Skorzystaj z promocji w Citibanku i otrzymaj voucher na 400 zł do Allegro

W ostatnim czasie osoby, które zdecydują się na założenie w Citibanku karty kredytowej, mogą wziąć udział w ciekawych promocjach i dostać od banku atrakcyjne bonusy. Jedną z takich okazji jest możliwość otrzymania w ramach trwającej od 1.09.2016 r. do 31.12.2016 r. akcji wraz z kartą City Simplicity lub Citibank World MasterCard vouchera na 400 zł na zakupy na Allegro. Brzmi zachęcająco, prawda? Dowiedzmy się więc, jakie zasady obowiązują przy tej akcji i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc z niej skorzystać.

promocja-citi-allegro

Kto może skorzystać z promocji?

Citibank zastrzega, że promocja jest przeznaczona dla nowych klientów – osób, które co najmniej od 2014 roku nie miały w tym banku żadnej karty kredytowej. Ponadto wymagane jest posiadanie stałego źródła dochodu – może to być zarówno praca, jak i prowadzona przez siebie działalność gospodarcza. Jeżeli chodzi o osoby fizyczne, minimalny dochód to 1200 zł. Ponadto warunkiem jest też ukończenie co najmniej 21. roku życia i zatrudnienie w obecnej firmie od minimum trzech miesięcy. Ubiegający się o kartę przedsiębiorca musi mieć ukończone 25 lat i prowadzić działalność gospodarczą od przynajmniej 2 lat.

Co trzeba zrobić, by otrzymać kartę i voucher?

Ponieważ zasady tej promocji są dość proste, również udział w niej nie wiąże się z koniecznością podejmowania żadnych skomplikowanych czynności. Wręcz przeciwnie – wystarczy dopełnić kilku formalności, a karta i voucher będą nasz! Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej banku –promocja-citi-allegro-miniatura można to zrobić najpóźniej do 31 grudnia 2016 roku. Następnie w ciągu kilku dni powinien skontaktować się z nami konsultant Citibanku, który spisze nasze dane osobowe i wstępnie określi, czy mamy szansę na otrzymanie karty oraz na jaki limit kredytowy będziemy mogli liczyć. Zapyta nas on także, którą z kart kredytowych wybieramy – bardzo ważne jest tu, by zdecydować się na kartę Citi Simplicity, ponieważ jest ona całkowicie darmowa, natomiast przy karcie Citibank World MasterCard obowiązuje dość wysoka opłata miesięczna. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, wkrótce odwiedzi nas kurier z umową do podpisania, będziemy mu musieli również przekazać ustalone wcześniej potwierdzające wysokość naszych dochodów dokumenty (najczęściej są to wyciągi z konta z ostatnich trzech miesięcy). Karta powinna przyjść do nas pocztą w ciągu kilku dni, tą samą drogą bank przyśle nam również nasz egzemplarz umowy.

Na tym etapie mamy już kartę, jednak aby otrzymać voucher, musimy spełnić jeszcze kilka wymagań. Pierwszym z nich będzie zalogowanie się w internetowym systemie bankowości Citibanku – trzeba to zrobić przynajmniej raz w miesiącu następującym po tym, w którym podpisaliśmy umowę (czyli jeśli widnieje na niej na przykład data z października, to zalogować się należy w listopadzie). Ponadto w miesiącu tym musimy również wykonać transakcje kartą na łączną kwotę min. 2000 PLN, które nie mogą zostać następnie zwrócone ani anulowane (nie wliczają się tutaj płatności za rachunki). Jeżeli wszystkiego tego dopełnimy, do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy powinniśmy dostać voucher – trafi on do nas za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Citibank Online. Jednak po otrzymaniu go musimy jeszcze pamiętać, by przez rok wykonywać swoją kartą kredytową przynajmniej jedną transakcję miesięcznie – na dowolną kwotę. Niespełnienie tego warunku skutkuje nałożeniem na klienta kary o wysokości 200 zł, dlatego to bardzo ważne, by tego pilnować.

Jakie opłaty nas czekają?

Największy plus tej promocji jest taki, że przy wyborze karty Citi Simplicity udział w niej jest całkowicie darmowy – nie ma tutaj ani opłaty za wydanie tej karty, ani za jej obsługę. Nie zaskoczą nas niemiło również żadne inne niespodziewane koszty – trzeba tylko pamiętać, by podczas rozmowy z konsultantem poprosić go o wyłączenie wszelkich dodatkowych płatnych usług. Jak to jest natomiast z oprocentowaniem zadłużenia? Wynosi ono 10%, jednak obowiązuje oczywiście okres bezodsetkowy – trwa on przez 26 dni od chwili wystawienia nam wyciągu z karty. Jeśli więc będziemy go pilnować, korzystanie z karty i voucher nic nas nie będą kosztowały.

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:

Korzyści z udziału w promocji

Dzięki udziałowi w opisywanej tutaj promocji będziemy mogli zyskać całkiem sporo – w końcu 400 zł na zakupy na Allegro to niemała kwota. Nie ma żadnych ograniczeń, co do tego, na co powinniśmy wydać otrzymany od banku voucher, co więcej, może to być zarówno jeden droższy przedmiot, jak i kilka tańszych – panuje więc tutaj pełna dowolność. W dodatku udział w akcji nic nas nie kosztuje, na klienta nie są nakładane żadne opłaty, ani za kartę, ani operacyjne. Minusem może być kara o wysokości 200 zł naliczana, jeżeli nie dopilnujemy obowiązku comiesięcznego wykonywania płatności kartą, jednak by jej uniknąć, wystarczy zrobić notatkę w kalendarzu lub ustawić sobie przypomnienie w telefonie. Krótko mówiąc – z najnowszej promocji w Citibanku naprawdę warto skorzystać.

WEŹ UDZIAŁ W PROMOCJI