Wody siarczkowe

Wody siarczkowe to jeden z rodzajów wód leczniczych, które mogą mieć niezwykły wpływ na nasze zdrowie oraz pomóc nam w leczeniu różnych przypadłości. Wyróżniają się one spośród innych gatunków wód przede wszystkim zawartością siarki pod różnymi postaciami. To właśnie ten składnik jest ceniony przez wiele osób i może mieć bardzo pozytywne działanie w różnych przypadkach. Wody te są także ogólnie wysoko zmineralizowane i zawierają biopierwiastki, a wszystkie takie korzystne składniki są przez nasze organizmy bardzo dobrze wchłaniane. Lecznicze kąpiele oraz różne zabiegi, na jakie możemy liczyć w sanatoriach lub uzdrowiskach, zyskują obecnie coraz większą popularność, dlatego warto dowiedzieć się, jakie nam one mogą przynieść korzyści.

Właściwości i zastosowanie wód siarczkowych

wody siarczkowe

Wody siarczkowe mają wiele zastosowań i mogą być wręcz zbawieniem w różnych sytuacjach. Z racji ich kwaśnego odczynu, będą idealne przede wszystkim dla naszej skóry, a ich działanie polega tu głównie na zmiękczaniu i przebudowie naskórka, dzięki czemu pomagają nam one przy różnych przypadłościach, takich jak łuszczyca, twardzina czy rogowacenie skóry. Takie kąpiele będą także bardzo pomocne w przypadku schorzeń stawów i sprawią, że zmniejszą się nasze dolegliwości związanie z chorobami reumatycznymi, zwyrodnieniami i zapaleniami, a także sztywnieniem stawów kręgosłupa, dyskopatią lub zespołami pourazowymi narządów ruchu. Dodatkowo kuracja z wykorzystaniem kąpieli w wodach siarczkowych będzie także dobra na układ krwionośny i tym samym ochroni nas przed zmianami miażdżycowymi lub powikłaniami naczyniowymi w cukrzycy. Oprócz tego wody siarczkowe mogą poprawić nasz stan zdrowia, gdy doświadczamy chorób pochodzenia neurologicznego lub tych ginekologicznych. Warto skorzystać z kąpieli w wodach siarczkowych nie tylko wtedy, gdy chorujemy, ale także po to, by się zrelaksować, poprawić swój wygląd i zadbać o siebie.

Gdzie pojechać, by wykąpać się w wodach siarczkowych?

kąpiel siarczkowa

Kąpiele w wodach siarczkowych to najbardziej powszechna i doceniana forma korzystania z zawartych w nich leczniczych związków. Zażywać ich możemy zazwyczaj w miejscowościach uzdrowiskowych, które zlokalizowane są w pobliżu źródeł wody siarczkowej. W Polsce znajdują się one w kilku miejscach, a te najbardziej znane to Solec-Zdrój, Busko-Zdrój, Swoszowice, Horyniec, Wieniec-Zdrój, Ciechocinek oraz Krzeszowice. To właśnie tam warto wybrać się, jeśli pragniemy skorzystać z zalet kąpieli w wodzie siarczkowej. W każdej z tych miejscowości znajdziemy różne ośrodki i sanatoria, w których będziemy mogli zorganizować sobie pobyt, a dzięki dostępności wielu innych zabiegów i kuracji możemy jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie. Jeśli chodzi o same kąpiele siarczkowe, zabieg taki trwa około 15 minut, a temperatura wody mieści się w granicach 33-38°C. W trakcie jednej kuracji zabieg należy powtórzyć 7-15 razy, a efekt po nim utrzyma się przez około 8 miesięcy.

Ty też spróbuj kąpieli w wodach siarczkowych!

Warto przynajmniej raz skorzystać z kąpieli siarczkowych, a żeby móc to zrobić, należy znaleźć miejsce, które może nam to zaoferować. W tym celu powinniśmy zaczerpnąć odrobinę więcej informacji i sprawdzić, która miejscowość będzie idealnie się do tego nadawać. Odwiedzić możemy ją specjalnie po to, by skorzystać z zabiegów zdrowotnych, ale może to być również doskonały cel wakacji z całą rodziną. Taki urlop z pewnością będzie bardzo przyjemny i pozwoli się nam zrelaksować. Zorganizować wszystko jak należy pomoże nam natomiast serwis PADO24. Poczytamy tam o różnych miejscowościach uzdrowiskowych oraz ich największych atutach i wybierzemy taką, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Oprócz tego zamieszczony na PADO24 odnośnik przeniesie nas do rzetelnej porównywarki ofert noclegów, w której znajdziemy dobre zakwaterowanie w korzystnej cenie. Z PADO24 zaoszczędzimy czas i pieniądze, a nasz wyjazd będzie udany!