Internet mobilny i stacjonarny - porównaj oferty na PADO24

Internet LTE

Internet LTE opiera się na nowoczesnym standardzie bezprzewodowego przesyłania danych, które niesie ze sobą szereg udogodnień związanych z korzystaniem z sieci. Metoda ta zapewnia dużo większe prędkości pobierania oraz wysyłania informacji. Jest to bardzo przydatne podczas surfowania po sieci. Dzięki zwiększonej szybkości łącza nie musimy denerwować się, gdy strona internetowa wolno się ładuje, możemy komfortowo oglądać filmy bez zacinania obrazu się oraz pobierać pliki w zaledwie kilka sekund. Technologia LTE na największą skalę używana jest przez posiadaczy nowszych modeli telefonów, ale coraz więcej osób decyduje się na jej wykorzystanie w laptopach oraz w domowych komputerach stacjonarnych. Znaczna część posiadaczy Internetu LTE bardzo chwali jego zalety. Obecnie oferty Internetu LTE dostępne są niemal we wszystkich sieciach komórkowych, a nawet u dostawców telewizji. Dzięki tej technologii problemem nie będzie nawet Internet na wakacjach lub w każdym miejscu, do którego się udamy.

Czym wyróżnia się Internet LTE?

Osoby często poruszające się w sieci z pewnością będą zadowolone z posiadania Internetu LTE. Jest to technologia bezprzewodowa, której największą zaletą jest mobilność. Modem LTE potrzebny do jej działania jest niewielkich rozmiarów, w związku z czym nie jest problemem zabranie go ze sobą tam, gdzie się udajemy. Montaż urządzenia nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Aby zacząć korzystać z Internetu LTE, nie trzeba wykonywać skomplikowanych czynności, rozprowadzać kabli czy zamawiać fachowców, którzy wszystko podłączą. Komfort i wygoda użytkowania to nieoceniony atut tego rodzaju dostępu do sieci.

Inną ważną cechą są wysokie prędkości przesyłania danych. Każdy chce korzystać z Internetu sprawnie i bez komplikacji. Technologia LTE gwarantuje to z pewnością, ponieważ z założenia stworzona została w taki sposób, aby ograniczyć niedogodności występujące w stosowanych dotychczas opcjach mobilnego dostępu do sieci. Nie jest to oczywiście aż tak zawrotna prędkość, jaką dostawcy gwarantują nam w reklamach. Liczby sztandarowo wymieniane w ofertach mogą odbiegać od rzeczywistości. Prędkość przesyłania danych może spadać w zależności od wielu czynników, takich jak chociażby obciążenie sieci czy sprzęt używany przez klienta, ale ostatecznie i tak wypada korzystniej niż w innych technologiach.

tani internet lte

Przed podjęciem decyzji warto znać wszystkie fakty, ponieważ tak jak większość kuszących ofert, Internet LTE ma także swoje wady. Najbardziej istotną z nich jest ograniczony zasięg. Obecnie na terenie Polski dostęp do szybkiego Internetu w tej technologii ma jedynie 35% społeczeństwa. Nadajniki zlokalizowane są głownie w okolicy większych miast, dlatego nie każdy ma możliwość korzystania z Internetu LTE. Problem pojawić może się także, gdy zaplanujemy wyjazd za miasto. Znalezienie się poza zasięgiem sieci LTE nie zawsze jednak oznacza całkowita utratę połączenia. W takiej sytuacji odbiornik przełączy nas na inną technologię zintegrowaną z LTE, ale nie posiadającą wszystkich jej zalet, w związku z czym możemy doświadczyć problemów związanych ze spadkiem prędkości przesyłania danych.

Inną niedogodnością, którą cechuje się Internet LTE są limity pobierania i przesyłania danych występujące w wielu ofertach. Może się okazać, że po ich przekroczeniu Internet będzie działał o wiele wolniej, jednak nawet przy uwzględnieniu tego typu wad, Internet LTE wypada na tle innych bardzo korzystnie. Najatrakcyjniejszym czynnikiem będą z pewnością osiągane prędkości. Jeśli więc nie jesteś zadowolony z dotychczasowej oferty lub poszukujesz najlepszego łącza internetowego, powinieneś rozważyć wybór technologii LTE.

Wybór najlepszej oferty Internetu LTE

Internet LTE jest bardzo popularną, polecaną przez wielu użytkowników usługą. Jak wynika z wcześniejszego opisu, nie jest ona jednak pozbawiona wad. Należałoby się więc zastanowić, w jaki sposób zamierzamy z niej korzystać. Gdy planujemy częste wyjazdy, dobrze byłoby przed zakupem sprawdzić, gdzie możemy spodziewać się pełnego zasięgu sieci. Jeśli zamierzamy ściągać dużą ilość plików, warto poszukać oferty, w której nie ma limitów przesyłania danych. Aby nie żałować swojej decyzji, należy wziąć pod uwagę wszystkie cechy, jakimi odznacza się Internet LTE. Z jednej strony jest to bowiem rozwiązanie niezwykle atrakcyjne i praktyczne, ale z drugiej może wiązać się z niedogodnościami, których nie doświadczymy w przypadku ofert Internetu stacjonarnego. Lepiej więc zapoznać się z zasadami działania Internetu LTE oraz dostępnymi ofertami (pomoże w tym zamieszczona na PADO24 porównywarka), niż być niemile zaskoczonym.

  • Aktualności