Wycieczki first minute

Gdzie spędzić ferie zimowe?

Ferie zimowe trwają około dwa tygodnie, a w przypadku studentów ta przerwa w nauce może być dłuższa, jeśli zdali w terminie wszystkie egzaminy. To bardzo dużo wolnego czasu i warto go ciekawie spożytkować.

Istnieją dwa rodzaje wypoczynku –  czynny i bierny, a ich wybór zależy od tego, jaki styl życia na co dzień prowadzi osoba wypoczywająca. Jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym, to wiemy doskonale, że zwykle nie narzekają na niedobór energii, w związku z czym dobrze by było gdzieś ją ukierunkować, zwłaszcza w czasie ferii. I tutaj wybór jest naprawdę szeroki. Jeśli na zewnątrz panuje zimowa aura, to można wyciągnąć sanki i urządzić kulig albo po prostu zjeżdżać całą rodziną z najbliższej górki. Wiele miast oferuje również miejskie lodowiska, czynne od grudnia do marca. Nawet jeśli nie umiemy jeździć na łyżwach, to nic nie szkodzi. Rzadko bowiem się zdarza, aby lodowisko było pełne profesjonalistów, nie ma więc powodu, aby się wstydzić swoich umiejętności (lub raczej ich braku). Jest to rozrywka bardzo atrakcyjna cenowo, godzina jazdy to około 8-9 zł za bilet normalny, nie nadszarpnie to zatem domowego budżetu, a zapewni mnóstwo zabawy.

wyjazdy zimowe first minute

Ferie zimowe w Polsce

Inną formą spędzenia ferii zimowych są wycieczki, zarówno te dalekie, jak i wypady za miasto. Egzotyczne wyjazdy first minute na wyspy greckie zazwyczaj pozostawiamy sobie na lato, ale Polska przecież również oferuje wiele ciekawych zakątków, także tych znajdujących się pod ziemią. Mowa oczywiście o Kopalni Soli w Wieliczce, ale warto tutaj wspomnieć również o szlaku turystycznym w podziemiach Krakowa. Zimą pięknie prezentują się również polskie góry. Warto przejrzeć mapę w poszukiwaniu miasteczek i wiosek mniej obleganych przez turystów niż nasze poczciwe Zakopane, takich jak na przykład Biały Dunajec czy Poronin. Dostępne są tam liczne stoki narciarskie, więc to dobra okazja na spróbowanie czegoś nowego, jeśli nigdy nie mieliśmy nart na nogach. Mniejsza ilość turystów sprawia też, że ceny są atrakcyjniejsze. Jeśli zaś chcemy przejść się po Krupówkach, wystarczy wsiąść do autobusu, gdyż Zakopane jest naprawdę niedaleko.

wyjazdy first minute

Przewrotnym pomysłem jest również wybranie się nad polskie morze. Mimo, że wyjazd nad Bałtyk kojarzymy raczej z wakacyjnym plażowaniem, to warto złamać ten stereotyp i wybrać się tam właśnie zimą. Widoki, jakie oferuje morze o tej porze roku są nie do przecenienia – ośnieżone plaże, spokojna morska woda i czyste powietrze. Wiele hoteli łączy pobyt gości z organizacją zajęć dla dzieci. Jest to połączenie wypoczynku i kolonii zimowych i, wbrew pozorom, nie jest bardzo drogie. 8 dni pobytu z wyżywieniem, animacją czasu i często również wejściówkami do aquaparków to średnio nieco ponad 500 zł za osobę dorosłą, dzieci do określonego wieku obowiązuje natomiast połowa tej kwoty.

Zagraniczne ferie

Jeśli zimowa aura przygnębia, można rozważyć wypad na ferie do ciepłych krajów. Warto przejrzeć oferty biur podróży, ponieważ wiele z nich oferuje korzystne promocje i zniżki ze względu na to, że ferie zimowe nie są w szczycie sezonu wakacyjnego. Na przykład, tygodniowy wyjazd do Hurghady w Egipcie można znaleźć nawet za około 700 zł za osobę. Jest to oczywiście cena orientacyjna, bowiem wiele innych ofert można znaleźć, jeśli zapolujemy na tak zwane last minute.

Innym pomysłem jest odwiedzenie naszych sąsiadów – o tej porze roku pięknie prezentuje się Praga w Czechach. Dobrym rozwiązaniem może się również okazać Słowacja, ceny są tam bowiem atrakcyjniejsze niż po „naszej” stronie Tatr.

Jeśli jednak żadna z propozycji nie przypadnie nam do gustu, zawsze pozostaje zrobienie zapasu gorącej czekolady, owinięcie się kocem i spędzenie czasu z rodziną, a w międzyczasie – robienie planów na wakacje 2016. Najważniejsze, żeby odpocząć od codziennych spraw i robić rzeczy, które sprawiają nam przyjemność. W wyborze miejsca na zimowy wypoczynek pomoże nasza porównywarka PADO24. Dzięki niej dowiecie się więcej o najciekawszych miejscach w Polsce, znajdziecie nocleg lub kupicie tanie bilety lotnicze.

  • Aktualności