Pakowanie na wyjazd: zmora urlopowiczów

Wakacje to czas, kiedy chętnie podróżujemy: wyjeżdżamy na zagraniczne wycieczki, odwiedzamy ciekawe miejsca i korzystamy z różnych atrakcji. Każdego roku stajemy przed tym samym dylematem, jakim jest wybór miejsca wypoczynku: zastanawiamy się, czy spędzić urlop w kraju czy za granicą, wyjechać z biurem podróży czy samodzielnie. Rezerwacja noclegu, kupno biletów lotniczych czy zaplanowanie pobytu to nie jedyne kwestie, które mogą przysporzyć nam problemów podczas przygotowań do wyjazdu. O zawrót głowy przyprawia nas też pakowanie: ubrania, kosmetyki, pieniądze, dokumenty, artykuły pierwszej potrzeby czy niezbędne urządzenie elektroniczne (telefon, aparat, kamera, laptop) to jedynie niewielka część rzeczy, które zabieramy ze sobą w podróż. Nawet wprawnemu podróżnikowi trudno odnaleźć się w takiej ilości rzeczy: które z nich warto spakować do walizki, a które lepiej zostawić w domu? I jak się pakować, żeby nie zwariować? Wystarczy postępować według kilku zasad, dzięki którym pakowanie stanie się szybkim i łatwym procesem, a nie przykrą koniecznością.

wycieczki na PADO24

Wybierz odpowiedni bagaż

W przypadku pakowania kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego bagażu: może to być torba, walizka, a nawet plecak – najważniejsze, by nie było zbyt duże. Mniejszy bagaż jest bardziej poręczny i ekonomiczny, a mając ograniczoną przestrzeń zastanowimy się kilka razy zanim spakujemy kolejną część garderoby. Niewielki bagaż wymusi naturalną selekcję i nie pozwoli na spakowanie wszystkiego, co chcemy zabrać: włożenie dużej ilości rzeczy do małej walizki sprawi, że ubrania się pogniotą i będą wyglądały nieestetycznie, może też skutkować zepsutym suwakiem i problemem z zamknięciem bagażu. Wybierając mniejszy bagaż nie narazimy się na dodatkowe koszty na lotnisku (nie będziemy musieli dopłacać za nadbagaż) i spakujemy wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy, a nasz bagaż nie będzie sprawiał kłopotu w podróży: mniejszą walizkę czy plecak łatwiej nosić po schodach, itp.

Zrezygnuj z niepotrzebnych rzeczy

Bez względu na to, dokąd wyjeżdżamy, nie powinniśmy zabierać ze sobą rzeczy, których nie używamy na co dzień: pakowanie różnych przedmiotów „na wszelki wypadek” nie zdaje egzaminu w podróży. Pakowanie do bagażu parasolki czy leków to strata miejsca, które można byłoby przeznaczyć na ważniejsze i bardziej potrzebne rzeczy. Jeśli rzeczywiście będziemy czegoś potrzebować zawsze możemy to kupić na miejscu. Zabieranie rzeczy na zapas nie ma sensu – w każdej chwili można je wypożyczyć lub poprosić o ich udostępnienie towarzysza podróży. W hotelach standardem są żelazka, suszarki, itp., dlatego nie warto pakować do bagażu tego typu urządzeń.

Lista ułatwi pakowanie

Najlepsze oferty wycieczek na PADO24Istnieje proste rozwiązanie, które znacznie ułatwia pakowanie na wyjazd: przed przystąpieniem do pakowania bagażu warto stworzyć listę rzeczy, które musimy zabrać. Postępowanie według określonego planu nie tylko przyspieszy cały proces, ale i nie pozostawi miejsca na niepotrzebne rzeczy. Przygotowana wcześniej lista pozwoli pamiętać o rzeczach, które są nam niezbędne zarówno na co dzień, jak i w podróży: zaliczają się do nich np. dokumenty, ładowarki do telefonów czy leki. Gdy spakujemy daną rzecz do bagażu możemy odhaczyć ją na liście – w ten sposób zaoszczędzimy czas, a sam proces pakowania będzie bardziej uporządkowany.

Postaw na klasykę

Jeśli chodzi o ubrania nigdy nie warto z nimi przesadzać: dobrze mieć zestaw sprawdzonych ubrań, które posłużą nam niezależnie od pogody i miejsca, w którym się znajdziemy. Odzież, którą pakujemy do bagażu powinna pasować do wielu rzeczy (np. zabieranie spódnicy pasującej tylko do jednej bluzki kompletnie nie ma sensu). Na wyjeździe sprawdzą się klasyczne dżinsy, koszula, t-shirty, klapki, kryte buty czy kurtka przeciwdeszczowa – to ubrania na każdą pogodę, które możemy dowolnie ze sobą zestawiać otrzymując mniej lub bardziej formalne stylizacje. Warto też pamiętać o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych, jeśli wybieramy się do kraju, w którym panuje gorący klimat, np. na wyspy greckie.

Kosmetyki pakuj z głową

W przypadku kosmetyków sprawdza się zasada „im mniej tym lepiej”: warto spakować do bagażu tylko najpotrzebniejsze kosmetyki, bez których rzeczywiście nie możemy się objeść. Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce możemy też zainwestować w miniatury kosmetyków lub kupić specjalne, małe opakowania i przelać do nich ulubione kosmetyki. Pakując się na wyjazd należy pamiętać o zabraniu kosmetyków do pielęgnacji (żel pod prysznic, uniwersalny krem, szampon do włosów), dezodorantu, perfum oraz emulsji ochronnej do opalania i chłodzącej po opalaniu.

Planujesz wakacyjny wyjazd? Skorzystaj z Internetu

Wybierz najlepsze wycieczki na PADO24Planowanie urlopu nie jest łatwym zadaniem – wymaga czasu, cierpliwości i umiejętności wyszukiwania ciekawych ofert. Dlatego warto skorzystać z internetowej porównywarki ofert – takie narzędzie ułatwi znalezienie atrakcyjnych ofert. Taką porównywarkę znajdziesz na PADO24. Z nami zarezerwujesz bilety lotnicze, wybierzesz odpowiedni hotel, dzięki nam dowiesz się również, które miejsca w Polsce i za granicą warto odwiedzić i dlaczego rejs promem może być dobrym sposobem na letni urlop. Skorzystaj z naszej porównywarki już dziś i znajdź najkorzystniejsze i najtańsze oferty wycieczek, biletów lotniczych, noclegów i rejsów.