Telewizor do samochodu – sposób na dłuższą podróż

Telewizor do samochodu to przydatny dodatek, który może nam umilić każdą dłuższą podróż. Wyjazd na wakacje? Odwiedziny u dalszej rodziny? Ważna sprawa do załatwienia w innym zakątku Polski? Zdarzają się różne powody, dla których decydujemy się wyruszyć w dłuższą trasę. Jazda autem przez kilka czy kilkanaście godzin to sytuacja męcząca przede wszystkim dla kierowcy, ale mało komfortowa również dla pasażerów, zwłaszcza jeżeli są nimi małe dzieci. Zanim wsiądziemy do pojazdu, warto więc zastanowić się nad ciekawymi sposobami zagospodarowania sobie czasu w trakcie podróży – zabrać na przykład ze sobą książki, kolorowanki lub przygotować sobie pomysły na ciekawe gry słowne. Bardzo przydatny na pewno będzie wówczas również telewizor do samochodu.

telewizory do samochodów

Jak wybrać telewizor do samochodu?

Abyśmy mogli w trakcie podróży autem obejrzeć wiadomości, film lub włączyć dzieciom ich ulubioną bajkę, musimy spełnić dwa wymagania. Jedno z nich to podłączenie anteny ze wzmacniaczem, a drugie – oczywiście kupno samego telewizora do samochodu. Jak jednak wybrać to urządzenie, aby dobrze nam ono służyło? Jakimi kryteriami się kierować?

Tym, czym przede wszystkim różnią się od siebie telewizory samochodowe, jest ich rozmiar. Przekątna ekranu wynosi tutaj od 9 do 18 cali. Te największe sprawdzą się głównie w ciężarówkach czy kamperach. Jeżeli chodzi o telewizor do samochodu osobowego – lepiej wybrać jeden z nieco mniejszych. Kolejną ważną kwestią są technologie, jakie obsługuje dany telewizor. Przydatnym dodatkiem może być na przykład cyfrowy tuner, który umożliwia odbieranie programów w standardzie DVB-T, warto zainwestować także w odtwarzacz DVD oraz port USB. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, jakim napięciem jest zasilany odbiornik – powinno to być 12 V, ponieważ takie jest dostarczane przez gniazdo zapalniczki w aucie. Najlepiej jeżeli kupimy telewizor LCD z podświetleniem LED.

W zależności od naszych potrzeb i upodobań możemy się oczywiście zaopatrzyć w urządzenie wyposażone w jeszcze inne nadprogramowe funkcje i dodatki.

Zastosowania telewizora do samochodu

Podstawowym zadaniem zamontowanego w aucie telewizora jest oczywiście zapewnienie nam rozrywki podczas dłuższej podróży. Niekiedy może on jednak pełnić również inne przydatne funkcje. Jakie na przykład?

Jeżeli nasz telewizor będzie wyposażony w odtwarzacz DVD lub port USB, gdy znudzi nam się już oglądanie telewizji, za pomocą tych technologii będziemy mogli włączyć w trakcie podróży własny film lub ulubioną bajkę naszych pociech. Większość z nich zastąpi bez trudu najlepszy tablet. Przydatnym dodatkiem może być również czytnik kart SD, który pozwoli nam przejrzeć na przykład zrobione w czasie wyjazdu zdjęcia. Niektóre modele mogą także posłużyć jako ekran w trakcie grania na konsoli czy też monitor wyświetlający obraz z zamontowanej z tyłu auta kamery (bardzo przydatne w trakcie cofania lub parkowania).

Co więcej, taki telewizor może nam służyć nie tylko w aucie, ale także podczas reszty wakacyjnego wyjazdu. Możemy go zabrać ze sobą do namiotu, na plażę czy też na działkę. Jest lekki, poręczny i wygodny w użytku. Nawet jeżeli niezbyt często wyruszamy w dalekie trasy, na pewno taki telewizor do samochodu będzie dla nas użyteczny również podczas pobytu w domu.

Chciałbyś kupić telewizor do samochodu, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Zastanawiasz się, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy? W znalezieniu odpowiedzi z pewnością pomoże Ci strona PADO24. Znajdziesz tam pożyteczną porównywarkę ofert, dzięki której szybko przekonasz się, które produkty są warte Twojej uwagi. Z nami kupisz taki telewizor, z którego będziesz w stu procentach zadowolony! Polecamy zapoznanie się z innymi ciekawymi artykułami na temat telefonów, laptopów i tabletów.