Hotele i hostele - Polska i zagranica

Hotel – miejsce wypoczynku dla całej rodziny

Hotel to jeden z podstawowych komponentów naszego wyjazdu: udając się na zagraniczną wycieczkę czy choćby do innego miasta rezerwujemy pobyt w hotelu, który zapewnia nam nocleg, a czasem także wyżywienia. Zaplecze turystyczne w wielu krajach (szczególnie tych, które cieszą się wśród turystów największą popularnością) jest dobrze rozwinięte: nie brakuje tu zarówno większych, jak i mniejszych, bardziej kameralnych hoteli o zróżnicowanym standardzie. Wybór odpowiedniego hotelu to jedna z najważniejszych decyzji podczas planowania podróży: ważne, aby hotel odpowiadał naszym potrzebom, znajdował się w dogodnej lokalizacji, posiadał odpowiednie wyposażenie, a jego oferta powinna być dostosowana do różnych form wypoczynku (np. z dziećmi czy ze zwierzętami). Warto czasem zwrócić uwagę na hotelowe gwiazdki, które sugerują wymagany przez nas poziom.

Poszukiwania noclegu – czym się kierować wybierając hotel?

najlepszy hotel
Dobry hotel powinien być przede wszystkim dostosowany do naszych potrzeb, ważne jest zatem, czego oczekujemy od takiego miejsca (np. jeśli nie wyobrażamy sobie pobytu w hotelu bez basenu czy siłowni lepiej poszukać hotelu o wyższym standardzie). Jednym z najważniejszych czynników jest lokalizacja miejsca naszego pobytu: warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy (czy hotel ma znajdować się blisko morza/plaży czy np. blisko miasta?) i sprawdzić połączenie komunikacyjne hotelu, np. z centrum miasta czy pobliskimi miejscowościami (jeżeli lokalizacja hotelu nie ma dla nas większego znaczenia, bardziej opłaca się wybierać miejsca usytuowane na obrzeżach miast: pobyt w nich jest nawet o 30% tańszy). Czasem konieczny może być na przykład wynajem samochodu.

Wybór odpowiedniego miejsca noclegowego zależy w dużej mierze od celu podróży: gdy przyjeżdżamy do danego miasta czy kraju głównie po to, by zwiedzać dany region nie ma potrzeby, byśmy wybierali hotel o wysokim standardzie, jeśli natomiast planujemy pobyt relaksacyjny, połączony z korzystaniem ze strefy SPA i innych atrakcji, warto rozejrzeć się za hotelem o wysokim standardzie oferującym tego typu usługi.

Niemniej istotna jest oferta danego hotelu: jakie pokoje oferuje swoim gościom, na jakie udogodnienia i atrakcje mogą liczyć przebywający w nim turyści, jakie usługi są wliczone w cenę pobytu, a za które trzeba dodatkowo zapłacić. Zanim zdecydujemy się na pobyt w wybranym hotelu należy dowiedzieć się, czy hotel oferuje posiłki (jeśli tak, to w jakiej formie), czy na jego terenie znajdują się bar, restauracja, strefa SPA, siłownia, boiska, itp. i (co najważniejsze) czy dysponuje parkingiem dla gości. Jeśli większość czasu zamierzamy spędzić w wybranym obiekcie dobrze jest zwrócić uwagę na standard pokoju hotelowego (telewizor, klimatyzacja, sejf, wifi, łazienka) i usługi (takie jak np. częstotliwość zmiany pościeli czy sprzątania pokoju).

Gdy chcemy wypoczywać z dziećmi lub – dajmy na to – z psem ważne, by hotel był przystosowany do tego typu wypoczynku. W przypadku wyjazdu z dziećmi warto sprawdzić, czy miejsce pobytu jest przystosowane dla najmłodszych (dysponuje podjazdami dla wózków, placem zabaw, specjalnymi siedziskami dla dzieci, itp.), natomiast gdy na wyjazd planujemy zabrać naszego pupila trzeba dowiedzieć się, czy hotel akceptuje zwierzęta, a jeśli tak, to ile musimy zapłacić ich pobyt.

Wybierasz hotel? Zajrzyj na PADO24!

Najprościej i najszybciej można znaleźć hotel za pośrednictwem Internetu: umożliwiają to liczne porównywarki cen hoteli, ale i portale hotelarskie, na których znajdziemy oferty noclegów w danym regionie oraz serwisy oferujące atrakcyjne pobyty last-minute (hotele wyprzedają w ten sposób niezrealizowane rezerwacje lub ostatnie wolne pokoje – oczywiście za dużo niższą cenę). Dobrym rozwiązaniem podczas poszukiwań hotelu jest również zapoznanie się z opiniami ludzi, którzy skorzystali z oferty danego miejsca: to pozwoli nam ocenić, czy wybrany hotel będzie dla nas odpowiedni. Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru miejsca noclegowego warto też sprawdzić w Internecie stronę hotelu, zapoznać się z zamieszczonymi tam informacjami i ofertą, obejrzeć zdjęcia (jak wyglądają pokoje, basen, stołówka, otoczenie hotelu) – takie wstępne rozeznanie pozwoli uniknąć ewentualnych rozczarowań. Internet to doskonałe narzędzie do poszukiwania odpowiedniego hotelu: najciekawsze oferty hoteli znajdziesz za pomocą naszej porównywarki PADO24. Pado24 jest serwisem o podróżach, atrakcjach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić. Pomożemy Ci zaplanować wyjazd bez wychodzenia z domu – szybko, łatwo i pewnie. Potrzebujesz noclegu, biletów lotniczych, a może chciałbyś wyjechać w wakacje, ale nie wiesz, dokąd się wybrać? Podpowiemy, co zrobić, by Twoja podróż była udana: na PADO24 zamieszczamy wszelkie niezbędne informacje o wycieczkach, sposobach podróżowania i atrakcyjnych miejscach, porównujemy dostępne na rynku oferty i doradzamy, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o podróżach znajdziesz na PADO24.
hotele na wypoczynek
  • Aktualności