Jak wydłużyć działanie baterii w telefonie?

internet i telefon Obecnie właściwie każdy z nas posiada telefon komórkowy. Jest on nam niezbędny w wielu sytuacjach, dlatego bardzo ważne jest, żeby działał tak, jak należy. Dużą rolę odgrywa tu bateria, która jest źródłem jego zasilania, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić sobie problemów, powinniśmy dowiedzieć się, jak korzystać z niej we właściwy sposób.

W starszych wersjach telefonów występują zupełnie inne rodzaje baterii, niż w tych, które są przez nas używane obecnie. Kiedyś nową baterię trzeba było sformatować, by działała poprawnie i wielu z nas postępuje tak również w przypadku nowych urządzeń. Powinniśmy jednak wiedzieć, że ich najnowsze modele tego nie wymagają, a nawet mogłoby im to zaszkodzić.

W przypadku nowych baterii jest bowiem konieczne częste podłączanie do ładowarki, natomiast całkowitego rozładowywania powinniśmy unikać. Stosowanie tych zasad pozwoli nam wydłużyć jej żywotność i uniknąć konieczności jej wymiany. Jeśli natomiast zależy nam na tym, aby móc korzystać z telefonu przez długi czas i nie ładować go co chwilę, powinniśmy poznać cenne porady, które podpowiedzą nam jakie funkcje pobierają najwięcej energii oraz co robić, by ograniczyć jej zużycie.

Sposoby na dłuższe działanie baterii w telefonie

internet i telefon na PADO24Jeśli chcemy wydłużyć czas działania baterii w telefonie z Internetem, powinniśmy na początku utrwalić sobie zasady dotyczące jej bezpiecznego wykorzystywania. Pozwoli nam to uniknąć jej awarii i konieczności zakupu nowej. W tym celu należy stosować się do podstawowych zaleceń, które dotyczą między innymi odpowiedniego przechowywania telefonu. Przede wszystkim nie wolno zostawiać go w miejscach, w których jest bardzo gorąco lub zimno. Wysoka dodatnia lub ujemna temperatura może mieć bardzo zły wpływ na baterię i spowodować jej zniszczenie. Kolejne zalecenie dotyczy ładowania. Należy tu koniecznie pamiętać, aby odłączyć telefon od ładowarki zaraz po wyświetleniu się komunikatu o pełnym naładowaniu, ponieważ gdy pozostawimy go podłączonego na dłuższy czas, bateria może się przegrzać.

Postępując zgodnie z przedstawionymi poradami znacznie ograniczymy ryzyko zepsucia baterii. Jeśli jednak stosujemy się do nich, a mimo wszystko nasz telefon bardzo szybko się rozładowuje i tracimy do niego dostęp w niedogodnych momentach, powinniśmy ograniczyć wykorzystanie energii. Można to zrobić w bardzo prosty sposób, stosując kilka metod.

Po pierwsze wszelkie funkcje telefonu łączące się z Internetem, których na bieżąco nie używamy powinny być wyłączone. Mowa tu między innymi o transmisji danych z wykorzystaniem Bluetooth, Wi-fi, NFC czy GPS. To samo dotyczy aplikacji, z których nie korzystamy oraz tych działających w tle. Możemy je odinstalować lub po prostu pamiętać, by zawsze je wyłączać. Dużo energii zaoszczędzić nam mogą także właściwe ustawienia telefonu, które dotyczą jasności wyświetlacza, ograniczenia stosowania animowanych tapet, zmniejszenia czasu czuwania telefonu i zrezygnowania z wibracji. Ponadto warto także wyłączyć zbędne powiadomienia, automatyczną synchronizację czy też usługi dotyczące lokalizacji. Dzięki temu nasza bateria wytrzyma o wiele dłużej i zapewni nam komfortowe korzystanie z możliwości telefonu.

Co zrobić, gdy bateria rozładuje się w nieodpowiednim momencie?

Często bywa tak, że tak zwana złośliwość rzeczy martwych objawia się w chwili, w której akurat robimy bardzo ważną rzecz. Każdemu z pewnością zdarzyło się kiedyś przerwanie ważnej rozmowy lub brak możliwości wykonania połączenia z powodu rozładowania baterii w telefonie. Wielu z nas, chcąc być ubezpieczonymi, nosi przy sobie ładowarki, jednak nie zawsze mamy możliwość z nich skorzystać. Warto więc odpowiednio się przygotować na tego typu sytuacje i zaopatrzyć się w baterię zewnętrzną, czyli power bank. Jej rozmiar jest niewielki, dlatego bez problemu zabierzemy ją ze sobą wszędzie, a w krytycznej sytuacji bardzo szybko przywróci ona do życia nasz telefon. Takie rozwiązanie jest obecnie na tyle popularne, że bez problemu kupimy ten gadżet w wielu miejscach, a jego koszt nie będzie wysoki. Aby poznać aktualne oferty i odpowiednio dbać o baterię w swoim telefonie, skorzystaj z porównywarki ofert, która zapewni Ci wszelkie niezbędne informacje.