Jak tanio podróżować?

Tanie podróżowanie – czy jest to w ogóle możliwe? Czy słowa „tanie” i „podróżowanie” nie wykluczają się wzajemnie? Wielu z nas jest przekonanych, że zwiedzanie świata to przywilej bogaczy. Kojarzy nam się ono z luksusowymi hotelami, drogimi biletami lotniczymi, wysokimi opłatami za benzynę. Można oczywiście podróżować i w taki sposób, ale można także otworzyć się na przygody oraz szereg nowych doświadczeń i bodźców, jakie da nam np. jazda autostopem. Przy zakupie biletu na samolot kieruj się zasadą: nieważne dokąd, byle tanio. Czasami wystarczy trochę pokombinować, a można znaleźć lot nawet za 1 euro. Przede wszystkim jednak – nie bój się podróży!

tanie przeloty i hotele

Jaki środek transportu wybrać, aby podróżować taniej?

Oczywiście na tanie podróżowanie nie składa się jedynie niedrogi transport. Jeżeli chcesz, aby wyprawy nie opróżniły Twojego portfela, musisz zaplanować kilka rzeczy. Przede wszystkim noclegi – np. bądź przygotowany na noc spędzoną w namiocie na łonie natury. W ramach oszczędności unikaj również stołowania się w restauracji. Schowaj kilka kanapek do plecaka, pomoże Ci to zaoszczędzić na jedzeniu. Z pewnością większą część naszego budżetu pochłoną jednak wydatki na transport. Koszt przeznaczony na dotarcie do miejsca docelowego podróży będzie na pewno różnił się w zależności od tego, jak daleko ono się znajduje. Lot na Filipiny będzie znacznie droższy, nawet po znalezieniu korzystnej oferty, niż dojazd pociągiem do Berlina. W większości przypadków podróżowanie po Europie jest naprawdę niedrogie. Środki transportu, na które najczęściej się decydujemy, to: samolot, pociąg i samochód. Jak więc to zrobić, by zwiedzać świat niewielkim kosztem?

Tanie podróżowanie to tanie latanie

Jednym z najczęściej wybieranych środków komunikacyjnych jest samolot. Dzięki niemu w stosunkowo krótkim czasie możemy znaleźć się w miejscu oddalonym od naszego domu o tysiące kilometrów. Poza tym dużą zaletą są niedrogie bilety – a to za sprawą tanich linii lotniczych, typu Ryanair lub Wizzair. Oferują one przeloty do większości państw w Europie, a także poza nią, np. do Maroka. Jeżeli zależy Ci na podróżowaniu samolotem, musisz wiedzieć, że do ciepłych krajów, takich jak Hiszpania, najlepiej latać w połowie jesieni, gdyż bilety są wtedy najtańsze, najdroższe zaś w sezonie letnim. Rezerwuj je z dużym wyprzedzeniem, najlepiej około siedmiotygodniowym, pomoże Ci to w znalezieniu najatrakcyjniejszej oferty. Zrezygnuj z bagażu rejestrowego, ogranicz się do podręcznego. Spakuj jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, dzięki temu zaoszczędzisz kilkaset złotych.

Tanie podróżowanie samochodem?

najlepsze przeloty i hoteleOdbywanie tanich podróży samochodem również jest możliwe, jednak pod warunkiem, że nie jest to Twoje auto. Aby obniżyć koszty, lepiej unikać wypraw własnym samochodem. Ceny paliwa nie są w Polsce korzystne i możesz mieć pewność, że poza granicami kraju jest tak samo. Dlatego lepiej przerzucić się na jazdę autostopem. Wiele osób unika tego jak ognia. Lęk przed podróżą z nieznajomym jest większy niż chęć przeżycia ciekawej przygody. Zazwyczaj przecież jednak nie jeździmy w pojedynkę i używamy zdrowego rozsądku. Jeśli kierowca samochodu nie wzbudza Twojego zaufania, zawsze możesz mu grzecznie podziękować. Pamiętajmy, że kierowcy to też ludzie, którzy sami nieraz pewnie korzystali z uprzejmości innych osób. Warto się przełamać, autostopem można przecież dojechać wszędzie. Jest to nie tylko sposób na tanią podróż, ale także możliwość poznania interesujących ludzi.

A może tanie podróżowanie pociągiem?

najtańsze przeloty i hotelePodróż pociągiem – dla wielu osób to jedna z największych frajd. Jeżeli chodzi o Europę, to jej państwa są połączone między sobą siatką trakcji kolejowych, dzięki czemu bez problemu możesz dotrzeć do większości miast i miasteczek. Warto pamiętać, że pociągi, a szczególnie te w Europie zachodniej, gwarantują komfort i szybkość jazdy. Niekiedy osiągają one prędkość aż 300km/h. Jeżeli decydujesz się więc na podróż koleją, rezerwuj bilety wcześniej. Pomoże Ci to przemieszczać się naprawdę tanio, a piękne widoki będziesz miał wliczone w cenę.

Jak więc widzimy, podróżować można na naprawdę różne sposoby. Pociąg, samolot, samochód albo autobus – każdy z tych środków transportu ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Jeżeli zależy Ci na znalezieniu jak najkorzystniejszego sposobu dotarcia do celu Twojej wyprawy, a zwłaszcza jak najtańszych biletów lotniczych – skorzystaj z porównywarki PADO24.