Czy przelew na telefon zastąpi nam tradycyjne przelewy?przelew na telefony

Przelew na telefon to alternatywa dla tradycyjnych form przekazywania środków innym osobom. Jeszcze kilkanaście lat temu aby wykonać przelew, musieliśmy się udać do oddziału banku, później wystarczyło już tylko włączyć komputer i zalogować się na stronie instytucji finansowej, a dziś do przekazania środków wystarczy nam już jedynie dostęp do Internetu w telefonie oraz znajomość numeru komórkowego odbiorcy. Taka forma przelewów to niezwykła innowacja i w wielu sytuacjach ogromne ułatwienie, które sprawi, że wszystko przebiegnie sprawniej. Niemal wszystkie banki umożliwiają nam obecnie wykonywanie przelewów bez znajomości numeru konta odbiorcy. Teraz wystarczy nam do tego jedynie jego numer telefonu, a w dodatku nie musimy go znać na pamięć – może być on zapisany w naszej książce kontaktów.

Rozlicz się ze znajomymi za pośrednictwem przelewu na telefon

Często zdarzają się nam sytuacje, gdy musimy na przykład oddać znajomym pieniądze za zakupy lub podzielić się kosztem przejazdu samochodem. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy przelew na telefon. Nie zawsze mamy przy sobie gotówkę, a każdy wie doskonale, że takie sprawy warto załatwiać od ręki. Teraz wystarczy, że będziemy mieć pod ręką smartfon, a w nim zainstalowaną odpowiednią aplikację naszego banku. Takie rozwiązanie wyróżnia się wieloma zaletami. Po pierwsze do wykonania przelewu nie musimy znać numeru konta odbiorcy, a jedynie numer telefonu. Po drugie pieniądze znajdą się na jego koncie w zaledwie kilka minut, a po trzecie zazwyczaj przelewy tego typu są bezpłatne. Jest to więc szybki, tani i komfortowy sposób przekazywania pieniędzy. Dodatkowo takie przelewy są także bezpieczne, a zapewniają nam to wprowadzone przez banki limity kwot, jakie w ten sposób można przelać jednorazowo oraz w ciągu jednego dnia. Oprócz tego odebranie każdego przelewu na telefon musi zostać potwierdzone przez odbiorcę, a jeśli do tego nie dojdzie, pieniądze wrócą na nasze konto.

Jak wykonać i odebrać przelew na telefon

telefony na PADO24Wykonywanie przelewów na telefon jest bardzo proste. Aby móc to robić, wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację oraz zarejestrować się w niej. Później musimy jedynie wybrać odpowiednią opcję z listy, podać numer telefonu odbiorcy oraz tytuł i kwotę przelewu, a także potwierdzić operację specjalnym kodem.
To wszystko! Przelew jest już w drodze. Teraz jego adresat będzie musiał go odebrać. Jak może to zrobić? Jeśli posiada on odpowiednią aplikację i korzysta z niej, jego numer konta osobistego zostanie zidentyfikowany natychmiast i pieniądze trafią do niego w zaledwie kilka minut. Jeżeli jednak nie jest on użytkownikiem takich usług lub posiada więcej niż jeden rachunek, dostanie wiadomość SMS z prośbą o podanie numeru konta i środki pojawią się u niego dopiero po potwierdzeniu tej informacji. Dużą zaletą przelewów na telefon jest więc fakt, że można wykonać je do każdego, nawet nie wiedząc, czy korzysta on z bankowości mobilnej. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Przelewy wykonane lub odebrane będą oczywiście widoczne w historii operacji dokonanych na rachunku.

Przelewy na telefon i inne nowoczesne rozwiązania w bankowości

Postęp technologiczny nieustannie przynosi nam nowe rozwiązania i otwiera przez nami wiele możliwości. Przelewy na telefon to tylko jedna z nich, a oprócz tego wiele banków oferuje nam jeszcze więcej udogodnień, przez co czasem ciężko jest nam się zdecydować na któreś lub na konkretny produkt bankowy. Jeśli z nowinkami z zakresu bankowości chcemy być na bieżąco, warto regularnie zaglądać do serwisu PADO24, który dostarczy nam ciekawych artykułów i pozwoli zapoznać się z najnowszymi produktami bankowymi. Oprócz tego będziemy mogli także skorzystać z porównywarki finansowej PADO24, dzięki czemu nasze dylematy odejdą w zapomnienie. Kompletna wiedza o usługach bankowych tylko na PADO24!