Ubezpieczenie telefonu

dobry abonament z telefonemUbezpieczenie telefonu jeszcze 15 lat temu byłoby zupełną abstrakcją, jednak w dzisiejszym świecie telefon przejął już tyle funkcji, że wiele osób nie wyobraża sobie bez niego życia i pracy. Robimy nim zdjęcia, wysyłamy maile, komunikujemy się, przeglądamy Internet i używamy wielu aplikacji ułatwiających życie. Nasze telefony to małe bazy danych, które skupiają ważne numery telefonów, informacje z banku i dane osobowe. Dodatkowo wyposażone są w duże szklane wyświetlacze, a każdy, kto choć raz upuścił telefon na płytki w łazience wie, co to oznacza. Również kradzież takiego telefonu to duża strata, ponieważ oprócz ważnych informacji tracimy również urządzenie warte nawet kilka tysięcy złotych.

Czy warto wykupić ubezpieczenie telefonu w ramach umowy abonamentowej?

opłacalny abonament z telefonemObecnie można ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków nie tylko swoją rodzinę, ale jak się okazuje, również rzeczy materialne. Ubezpieczenie telefonu obejmuje skutki kradzieży, zniszczenia karty SIM lub jej nieautoryzowanego użycia, zalanie urządzenia lub stłuczenie wyświetlacza.
Zabezpieczenie telefonu jest możliwe poprzez wykupienie ubezpieczenia osobno lub w pakiecie przy podpisywaniu umowy o abonament. Panują różne warunki przyjęcia roszczenia o naprawę, wymianę lub wypłatę gotówki w razie szkód, czasem jest to całkowity zwrot kosztów, a czasem zniżka na naprawę lub nowy telefon.

W przypadku chęci dokupienia dodatkowej ochrony do abonamentu możemy znaleźć oferty, które gwarantują składki w wysokości od 2,99 zł do 24,99 zł miesięcznie, w zależności od wartości telefonu, operatora i zakresu ubezpieczenia. Wykupując je, można zyskać szybką naprawę za darmo lub za promocyjną cenę, a w razie zgubienia lub kradzieży będzie można nabyć nowe urządzenie dużo taniej. W oparciu o aktualne oferty operatorów, przykładowy rachunek za ubezpieczenie telefonu wartego 1500 zł i ubezpieczonego w ramach umowy abonamentowej wygląda następująco: przy jednym z droższych abonamentów w wysokości niecałych 90 zł najszerszy pakiet ubezpieczenia obejmujący również stłuczenie wyświetlacza to trochę ponad 20 zł. Wydaje się niewiele, ale razem daje to miesięczny wydatek w wysokości 110 zł. Natomiast przy abonamencie w okolicach 70 zł kwota za ochronę telefonu to 10-25 zł. W tej cenie zwykle możemy zgłosić szkodę maksymalnie dwa razy do roku, choć niektórzy operatorzy nie stawiają takich ograniczeń.

Zwykle ubezpieczenie nie obejmuje pozostawienia telefonu w miejscu publicznym oraz kradzieży, która wynikła z niedbalstwa, na przykład kiedy zostawimy telefon na siedzeniu w niezamkniętym samochodzie, oraz umyślne zniszczonego urządzenia. Niektóre podstawowe pakiety nie obejmują również skutków kradzieży kieszonkowej.

Kupno nowego urządzenia i ubezpieczenie telefonu na własną rękę

Zwykle przy zakupie nowego urządzenia sprzedawcy proponują nam polisy od ubezpieczycieli, które chronią nasz smartfon. Zwykle jest to nieco tańsze niż zakup dodatkowego ubezpieczenia telefonu na abonament, jednak warunkiem jest to, że możemy skorzystać z tej oferty tylko przy zakupie nowego produktu. Możliwości znalezienia odpowiedniej polisy tego typu są bardzo ograniczone. Obecnie wielu tradycyjnych ubezpieczycieli unika w swojej ofercie propozycji skierowanych do posiadaczy przenośnych urządzeń elektronicznych ze względu na obawy przed nadużyciem. Zwykle klienci indywidualni mogą liczyć jedynie na rozszerzenie ubezpieczenia podróżnego o ubezpieczenie telefonu w razie nieprzewidzianych zdarzeń. wybór abonamentu z telefonem
A jak można przez przypadek uszkodzić telefon tak, że ubezpieczenie nie pokryje szkód? Należy unikać zostawiania smartfonu w nagrzanym samochodzie, ponieważ powoduje to przegrzanie wnętrza urządzenia, podczas gdy obudowa pozostaje nienaruszona. Stosowanie nieoryginalnych baterii również prowadzi do przegrzania. Telefon może również ulec nieumyślnemu zawilgoceniu, jeśli na przykład trzymamy go w kieszeni podczas ćwiczeń na siłowni. Kosztów tego typu zdarzeń większość pakietów ubezpieczeniowych nie pokryje.

Jak wybrać dobry abonament, kiedy rynek pęka w szwach i nie wiadomo na co się zdecydować? Niezależnie od tego, czy chcemy telefon ubezpieczony, czy też nie, z pomocą przychodzi porównywarka PADO24. Nasz serwis to kopalnia wiedzy na temat sposobów na niższe rachunki, modeli telefonów i najlepszych operatorów. Jeśli więc jesteś ciekaw, czego jeszcze nie wiesz o abonamentach, wejdź na PADO24 i przekonaj się sam!