kursami niż w bankach i bardzo często oszukiwali osoby podczas dokonywania transakcji. Od tej niechlubnej części historii cinkciarzy z pewnością odcinają się właściciele kantoru internetowego Cinkciarz.pl, który to oferuje w pełni legalną oraz bezpieczną możliwość wymiany ponad 20 różnych światowych walut. Wśród młodych ludzi nazwa portalu nie wiąże się zapewne z osobami znanymi z czasów PRL. Jest to dobrze rozreklamowana marka, która ma ochotę przejąć większość transakcji walutowych w Polsce. Jednak w jaki sposób internetowy kantor zdobył tak dużą popularność, że obawiają się go największe banki, posiadające w swoich ofertach konta i kredyty walutowe? Prześledźmy, co Cinkciarz.pl ma nam do zaoferowania.

Odpowiedź na potrzeby rynku

konto i kredytyGlobalizacja i Internet to dwa słowa, które prawdopodobnie wystarczyłoby wypowiedzieć chcąc wyjaśnić fenomen Cinkciarza. W dzisiejszym świecie nie posiadamy już barier handlowych, a kontakty z zagranicznymi firmami oddalonymi o setki tysięcy kilometrów od nas nie są żadnym problemem, nawet dla zwyczajnych zjadaczy chleba. Wystarczy jeden mail lub proste kliknięcie na jednym z międzynarodowych portali aukcyjnych i możemy dokonać zakupów po drugiej stronie globu, wykorzystując konta internetowe. Zakupy są bardzo często o wiele tańsze niż w Polsce i za taką sumę pieniędzy możemy kupić więcej. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach widzimy prawdziwy boom na zamawianie przedmiotów ze stron takich jak Amazon, Ebay czy Aliexpress. Mimo tego, że nie widzimy przedmiotów na żywo, nie możemy ich dotknąć, przetestować lub przymierzyć, to i tak decydujemy się na zakup ze względu na atrakcyjną ofertę cenową. W przypadku niektórych produktów chodzi także o ograniczoną dostępność, która w innym kraju może być dużo większa. Przy dokonywaniu transakcji przez Internet w zagranicznych sklepach płaciliśmy zazwyczaj kartą kredytową lub przelewem bankowym, ze względu na inną walutę obowiązującą w tych państwach. Oba te sposoby skutkowały zazwyczaj otrzymaniem przez nas niekorzystnych kursów wymiany. Rzutowało to na opłacalność całego przedsięwzięcia. Założyciele kantoru online Cinkciarz.pl postanowili więc to zmienić, oferując swoim użytkownikom błyskawiczne przelewy walutowe z bardzo dobrymi kursami wymiany.

Cinkciarz.pl i Chicago Bulls

Właściciele kantoru internetowej wymiany walut Cinkciarz.pl od początku działalności serwisu wiedzieli, że muszą postawić na śmiały i kreatywny marketing. Grupa odbiorców jest przecież bardzo zróżnicowana. Zakupów w obcych walutach dokonują praktycznie wszystkie osoby posiadające dostęp do Internetu i konto w banku. Doliczając do tego grona również Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju, których z resztą z roku na rok przybywa, to możemy uzyskać przekrój praktycznie całego społeczeństwa. Jak zbudować swoją kampanię promocyjną, aby wypromować nowo powstały kantor online? Cinciarz.pl postawił na zmasowane działanie we wszystkich mediach. Kantor był reklamowany w telewizjach TVN i Polsat, w portalach internetowych WP, Onet i Interia oraz w gazetach – Forbes i Wprost. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazała się jednak niecodzienna oferta sponsorska. Ten internetowy kantor wymiany walut został pierwszym zagranicznym sponsorem najbardziej znanego zespołu koszykówki na świecie – Chicago Bulls. Odważne działanie opłaciło się, ponieważ informacja o tym fakcie obiegła wszystkie serwisy informacyjne w Polsce. Pomógł w tym także spot z byłymi prezydentami – Bronisławem Komorowskim i Lechem Wałęsą, którzy zostali zaproszeni na oficjalną ceremonię podpisywania umowy między zespołem a kantorem. Jednocześnie firma postanowiła otworzyć swoją placówkę właśnie w Chicago, w jednej z bardziej prestiżowych dzielnic – Michigan Avenue. Takie działania nastawione na rozwój nie dziwią, ponieważ właściciele mają zamiar promować w USA nową markę Conotoxia, która będzie dużo łatwiejsza do zapamiętania przez mieszkańców Ameryki. Czy uda jej się zawojować zagraniczne rynki w taki sam sposób, w jaki opanował nasz rynek Cinkciarz.pl? Zobaczymy zapewne już niedługo. Jeśli problem wymiany walut dotyczy Ciebie lub Twojej firmy, śledź wszystkie informacje na bieżąco i zestawiaj najnowsze oferty dzięki porównywarce finansowej!