Internet mobilny i stacjonarny - porównaj oferty na PADO24

Internet

Internet to narzędzie, z którego korzystamy dziś wszyscy. Dorośli, nastolatki, a nawet małe dzieci – w życiu przedstawicieli każdej z tych grup społecznych sieć pełni swoje funkcje, ma swoje zastosowania. Służy nam ona do wyszukiwania informacji, ułatwia pracę i naukę, ale pozwala także na zabawę i dostarcza rozrywki. Za pośrednictwem sieci możemy grać, możemy oglądać filmy, ale też poszerzać swoje wiadomości z przeróżnych dziedzin oraz rozwijać się.

Wybieramy rodzaj i dostawcę internetu

Choć Internet tak naprawdę wkroczył do naszego świata dopiero kilkanaście lat temu, dziś większość z nas zupełnie nie wyobraża sobie bez niego życia. Korzystamy z niego nie tylko za pośrednictwem komputerów, ale także tabletów czy telefonów. Pakiety, i to często spore, otrzymujemy zazwyczaj razem z abonamentem z telefonem lub abonamentem bez telefonu. Mamy więc do niego dostęp tak naprawdę w każdej dosłownie w chwili. Zawsze, kiedy tego potrzebujemy, możemy zajrzeć do sieci i sprawdzić coś, co akurat nas nurtuje, i to niezależnie od tego, czy akurat przebywamy w domu, w pracy, czy nawet w autobusie lub pociągu. Internet bezprzewodowy dociera dzisiaj przecież właściwie wszędzie.

Rodzaje internetu

rodzaje internetu

Obecnie, jeżeli chodzi o rodzaj połączenia z Internetem, mamy spory wybór. Każdy z nas może znaleźć takie, które uzna za najodpowiedniejsze dla siebie i najlepiej pasujące do swojego stylu życia. Jakie konkretnie mamy opcje?

Dwa podstawowe rodzaje połączenia z siecią, jakie mamy do wyboru, to łącze mobilne oraz stacjonarne. Z tego drugiego możemy korzystać jedynie we własnym domu, natomiast z pierwszego także poza nim. Ponadto łącze stacjonarne jest najczęściej przewodowe. Zazwyczaj im jest ono szybsze, tym wyższa jest jego cena. Jego zaletą jest fakt, że po podłączeniu routera możemy korzystać w domu z dostępu do sieci za pośrednictwem aż kilku urządzeń jednocześnie.

Internetu mobilnego natomiast możemy używać w domu, ale nie tylko. Poza tym jest to możliwe również w każdym miejscu, do którego dociera sygnał naszego operatora. Ponadto tego typu Internet jest zazwyczaj szybszy niż stacjonarny – w technologii LTE dane mogą być pobierane z prędkością do 100 Mbit/s. Jednak musimy się przygotować na to, że usługi oparte na tej najnowszej technologii są zazwyczaj dość drogie. Poza tym przy Internecie bezprzewodowym obowiązuje zazwyczaj limit ilości pobieranych danych. Im wyższy on będzie, na tym znaczniejsze rachunki powinniśmy się przygotować.

Istnieje jeszcze jeden rodzaj łącza, o którym należy wspomnieć – jest to internet radiowy, czyli bezprzewodowe łącze stacjonarne (wyłącznie do użytku domowego). Zazwyczaj jest on wykorzystywany tam, gdzie nie docierają dwa poprzednie rodzaje. Jego prędkość jest jednak mocno ograniczona i wynosi maksymalnie 3,1 Mbit/s. Tutaj również mamy niestety do czynienia z limitami transferu. Koszty są natomiast zazwyczaj nieco wyższe niż w przypadku internetu mobilnego. Warto jednak wiedzieć, że jeśli chodzi o internet kablowy, połączenie jest zazwyczaj bardziej stabilne niż przy radiowym, i nie jest ono zależne od panujących na zewnątrz warunków pogodowych.

Jaki internet będzie dla Ciebie najlepszy?Wybierz z PADO24!

Jak widzimy, jeżeli chodzi o Internet, mamy dziś do wyboru naprawdę sporo, różniących się wieloma czynnikami, ofert. Podjęcie decyzji, która z nich będzie dla nas najlepsza, może więc nie być łatwe. Jeśli zależy nam na stabilnym łączu, prawdopodobnie zdecydujemy się na stacjonarny. Jeżeli na dostępie do sieci w każdej chwili – na mobilny. A jeśli mieszkamy raczej na uboczu, z dala od miasta, nie mając innego wyjścia, wybierzemy internet radiowy. Żadna z tych możliwości jednak nie jest jednoznacznie najlepsza ani żadnej z nich nie można polecić absolutnie każdemu z klientów. Wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i wymagań.

internet

Porównywarka ofert internetu na PADO24

W razie problemów z wyborem najlepszego łącza internetowego i konkretnego dostawcy, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest dostępna na PADO24, porównywarka. Uwzględnia ona sporo różnych kryteriów i pomoże nam ocenić poszczególne oferty pod wieloma interesującymi nas względami. Dzięki temu będziemy mogli spojrzeć na nie wszystkie w całkowicie obiektywny sposób i wreszcie podjąć przemyślaną decyzję, której w przyszłości z pewnością nie będziemy żałować. Korzystając z PADO24 masz pewność, że sprawdzasz najlepsze oferty na rynku – bezpłatnie i w jednym miejscu. Z nami oszczędzasz czas i pieniądze, które możesz przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy. Pamiętaj,  że zaradność procentuje!

W dobie niemal całkowitego przeniesienia się mediów, rozrywki i komunikacji do sieci, dostawcy łączy internetowych prześcigają się w usługach. Nie sposób ustalić, jaki rodzaj połączenia jest najlepszy. Należy go dostosować do wymagań, trybu życia i miejsca zamieszkania, co umożliwia porównywarka ofert internetu na PADO24. Została ona przygotowana, aby ułatwić wybór w obliczu wielu informacji i reklam. Wystarczy wpisać prędkość połączenia na jakiej nam zależy (wyrażoną w megabitach na sekundę), limit gigabajtów i okres umowy, po czym porównać i dopasować usługę do swoich potrzeb. To prosty i wygodny sposób wyboru, w dodatku zupełnie darmowy.

Ranking ofert internetu

Jeśli porównywarka to za mało, na www.pado24.pl znajduje się również jej uzupełnienie w postaci rankingu ofert internetu, jakie możemy znaleźć na rynku. Dzięki temu w prostej i przejrzystej formie pokazane są usługi, jakie w danym czasie oferują dostawcy łącza oraz ich koszty, niezależnie od tego czy chodzi o internet LTE, czy też stacjonarny. Ranking pokazuje również na co zwrócić uwagę przy wyborze połączenia internetowego dla siebie, ale także oszczędza nasz czas, który zostałby poświęcony na przeglądanie tego, co proponuje rynek dostawców łączy internetowych.

Materiały do pobrania:

Internet na stałe zagościł w polskich domach. W zapomnienie odeszły czasy, kiedy wiadomości wysyłaliśmy tylko zwykłą pocztą. Dostawcy internetu konkurują ze sobą, prezentując atrakcyjne oferty, bogate w usługi dodatkowe i z niskimi opłatami miesięcznymi. Co zrobić, kiedy obiecane warunki nie są jednak po podpisaniu umowy realizowane ? W pierwszej kolejności należy złożyć reklamację. Jej prosty i bezpłatny wzór przygotowaliśmy dla Was na PADO24. Możecie ją złożyć w ciągu 12 miesięcy od wystąpienia nieprawidłowości. Jeśli mimo reklamacji nadal jesteśmy niezadowoleni ze świadczonej usługi internetu powinniśmy rozwiązać umowę i poszukać nowego dostawcy. Przyda się do tego nasz wzór wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Pamiętajcie, że w większości przypadków jego złożenie rozpocznie okres wypowiedzenia, z upływem którego umowa zostanie rozwiązana. Więcej przydatnych wskazówek dotyczących wypełnienia prezentowanych przez nas materiałów do pobrania znajdziecie w uwagach, które umieściliśmy na ich końcu.

Reklamacja usługi telekomunikacyjnej

Internet jest usługą telekomunikacyjną oferowaną przez wielu dostawców. Zdarzają się sytuację, kiedy nie jesteśmy z niej zadowoleni. Powody mogą być różne – brak internetu, źle naliczona faktura, brak usług, które zamawialiśmy. Stanowią one podstawę do złożenia reklamacji. Skorzystaj z naszego wzoru i miej pewność, że o niczym nie zapomniałeś!

Pobierz dokument

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych

Masz dość kłopotów z internetem?Znalazłeś ofertę z lepszymi warunkami? Złóż wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych u dotychczasowego dostawcy. Wypełnij nasz wzór tego dokumentu, który na PADO24 udostępniamy Ci za darmo.

Pobierz dokument

Materiały do pobrania dotyczące Internetu, które umieściliśmy na PADO24 zostały przygotowane dla wszystkich osób, które chcą w prosty sposób realizować swoje prawa. Dzięki naszym wzorom bez trudu, w razie nieprawidłowości w wykonaniu umowy po stronie dostawcy internetu, złożycie reklamację, a rezygnując z usługi wypowiedzenie umowy o internet. Uwagi, które znajdziecie na końcu każdego z dokumentów, sprawią, że ich wypełnienie będzie banalnie proste.

  • Aktualności