Darmowa szybka pożyczka – czy to możliwe?

Szybkie pożyczki są produktem finansowym, z którego korzysta spora liczba osób. Dlaczego? Mają one sporo cech, które zachęcają do zaciągania ich i często na pierwszy rzut oka wydają się bardzo atrakcyjne. Tym, co szczególnie przyciąga do szybkich pożyczek, jest możliwość otrzymania pieniędzy w bardzo krótkim czasie. Niektóre firmy chwalą się tym, że ich klienci mogą dostać przelew nawet w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Także wymagania, które trzeba spełnić, aby została nam przyznana taka pożyczka, są znacznie niższe niż w przypadku banku – sytuacja finansowa klientów nie jest aż tak skrupulatnie sprawdzana. Po szybkie pożyczki chętnie sięgają więc osoby bezrobotne i zatrudnione na „umowach śmieciowych”, zarabiające niewiele oraz zalegające ze spłatą innych zobowiązań – a więc takie, które na tradycyjny kredyt gotówkowy w banku nie miałyby żadnych szans. Firmy pożyczkowe – które ostatnimi czasy wyrastają jak grzyby po deszczu – zachęcają nas do korzystania ze swoich usług bardzo atrakcyjnie brzmiącymi sloganami. Zapewniają, że współpraca z nimi oparta jest na uczciwych zasadach, oprocentowanie niskie, a koszty właściwie znikome. Często namawiają także do zaciągnięcia pierwszej pożyczki za darmo. Jak jednak to wszystko wygląda w rzeczywistości?

darmowe szybkie pożyczki

Z jakimi kosztami wiążą się szybkie pożyczki?

Czy szybkie pożyczki szumnie reklamowane jako darmowe faktycznie takie są? Jak to wygląda? Najczęściej na propozycję zaciągnięcia bezpłatnej pożyczki możemy liczyć w sytuacji, gdy po raz pierwszy korzystamy z usług danej instytucji parabankowej. Warto jednak wiedzieć, że taka pożyczka oprócz (zazwyczaj bardzo wysokiego) oprocentowania wiąże się również z innymi dodatkowymi kosztami, których istnienie nie zawsze na początku jest dla nas oczywiste. Od darmowej pierwszej pożyczki zazwyczaj nie są więc naliczane odsetki, ale za to musimy się liczyć z tym, że mogą się pojawić inne opłaty. Spodziewać się ich należy zwłaszcza w przypadku, gdy będziemy zalegać ze spłatą. Wówczas firma będzie do nas wysyłała specjalne upomnienia i monity (najpierw pocztą elektroniczną, później telefoniczne i listowne), za które każdorazowo zostanie naliczona opłata. Kolejnym krokiem jest nałożenie na klienta kary, która zazwyczaj jest niestety dość wysoka. Inną opcją w sytuacji, gdy będziemy mieć problemy ze spłatą, jest przedłużenie jej terminu – ale również to wiąże się niestety z nadprogramowymi, często dość wysokimi kosztami. Oprócz tego przy zaciąganiu takiej pożyczki mogą się pojawić jeszcze inne opłaty operacyjne.

Czy „darmowa pierwsza pożyczka” faktycznie jest darmowa?

Obecnie większość instytucji pozabankowych oferuje nam darmową pierwszą pożyczkę – i zazwyczaj produkt ten faktycznie taki jest. Zabieg taki ma na celu przyciągnięcie nowych klientów i zapewnienie ich o uczciwości danej firmy oraz opłacalności korzystania z jej usług, dlatego też parabanki rezygnują tutaj z oprocentowania oraz innych standardowych opłat. Należy jednak pamiętać, że pierwsza pożyczka będzie darmowa tylko w sytuacji, gdy ją terminowo spłacimy. W przypadku opóźnień dochodzą koszty upomnień, monitów oraz kary. Warto także mieć na względzie, że kwoty pożyczek, jakie mogą zaciągnąć nowi klienci, są najczęściej ograniczone. Jeżeli więc zależy nam na wysokiej pożyczce, w ten sposób możemy jej niestety nie uzyskać. W każdym razie zaciągając taką pożyczkę, powinniśmy koniecznie pamiętać o jednej kwestii – by dokładnie przeczytać regulamin oraz otrzymaną do podpisania umowę. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że naszej uwadze nie umkną żadne szczegóły ani dodatkowe opłaty, z których istnienia nie zdawaliśmy sobie dotąd sprawy.

Szukasz uczciwej i solidnej instytucji parabankowej, która zaoferuje Ci darmową pierwszą pożyczkę? Zastanawiasz się, której spośród wielu tego typu firm zaufać? W podjęciu tej decyzji pomoże Ci nasza porównywarka finansowa PADO24. Zapraszamy do korzystania z niej!