Zwierzęta w hotelu

zwierzęta w hotelu

Zwierzęta w hotelu to dość kontrowersyjny temat. Z jednej strony wiele osób marzy o tym, by móc zabrać na urlop swojego psa czy kota, z drugiej jednak obecność czworonoga w tego typu obiekcie może być problematyczna dla obsługi i innych gości. A wszyscy mają przecież prawo do spokoju i wypoczynku w komfortowych warunkach. Czy interesy każdej ze stron da się więc pogodzić? Niestety nie zawsze. Zanim więc zarezerwujemy przelot i hotel, zastanówmy się czy nasz wyjazd nie zaszkodzi pupilowi.

Wady i zalety trzymania zwierząt w hotelu

Niektórzy z nas nie mają większego problemu z tym, by rozstać się ze swoim pupilem na kilka dni czy nawet dwa tygodnie. Zapewniają mu opiekę innej osoby i spokojnie wyjeżdżają na wczasy. Istnieją jednak właściciele, dla których jest to ogromny problem i którzy z tego powodu potrafią nawet przez wiele lat z rzędu rezygnować z urlopu – dla nich możliwość trzymania zwierzęcia w hotelu będzie więc bardzo dużą zaletą. Jeszcze większym stresem jednak wyjazd opiekuna jest dla samego czworonoga. zwierzę w pokoju hotelowymPamiętajmy, że dla niego często my i nasz dom jesteśmy całym światem. Nawet więc kilka dni spędzonych w samotności lub pod opieką innej osoby będzie dużą zmianą czy wręcz traumą. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego stworzenia – w końcu zwierzęta podobnie jak my również mają swoje charaktery i lepiej lub gorzej znoszą różne sytuacje. Podstawowa zaleta hotelu z możliwością zabrania swojego zwierzęcia to więc fakt, że jest to duże ułatwienie dla właścicieli. Zarówno oni, jak i ich pupile mogą spędzić urlop w przyjemny sposób, bez zbędnych nerwów i zamartwiania się.

Z drugiej jednak strony czworonogi przebywające w pokoju hotelowym mogą być uciążliwe dla osób postronnych. Niektóre zwierzęta są co prawda bardzo karne i dobrze wychowane, z pewnością jednak nie da się tego niestety powiedzieć o wszystkich. Nigdy nie wiadomo też, jak pies czy kot zareaguje na obce miejsce. Poza tym sporo osób ma uczulenie na sierść, niektórzy nawet tak silne, że by ono się uaktywniło, nie muszą nawet znajdować się w pobliżu czworonoga. Dlatego też jeżeli planujemy nocleg w hotelu, w którym inni goście mogą przebywać razem ze pupilami, powinniśmy najpierw bardzo dokładnie przemyśleć swoją decyzję i zastanowić się, czy na pewno nie będzie to dla nas problematyczne.

Zwierzę w hotelu? Wykluczone! Co zrobić w takiej sytuacji?

zwierzaki w hotelachMiejsca noclegowe, do których możemy przyjechać razem ze swoim pupilem, niestety nadal stanowią zdecydowaną mniejszość. Jeżeli bardzo chcemy takie znaleźć, warto szukać raczej wśród prywatnych kwater i mniejszych pensjonatów, których właściciele nie mają nic przeciwko zwierzętom, ponieważ sami posiadają własne, niż wśród dużych ekskluzywnych obiektów. W końcu zwierzę w hotelu o wyrobionej marce i wysokim standardzie to raczej rzadkość. W celu odszukania konkretnych propozycji zajrzyj do porównywarki PADO24- z naszej strony dowiesz się o miejscach, gdzie będziesz mógł zatrzymać się zarówno Ty, jak i Twój czworonóg.

A jeśli okaże się, że nie ma jednak żadnej szansy na to, by nasz pupil wyjechał razem z nami na wakacje? W takiej sytuacji postarajmy się zapewnić mu jak najlepszą zastępczą opiekę. Jednym z pomysłów może być tu specjalny hotel dla zwierząt, innym oddanie psa lub kota na te kilka dni zaufanej osobie, która ma odpowiednie warunki, by się nim zająć. Dla niektórych czworonogów jednak zmiana miejsca pobytu będzie znacznie większym stresem niż spędzenie pewnej ilości czasu w samotności. W takim przypadku zadbajmy po prostu o to, by do naszego pupila każdego dnia choć na chwilę ktoś zajrzał. A po powrocie nie zapomnijmy mu naszej nieobecności wynagrodzić.