Jakie miejsce wybrać na podróż poślubną?

Podróż poślubna to nie tylko czas relaksu i odpoczynku po wykańczających przygotowaniach do wesela, lecz również wyjazd, który powinien utkwić w pamięci nowożeńców na całe życie. Aby miesiąc miodowy był udany, trzeba zaplanować go w należyty sposób, uwzględniając wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Podróż poślubna to zazwyczaj bardzo przyjemny czas, który oblubieńcy spędzają głównie po prostu na przebywaniu razem. Liczą się tu nie tylko możliwość wspólnego wyjazdu na wycieczkę oraz odpowiednie miejsce wypoczynku, lecz także wzajemne relacje.

oferta last minute na podróż poślubną

Jak zorganizować podróż poślubną?

Zorganizowanie wymarzonego miesiąca miodowego nie należy do łatwych. Ważne jest, żeby przebiegał on bez zakłóceń i stał się dla nowożeńców prawdziwą podróżą życia. Planując podróż poślubną, przede wszystkim należy opracować budżet, który możemy na nią przeznaczyć. Mimo że miesiąc miodowy jest jednym z najbardziej szczęśliwych momentów w życiu, do planowania go, zwłaszcza pod względem finansowym, powinniśmy podchodzić realnie. Kolejną kwestią, nad którą warto się zastanowić, jest to, czy swoją podróż poślubną chcemy zorganizować na własną rękę, czy za pośrednictwem biura podróży. Wydaje się, że ta druga opcja jest o wiele wygodniejsza, jednak nie do końca, gdyż decydując się na pierwszą możemy trochę zaoszczędzić, a także dostosować plan podróży do swoich indywidualnych potrzeb. Najważniejszy podczas planowania podróży poślubnej jest wybór miejsca, do którego chcemy się udać. Wiąże się to z kolei z decyzją, co chcemy podczas tej podróży robić – czy to ma być totalny relaks i spokojny odpoczynek, czy raczej przygoda z mocną dawką adrenaliny. Zanim podejmiemy odpowiednią decyzję, warto szczegółowo przemyśleć każdą z tych możliwości. Jeśli jednak jesteśmy spontaniczni, możemy postawić na ofertę last minute i wybrać podróż z dnia na dzień.

Pomysły na podróż poślubną dla nowożeńców o małym budżecie

wyjazd last minute na podróż poślubnąNie ma nic bardziej mylnego niż stwierdzenie, że brak dużej kwoty pieniędzy oznacza nieudaną podróż poślubną. Czasami zdarzają się zupełnie odwrotne sytuacje i drogi wyjazd kończy się zupełnym rozczarowaniem. Dla osób o małym budżecie najlepszym rozwiązaniem będzie spędzenie miesiąca miodowego w kraju. Nowożeńcy będą mogli nie tylko cieszyć się swoim towarzystwem, lecz również docenić walory rodzimych krajobrazów. Pomysłem na podróż poślubną w tym przypadku może być np. wynajęcie domu w mazurskiej głuszy, gdzie znajdziemy świeże powietrze, ciszę, spokój i atrakcje typu jazda konna, strzelanie z łuku czy zwyczajny spacer po lesie. Alternatywnym rozwiązaniem dla nowożeńców chcących spędzić podróż poślubną poza krajem przy ograniczonym budżecie jest skorzystanie z oferty last minute. Decydując się na tę opcję, nie warto jednak od razu rezygnować z wyjazdów „all inclusive”. Na pierwszy rzut oka tego typu propozycje wydają się być droższe, jednak w rzeczywistości często okazują się o wiele bardziej opłacalne.

Pomysły na podróż poślubną dla nowożeńców z dużym budżetem

najlepsze oferty last minuteMając większy budżet, nowożeńcy napotkają podczas planowania podróży poślubnej na tylko jedno ograniczenie – własną wyobraźnię. Osoby o większych możliwościach finansowych mogą pozwolić sobie na bardziej egzotyczne wycieczki oraz bardziej luksusowe atrakcje.
Miłośnicy pasywnego wypoczynku mogą udać się na przykład na egzotyczne wyspy. Tam w cieniu palm wśród złotych piasków i krystalicznie czystej wody będą mogli prawdziwie się zrelaksować.

Pomysłem na podróż poślubną mogą być:

Seszele – to jedne z najpiękniejszych wysp na świecie. Sama ich nazwa oznacza „raj na ziemi”. Seszele liczą około 115 wysp, które są oblane turkusowymi, krystalicznie czystymi wodami Oceanu Indyjskiego. Kolejnym atutem Seszeli są niesamowicie przepiękne plaże z biało-złocistym piaskiem. Sezon turystyczny trwa tam przez cały rok.

Bali – ta wyspa jest synonimem piękna i szczęśliwości. Rajskie plaże, wulkany, pola ryżowe – wszystko to wabi turystów. Bali to nie tylko piękny krajobraz, lecz również niezwykła kultura, która jest połączeniem hinduizmu, buddyzmu oraz miejscowych wierzeń animistycznych. Na wyspie panuje ciepły i stabilny klimat.

Malediwy – są połączeniem piękna i tajemnicy. Jest to prawdziwy raj na ziemi. Malediwy składają się z 1200 wysepek otaczanych turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego. Spotkamy tam wyjątkową mieszankę kultury azjatyckiej i afrykańskiej.

Mauritius to rajska wyspa, która przy ciągle dopisującej pogodzie zapewni nam pełen relaks. Mauritius jest otoczona wodami Oceanu Indyjskiego. Dla wielu osób to wymarzone miejsce na podróż poślubną. Czeka nas tam nie tylko plażowanie, lecz także aktywne formy wypoczynku, np. nurkowanie, wędkowanie czy windsurfing.

Sri Lanka to niesamowicie zróżnicowana krajobrazowo wyspa. Jest połączeniem wilgotnej laguny, tropikalnych plaż, skalistych gór oraz sawanny. Poza przepięknym wybrzeżem możemy tu również zobaczyć fascynujące zabytki.

Para młodych, którzy lubią przygody z dawką adrenaliny, może wybrać się na safari w Kenii. Jest to specyficzny kraj, który z pewnością docenią miłośnicy dzikiej natury. Najsłynniejsza jej atrakcja – Park Masai Mara zrobi niesamowite wrażenie. Bez wątpienia jest to dość niestandardowe miejsce jak na podróż poślubną, jednak niezapomniane emocje są gwarantowane. Nowożeńcy mogą również skorzystać z dodatkowej atrakcji, jaką jest lot nad sawanną.

Niezależnie od tego, czy podróż poślubną wolisz spędzić w miejscu spokojnym i romantycznym, czy też w takim, które dostarczy Ci wielu emocji i wrażeń, zawsze powinna być ona bardzo starannie zaplanowana. Aby ułatwić Ci te kwestie organizacyjne, na PADO24 zestawiamy ze sobą różne oferty noclegów, biletów lotniczych, a także grupowych wycieczek. Nasza porównywarka pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.