Wycieczki first minute

Wyspy greckie

Przy planowaniu wakacji 2016 często pomijamy Grecję z powodu niedawnych wydarzeń w tym państwie. Okazuje się, że niesłusznie, bowiem Ministerstwo Spraw Zagranicznych twierdzi, że należy zachować zwykłą ostrożność i zabezpieczyć się jedynie przed ograniczeniami w wypłacaniu waluty z bankomatów.

Grecja to państwo, do którego oprócz części kontynentalnej należy również 2500 wysp rozsianych na Morzu Egejskim i Jońskim, z czego jedynie niecałe 200 jest zamieszkałe. Ten kraj ze względu na swoją historię sięgającą starożytności i 17 Obiektów Dziedzictwa Kulturowego UNESCO należy do najciekawszych kierunków turystycznych w Europie, zwłaszcza dla osób zafascynowanych miejscem, w którym powstała demokracja, Igrzyska Olimpijskie i filozofia.

Grecja first minute

Najpopularniejsze wyspy greckie i ich atrakcje

Największą grecką wyspą jest Kreta, gdzie ludzie osiedlili się już w paleolicie. Kreta była centrum minojskiej cywilizacji, nakładało się tam na siebie wiele kultur, co pozostało widoczne do dziś w odkryciach archeologicznych i pozostałościach po dawnej greckiej świetności. Największymi miastami na Krecie są Chania i Heraklion. Jednak chyba najbardziej interesującym obiektem na tej wyspie jest pałac w Knossos, z którym związane jest wiele opowieści mitologii greckiej, między innymi ta o potworze Minotaurze, który miał przebywać w labiryncie w podziemiach pałacu. Odkryto tam również ceramiczne naczynia i figury oraz tablice pokryte pismem linearnym.

Kolejną ciekawą wyspą wartą odwiedzenia jest Lesbos, położona u wybrzeży Turcji. Ta górzysta wyspa kusi bardzo ciekawą rzeczą do obejrzenia- jest nią skamieniały las, a mianowicie drzewa, głównie prehistoryczne sekwoje, które dawno temu zostały pokryte warstwą popiołu, uwolnionego podczas wybuchu wulkanu. Ta ciekawostka jest wpisana na listę UNESCO.

Można tutaj spróbować sera feta wytwarzanego przez miejscowych z mleka kóz oraz ouzo, czyli trunku z 48% zawartością alkoholu, który po rozcieńczeniu wodą staje się biały. Ponieważ przemysł turystyczny to zaledwie 5% dochodu tej wyspy, a niemal cała ludność Lesbos żyje z upraw oliwek i hodowli zwierząt, będzie to idealne miejsce dla tych, którzy chcą poczuć prawdziwy klimat Grecji bez hałasu i tandetnych pamiątek.

Inną wyspą, przyłączoną do Grecji dopiero w 1912, jest piękne Samos, które według mitologii było miejscem narodzin bogini Hery. Stąd pochodzą również wielcy filozofowie i matematycy, między innymi Pitagoras i Epikur. Ze swoimi urodzajnymi glebami jest miejscem, w którym rosną cytrusy i oliwki, są tu również bogate złoża czerwonej gliny, z której wytwarzano ceramikę.

Greckie wyspy są warte odwiedzenia ze względu na ciekawe zwyczaje i kulturę. Grecy, podobnie jak Polacy, świętują imieniny, ale nie obchodzą za to urodzin ( z wyjątkiem dzieci). Z powodu upałów w godzinach popołudniowych mieszkańcy greckich wysp udają się na sjestę, a życie towarzyskie rozkwita przy zachodzie słońca i trwa do późna. Zainteresowanym wyjazdem w ten ciepły rejon świata pozostaje zdecydować tylko czy wybrać się tam z biurem podróży, czy może zaplanować wyjazd na własną rękę.

wyspy greckie first minute

Urlop na greckich wyspach – z biurem podróży czy nie?

Jeżeli chcemy odwiedzić Grecję, możemy to zrobić zarówno na własną rękę, jak i wybrać się na zorganizowane wakacje first minute. Podróżowanie na greckie wyspy za pośrednictwem biur podróży staje się coraz popularniejsze ze względu na dużą dostępność takich ofert oraz konkurencyjność na rynku. Najpopularniejsze biura oferują tygodniowe wycieczki od 1500 zł za osobę do nawet 3700 zł. W Grecji możemy więc spędzić zarówno wakacyjny urlop, jak i nawet ferie zimowe. Jak wybrać i czym się kierować? Najlepiej do tego celu wykorzystać porównywarkę ofert na stronie PADO24. Wystarczy porównać oferty last minute, first minute i all inclusive. Jeśli te nazwy brzmią obco, to na PADO24 znajduje się również kilka przydatnych wyjaśnień i informacji. Następnie można przystąpić do wybierania oferty biura podróży dopasowanej do możliwości finansowych i potrzeb.

Jesteś typem podróżnika, który nie lubi korzystać z gotowych rozwiązań? Serwis PADO24 jest idealnym narzędziem pomocniczym, aby zaplanować urlop. Na naszej stronie znajduje się wiele przydatnych wskazówek dotyczących wyboru zakwaterowania na wakacje, zakupu taniego biletu lotniczego, a także wynajmu samochodu. Z porównywarką na PADO24 wybór najtańszej i jednocześnie najbardziej korzystnej opcji będzie dużo prostszy, bez gorączkowych przeszukiwań Internetu i wychodzenia z domu. Greckie wyspy czekają, zaplanuj swoją podróż już dziś!

  • Aktualności