Hotele i hostele - Polska i zagranica

Zaplecze turystyczne stolicy: hotele w Warszawie

hotel w Warszawie
Hotele w Warszawie, z racji na rangę miasta, należą do najbardziej rozpoznawalnych obiektów w kraju. To właśnie w stolicy swoje obiekty mają hotelarscy giganci: Marriott, Bristol czy Hilton. Rozwinięta baza noclegowa i stale poszerzająca się oferta turystyczna Warszawy sprawiają, że od lat znajduje się ona w czołówce polskich miast chętnie odwiedzanych przez turystów z całego świata. Infrastruktura miasta sprawia, że hotele w Warszawie cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko zwiedzających zabytki turystów, ale przede wszystkim biznesmenów, którzy w otoczeniu eleganckich i stylowych wnętrz aranżują spotkania biznesowe. Turystyce w tym rejonie sprzyja również transport: liczne połączenia kolejowe oraz największe w kraju lotnisko (obsługujące miliony pasażerów rocznie) powodują, że do Warszawy można dotrzeć łatwo i szybko. Na przestrzeni ostatnich kilku lat najsłynniejsze polskie miasto znajdowało się pośród 100 najpopularniejszych miast na świecie. W minionym roku Warszawa przyciągnęła liczbę turystów porównywalną z Florencją czy Madrytem: z tym wynikiem polska stolica uplasowała się na 42 miejscu w rankingu miast będących najpopularniejszym celem podróży. Stolica należy również do miast atrakcyjnych dla biznesu, bowiem to właśnie tu powstaje najwięcej (bo prawie 40%) firm z zagranicznym kapitałem. Dogodna lokalizacja, ciekawe miejsca oraz liczne atrakcje sprawiają, że miasto z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród turystów.

Najczęściej rezerwowane hotele w Warszawie

Hotele w Warszawie to przede wszystkim prestiżowe i eleganckie obiekty, które można spotkać także w innych europejskich stolicach. Do najczęściej wybieranych obiektów hotelowych o najwyższym standardzie należą znane wszystkim hotele Marriott, Sofitel Victoria, Bristol, Hilton, Polonia Palace czy Radisson Blue Sobieski. Drogie hotele nie są jednak jedyną opcją noclegową dla odwiedzających miasto turystów: w Warszawie nie brakuje również obiektów o niższym standardzie (znajdziemy tu zarówno 3-gwiazdkowe hotele, jak i tanie hostele).

hotele w stolicy

Najlepsze hotele w Warszawie ulokowane są głównie w okolicach centrum miasta (Radisson Blue, Marriott, Polonia), ale niemało obiektów zlokalizowanych jest również w bliskim sąsiedztwie warszawskiego Lotniska Chopina (hotele Airport Okęcie, Mercure, Plaza). W Warszawie każdy znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg: w ofercie miasta znajdują się zarówno tanie obiekty typu bed&breakfast, jak i luksusowe hotele – eleganckie i stylowe obiekty zlokalizowane w samym sercu miasta. W stolicy nie brakuje również hoteli biznesowych: do najbardziej prestiżowych obiektów tego typu zalicza się InterContinental – pięciogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy (zlokalizowane na 43 piętrze budynku basen i jacuzzi pozwalają podziwiać panoramę miasta).

Hotele w Warszawie – drogie/tanie?

Hotele w Warszawie (z racji swojej lokalizacji) należą do najdroższych w kraju. Za nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu w centrum miasta trzeba zapłacić od 200 do 500 zł. Na 3 i 4-gwiazdkowe apartamenty wydamy ok 100-200 zł za noc. Za pokoje w hostelu przyjdzie nam zapłacić ok 80-90 zł za noc, a łóżko w wieloosobowym pokoju to koszt 30-40 zł. Hotele w Warszawie pomimo dość wysokich cen od lat niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko cudzoziemców, ale i samych Polaków – osób z różnych regionów kraju, które przyjeżdżają tu z zamiarem zwiedzania stolicy. Duża rozpiętość cenowa warszawskich hoteli sprawia, że każdy znajdzie tu satysfakcjonującą go ofertę w odpowiedniej cenie.

Najlepsze hotele w Warszawie znajdziesz w Internecie

najlepsze hotele w Warszawie
Warszawa jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski: to miasto, które nosi ślady burzliwej przeszłości, a jednocześnie nowoczesna, prężnie rozwijająca się metropolia, świetne miejsce do życia, dobry grunt do rozwoju biznesu, zagłębie rozrywki i atrakcji. Hotele w Warszawie należą do najbardziej rozpoznawalnych miejsce w Polsce: kręcono tu filmy, seriale, nagrywano programy i wywiady. Warszawskie hotele przyciągają turystów pięknymi wnętrzami, cudownymi widokami (większość hoteli zlokalizowanych w centrum oddaje do użytku pokoje z widokiem na panoramę miasta) i atrakcjami, których oferta stale się powiększa. Również usługi w hotelach w stolicy stoją na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze hotele w Warszawie znajdziesz na www.pado24.pl. Pado24 to internetowa porównywarka ofert, która umożliwi znalezienie i zestawienie ofert noclegów z całej Polski. Na naszej stronie znajdziesz najnowszy ranking hoteli, porównasz ceny i oferowane warunki, dzięki czemu wybierzesz najlepszą dla siebie opcję. Na PADO24 znajdziesz również informacje o podróżach, zagranicznych wyjazdach, ciekawych miejscach, które warto odwiedzić: dowiesz się, jak podróżować, by nie przepłacać i zarezerwujesz bilety lotnicze. Doradzimy, czym kierować się przy organizowaniu wakacyjnego wyjazdu, w jaki sposób znaleźć tani nocleg i podpowiemy, na co możesz liczyć wybierając wycieczkę w opcji all inclusive. Pado24 to aktualne i sprawdzone informacje na temat wycieczek, hoteli i biletów: z nami szybko i łatwo zaplanujesz swój urlop.
  • Aktualności