Lotnisko Jasionka – Rzeszów

bilety lotnicze z lotniska Rzeszów na PADO24Lotnisko Rzeszów to międzynarodowy port lotniczy położony we wsi Jasionka, około 10 kilometrów od centrum Rzeszowa. Pole wzlotów oraz lotnisko powstały już w 1941 roku. Rangę lotniska międzynarodowego port ten otrzymał już w roku 1974. Od tamtej pory rozwijały się jego struktury, zwiększała liczba lotów zagranicznych, a także podejmowano liczne modernizacje infrastruktury lotniskowej.

Najbardziej dynamiczny rozwój lotów miał miejsce pod koniec lat 90-tych i od tego momentu port jest stale rozbudowywany, z roku na rok z jego usług korzysta coraz więcej osób. Do 2009 roku lotnisko Rzeszów znajdowało się w strukturach Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Ostatnie kilka lat to czas nowych inwestycji i zmian, które mają na celu polepszenie wizerunku lotniska Jasionka, a także jego rozwój. Warto wspomnieć, że oprócz lotów, lotnisko Rzeszów zajmuje się także sprzedażą paliwa lotniczego.

Czego można się spodziewać na lotnisku Rzeszów?

Jedną z zalet lotniska Jasionka jest jego dobra lokalizacja i bezproblemowe połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Bez trudu można się na nie dostać środkami komunikacji miejskiej, których rozkłady jazdy dopasowane są do godzin odlotów. Dojazd przy użyciu własnego środka transportu także nie sprawi żadnych trudności, a ogromnym atutem jest fakt, że port lotniczy posiada bezpłatny, monitorowany parking, wyposażony w 650 miejsc postojowych. Bez obaw można więc skorzystać z samochodu, aby dojechać na lotnisko i pozostawić go w bezpiecznym miejscu pod nasza nieobecność.

Cały teren lotniska Jasionka zajmuje około 650 ha i wyposażony jest we wszelkie niezbędne udogodnienia. Jego dobre geograficzne położenie skutkuje największą w kraju liczbą dni lotnych, przez co z łatwością można znaleźć odpowiadające nam połączenie.

kup bilety lotnicze na PADO24Na tle innych lotnisk wyróżnia je także posiadanie drugiego w Polsce pod względem długości pasu startowego, który ciągnie się na dystansie 3200 metrów. Wszystkie innowacje oraz zaawansowana aparatura nawigacyjna i oświetleniowa pozwalają na przyjmowanie samolotów nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Ciekawostką dotyczącą lotniska jest fakt, że w 2004 roku wylądował tu po raz pierwszy największy wówczas samolot świata-Boeing 747. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pas startowy nie był jeszcze wydłużony, a port nie był przystosowany do przyjmowania tak dużych maszyn.

Obecnie nieustannie podejmowane są nowe inwestycje i lotnisko bez trudności obsługuje niezliczone ilości lotów na różnych trasach, dzięki czemu sprzedaż biletów lotniczych stale rośnie. Operują z niego linie lotnicze takie, jak LOT, Ryanair, Lufthansa, Lufthansa Cargo i Czech Airlines. Realizowane są regularne połączenia między innymi do Warszawy, Frankfurtu, Paryża, Rzymu, Londynu, Dublina, Oslo i Manchester. Zapewnia to bezproblemowy dostęp do najbardziej popularnych lokalizacji oraz możliwość rezerwacji taniego lotu.

Statystyki związane z lotniskiem Jasionka

Jako jeden z najprężniej rozwijających się i najnowocześniejszych portów lotniczych w Polsce, lotnisko Jasionka obsługuje coraz więcej połączeń i realizuje mnóstwo lotów. W ostatnich latach ich liczba nieustannie wzrasta. Dla porównania, w roku 2007 zrealizowano około 6 000 operacji lotniczych, a w roku 2013 było ich już ponad 13 500. W ciągu zaledwie 6 lat ich liczba wzrosła więc ponad dwukrotnie. W roku 2015 liczba pasażerów korzystających z przelotów organizowanych przez lotnisko Jasionka wynosiła aż 645 214. Przepływ osób jest więc tutaj bardzo duży, co plasuje lotnisko na 8 miejscu wśród najbardziej ruchliwych w Polsce.

Poszukując odpowiedniego lotu lub chcąc znaleźć najtańsze rozwiązanie, warto skorzystać z porównywarki, która będzie bardzo pomocna i zagwarantuje dokonanie właściwego wyboru.