PayPal – szybkie i bezpieczne płatności przez telefon

PayPal to jedna z nowoczesnych usług, działających przez Internet, metod dokonywania płatności. Funkcjonuje ona już w aż 190 krajach, spośród których w 23 istnieją lokalne serwisy internetowe. PayPal obsługuje 25 różnych walut.

System ten działa na zasadzie wirtualnej portmonetki (cyfrowego portfela). Oznacza to, że ze swojego rachunku bankowego zasilamy za pomocą przelewów specjalny, założony w systemie, rachunek, który potem służy nam do wykonywania transakcji. Możemy w tym celu używać także karty kredytowej. Zapłatę przez PayPal wykonamy używając naszego telefonu komórkowego. Specjalnie przygotowana aplikacja mobilna gwarantuje szybki i wygodny dostęp do płatności.

Skąd się wzięła usługa PayPal?

internet i telefon ułatwią zakupyUsługę tę stworzyła w 1998 roku niemiecka firma PayPal (Europe) S.àr.l. &Cie, S.C.A., która swoją siedzibę ma w Luksemburgu. Jest ona objęta nadzorem luksemburskiej instytucji nadzorczej – Komisji Nadzoru Sektora Finansowego. Początkowo PayPal służył do przesyłania środków finansowych za pośrednictwem telefonów komórkowych i innych urządzeń, jednak po niedługim czasie zdecydowano się przenieść go na stronę internetową. W październiku 2002 roku portal ten został zakupiony przez serwis aukcyjny eBay i odtąd to tamtejsi specjaliści zajmują się jego obsługą. Usługa w Polsce dostępna jest od czerwca 2005 roku. Początkowo możliwe było jedynie zasilenie konta PayPal z rachunku bankowego, ale od 2010 roku także za pomocą doładowania. W 2011 roku korzystało z niej prawie ¼ wszystkich polskich sklepów internetowych. Dziś liczba ta jest zapewne jeszcze większa. Ponadto w innych krajach wprowadzono już różne dodatkowe opcje, które u nas jeszcze nie są dostępne, ale być może wkrótce będą.

Jak działa PayPal?

Aby móc korzystać z usługi PayPal, musimy założyć konto w serwisie internetowym jej dotyczącym. W tym celu należy dokonać tam rejestracji, która jest bezpłatna. Później mamy do wyboru dwie opcje – możemy albo dodać swoje karty płatnicze, by móc płacić bezpośrednio z rachunku bankowego, albo doładować specjalne konto PayPal, które zostanie nam założone w ramach tej usługi.

Z usługi PayPal mogą korzystać zarówno klienci prywatni, jak i firmy. Przedsiębiorcy powinni założyć specjalny, przeznaczony dla nich rodzaj konta. W ten sposób mogą umożliwić swoim klientom dokonywanie płatności właśnie za pomocą tej aplikacji.

kupuj przez internet i telefonJakie zalety ma korzystanie z PayPal? Przede wszystkim gwarantuje nam to wysoki poziom bezpieczeństwa naszych finansów (jeżeli sprzedawca okaże się nieuczciwy, istnieje możliwość zwrotu kosztów). Ponadto firma nie udostępnia sprzedającym naszych danych, są one poufne. Kolejne plusy to szybkość i wygoda podczas dokonywania płatności – nie musimy mieć przy sobie ani portfela, ani karty płatniczej, wystarczy tylko telefon. Podobne działanie ma także usługa MyWallet.

Obecnie tradycyjne płacenie gotówką staje się powoli coraz mniej popularne na rzecz różnego rodzaju płatności internetowych i mobilnych. Natomiast wśród nich jednym z najczęściej używanych systemów jest działający w skali globalnej PayPal. Jeżeli więc ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo, a poza tym cenisz sobie komfort i nie lubisz niepotrzebnie marnować swojego czasu – koniecznie powinieneś dołączyć do grona jego użytkowników. Wystarczy, że posiadasz internet i telefon. Jeśli natomiast interesują Cię podobne nowości i ciekawostki technologiczne – zaglądaj regularnie na www.pado24.pl, a będziesz z nimi wszystkimi na bieżąco. Zapraszamy również do korzystania z naszej porównywarki ofert.