Port lotniczy Wrocław

bilety lotnicze z lotniska we WrocławiuPort lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika położony jest na terenie miasta Wrocław, w odległości około 10 kilometrów od jego centrum. Dogodny dojazd za pośrednictwem własnego środka transportu, taksówki lub komunikacji miejskiej zajmuje zaledwie 20-30 minut. Lotnisko zbudowane zostało w 1938 roku i przez wiele lat obsługiwało ono niemal wyłącznie lotnictwo wojskowe. Do stałych połączeń polskich linii lotniczych włączono je dopiero w 1958 roku. Od roku 1992 lotnisko Wrocław-Strachowice działa pod zarządem spółki Port Lotniczy Wrocław S. A., a w 1993 roku uruchomiono pierwsze połączenia zagraniczne. Od lat 90-tych podejmowane są liczne inwestycje, mające za zadanie usprawnić obsługę pasażerów i zwiększyć liczbę lotów. Nowe terminale znacznie podniosły także prestiż i rangę lotniska. Jest to obecnie jedno z najlepiej ocenianych lotnisk międzynarodowych w kraju, które oferuje szeroki zakres dogodnych lotów.

Standard portu lotniczego Wrocław

Na terenie portu lotniczego Wrocław znajduje się nowoczesna, rozbudowana infrastruktura, która zapewnia obsługę pasażerów na wysokim poziomie. Do dyspozycji podróżujących udostępniono płatny parking, na którym bez obaw możemy pozostawić samochód w cenie od 24zł za 1 dzień. W przypadku wcześniejszej rezerwacji lub długoterminowego postoju możemy oczywiście liczyć na zniżki. Korzystną opcją jest także strefa krótkiego postoju Kiss&Fly, w której możemy bez opłat skorzystać z 10 minut postoju. Wygodę zapewnia również duża liczba stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. Na terenie lotniska znajduje się także kaplica oraz sale konferencyjne. Pas startowy o długości 2500 metrów oraz nowoczesne urządzenia wykorzystywane do obsługi lotów zapewniają bezpieczne podróżowanie.

Z lotniska Wrocław operuje 6 linii lotniczych, są to Eurowings, LOT, Lufthansa, Ryanair, SAS Scandinavian Airlines i Wizz Air. Za ich pośrednictwem można bez problemu dostać się do najbardziej popularnych miejsc docelowych, takich jak Warszawa, Frankfurt, Oslo, Sztokholm, Barcelona, Paryż, Londyn czy Dublin. Wiele osób chwali sobie możliwości i standard obsługi oferowany w porcie lotniczym Wrocław oraz dostępność różnych biletów lotniczych. Z tego powodu został on przez pasażerów wyróżniony tytułem Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce, natomiast Business Traveller uznał go dwukrotnie za najlepsze regionalne lotnisko w Polsce dla obsługi klientów biznesowych. Są to szczytne określenia, które jeszcze bardziej zachęcają do korzystania z tego lotniska. Ważne jest, żeby port lotniczy Wrocław jak najlepiej funkcjonował, szczególnie biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój samego Wrocławia, jako centrum kulturalnego i biznesowego.

Statystyki dotyczące portu lotniczego Wrocław

bilety lotnicze na PADO24Ze względu na wysoki poziom obsługi, jaki oferuje port lotniczy Wrocław, jest on jednym z najbardziej ruchliwych w Polsce. Pod względem odprawianych pasażerów zajmuje 5 miejsce, natomiast gdyby wziąć pod uwagę liczbę operacji lotniczych, uplasowałby się na miejscu 4 wśród polskich lotnisk. W roku 2000 wykonano tutaj ponad 11 000 operacji lotniczych i z roku na rok liczba ta wzrasta, sięgając w roku 2014 prawie 25 000. Łatwo można zauważyć, że wykonuje się tutaj średnio 2000 operacji lotniczych miesięcznie. Jest to jedno z najbardziej obleganych lotnisk, o czym świadczy także liczba obsłużonych w 2014 roku pasażerów, która wnosi ponad 2 000 000. Przepustowość portu lotniczego znacznie zwiększyła się na przestrzeni lat głównie za sprawą wielu inwestycji, co  ma znaczenie, ponieważ podróże lotnicze są coraz popularniejsze wśród Polaków. Obecnie dzięki nowemu terminalowi lotnisko jest w stanie odprawić nawet 3 000 000 pasażerów rocznie. Znalezienie odpowiedniego połączenia lub biletu zagwarantuje nam porównywarka, w której zebrano wszystkie najistotniejsze informacje oraz mnóstwo propozycji przelotów.