Ślub za granicą

ślub za granicą last minuteŚlub to jedno z najważniejszych przeżyć i każda para chce, aby ten dzień był idealny. Ludzie przeznaczają na jego przygotowanie mnóstwo czasu. Wiążą się z nim również niemałe koszty, dlatego warto zorganizować go tak, aby ten dzień był niezapomniany. Wiele biur podróży oferuje obecnie zamiast tradycyjnego wesela, zorganizowanie tego przeżycia za granicą. Ślub w Grecji, Tajlandii czy Hiszpanii może okazać się wyjątkowym wydarzeniem, a możliwości jest coraz więcej. Śluby za granicą są coraz popularniejsze, dlatego warto sprawdzić, jakie opcje wycieczek oferują biura podróży.

Zalety ślubu za granicą

Ślub i wesele za granicą można połączyć z urlopem czy podróżą poślubną. Obecnie bardzo popularne są spontaniczne uroczystości, które bez problemu można zorganizować w innym kraju dzięki ofertom last minute. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć stresu związanego z organizacją, kosztami oraz niepożądanymi gośćmi. To również gwarancja pięknej pogody, która w Polsce potrafi być kapryśna. Konsultanci ślubni polecają szczególnie Cypr i Włochy. Te kierunki sprawdzają się świetnie ze względu na przyjazną atmosferę, klimat i niecodzienną kuchnię. Taki wyjazd jest idealny dla miłośników zwiedzania i innych kultur. Wybrane miejsca są przede wszystkim romantyczne, a rezydujący podwykonawcy podchodzą indywidualnie do każdego klienta. Wiele osób decyduje się również na śluby w różnych regionach Polski. Według statystyk młode pary coraz chętniej przyjeżdżają do Szczyrku, by tam zorganizować swój niezwykły ślub.

Co zrobić, by zorganizować ślub za granicą?

ślub last minuteAby zorganizować ślub za granicą wystarczy przygotować o kilka dokumentów więcej niż w przypadku tradycyjnego ślubu. Formalności są do przejścia, a każda para jest dokładnie informowana o terminie załatwiania spraw. Ślubu za granicą nie trzeba również organizować z tak dużym wyprzedzeniem, jak w Polsce. Zdarza się, że uroczystości są przygotowywane w niecałe dwa miesiące, chociaż zależy to od wybranego terminu. Jeśli młodej parze zależy szczególnie na konkretnej dacie, o organizacji wydarzenia należy pomyśleć odpowiednio wcześniej. Dodatkowo, warto pomyśleć o gościach, tak, żeby mogli uwzględnić urlop, a także o ich przelotach i zakwaterowaniu. Czasami potrzebne są wcześniejsze rezerwacje biletów lotniczych, ponieważ jest za mało wolnych miejsc w samolocie na dany termin. Zazwyczaj na ślub zorganizowany za granicą zaprasza się od kilku do kilkunastu osób. Najczęściej młoda para zabiera ze sobą najbliższą rodzinę oraz przyjaciół. Niektórzy decydują się również na ślub tylko we dwoje. Temu zadaniu organizatorzy także potrafią sprostać, ponieważ na miejscu mają możliwość zaproszenia świadków ceremonii, którzy poświadczą ważność zawartego małżeństwa.

last minute ślub

Kilka dodatkowych informacji

Większość firm organizujących śluby i wesela za granicą wyróżnia trzy pakiety ślubne: ślub cywilny, ślub kościelny i ślub konkordatowy. W cenę wliczane jest zazwyczaj odpowiednie przygotowanie dokumentów, opłaty za tłumaczenia dokumentów, koordynacja ślubu, opłaty urzędowe, rezerwacja terminu ślubu, opłata za Akt Ślubny, a także (w przypadku ślubu kościelnego) donację dla księdza i na kościół. Wbrew pozorom ślub za granicą nie jest zarezerwowany dla ludzi bogatych. Cena zależy od wielu czynników, takich jak miejsce, klasa hotelu oraz liczba gości. Ślub za granicą to możliwość poznania innej kultury, przeżycia fantastycznej przygody oraz spędzenia tych wyjątkowych chwil w niepowtarzalnym klimacie. Dodatkowo kwestia zapraszania gości to indywidualna sprawa. Niektórzy wolą przeżyć te chwile z najbliższymi osobami, dlatego ślub za granicą to doskonały pretekst, by zrobić to w najbardziej zaufanym gronie. Jeśli młodej parze zależy na dużej liczbie gości, zorganizowanie takiego wesela może przerastać ich możliwości finansowe, jednak przed podjęciem decyzji warto przejrzeć oferty biur podróży i zastanowić się nad niecodziennym przeżyciem tego wydarzenia. Wszelkie informacje na ten temat oraz najlepsze aktualne propozycje można znaleźć w porównywarce ofert.