Internet mobilny i stacjonarny - porównaj oferty na PADO24

Internet stacjonarny czy mobilny?

Internet jest niesamowitym wynalazkiem, który zmienił sposób na komunikację na świecie, przyspieszył rozwój technologii i sprawił, że możemy korzystać z ogromnych ilości wiedzy i materiałów zgromadzonych w globalnej sieci. Poprzez popularyzację Internetu rozmowa z ludźmi oddalonymi o setki tysięcy kilometrów nie jest już dla nas niczym trudnym czy też kosztownym. Na początku jednak tak nie było. Ceny bardzo wolnych połączeń internetowych były wręcz zawrotne i niewielu było stać na wykorzystywanie potencjału sieci. Obecnie możliwości jest mnóstwo i bez problemu można wybrać najlepsze łącze.

Internet stacjonarny

najlepszy internet stacjonarny

Dopiero wraz z rozwojem technologii i wprowadzeniem stałego łącza Internetu stacjonarnego dostaliśmy możliwość taniego i szybkiego surfowania po stronach internetowych. Dzięki stabilności połączenia oraz jego zwiększającej się prędkości mogliśmy zacząć korzystać z telefonii internetowej, wideorozmów, czy gier on-line. Poprzez szybki Internet stacjonarny możemy też pobierać duże pliki bez konieczności czekania kilku dni aż będą na naszym dysku. Obecnie Internet stacjonarny jest uznawany za najlepszy – w stosunku ceny do jakości połączenia oraz jego prędkości. Żaden inny rodzaj Internetu nie zaoferuje nam takich szybkości, jakie możemy uzyskać po tradycyjnym kablu. Jednak aby w pełni zgłębić temat, potrzebne będzie również porównanie ofert internetu.

Internet mobilny

Internet mobilny jest kolejnym etapem rozwoju Internetu. Dotychczas z sieci mogliśmy korzystać jedynie siedząc w domu lub ewentualnie w kafejce Internetowej lub w miejscu, w którym mogliśmy podpiąć kabel. Jednak chodzenie wszędzie z kablem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego właśnie wymyślono Internet mobilny. Początkowo był on przeraźliwie drogi i jednocześnie wolny. Były też spore problemy z jego zasięgiem i o ile w dużych miastach dało się jeszcze z niego jako-tako korzystać, to w mniejszych miejscowościach kupowanie go mijało się z celem. Dzięki rozwojowi stacji naziemnych, w który firmy telekomunikacyjne zainwestowały grube miliony, widząc przyszłość takiego rozwiązania, w obecnych czasach zasięg Internetu mobilnego obejmuje teren prawie całej Polski. Prędkości również znacząco wzrosły, dzięki technologii LTE, która to pozwala uzyskać prędkości większe niż u dużej ilości ofert Internetu stacjonarnego. Oczywiście, aby móc surfować po sieci za pośrednictwem Internetu mobilnego potrzebny jest nam jeszcze odpowiedni przenośny modem, który wpinamy do komputera i laptopa, ale jego koszt nie jest zbyt wielki. Internet mobilny jest ciągle sporo droższy niż jego stacjonarny odpowiednik. Dodatkowo bardzo często występują ograniczenia pobieranego transferu, po których przekroczeniu musimy płacić jeszcze więcej.

Internet mobilny czy stacjonarny – który wybrać?

Jeśli mamy się ostatecznie zdecydować, który Internet wybrać – mobilny czy stacjonarny – to powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jak będziemy go wykorzystywać.Jeśli ma on nam służyć do grania w gry on-line, pobierania dużych plików z sieci, czy innego rodzaju zadań wymagających dużych prędkości, braku limitów oraz stabilności połączenia to powinniśmy wybrać Internet stacjonarny. Jeśli jednak jesteśmy bardzo często w podróży, poza domem i używamy Internetu głównie do prostych oraz niewymagających zadań, jak wysyłanie maili, przeglądanie stron www, czy rozmowy na komunikatorach, to w takim przypadku lepszy dla nas będzie Internet mobilny. Możemy go zabrać zawsze ze sobą, w każde miejsce, do którego pojedziemy. Oczywiście będziemy mogli na nim również grać w gry czy oglądać filmy w Internecie, ale możemy wtedy przygotować się na wyższe koszty i gorszą jakość połączenia. Idealnie byłoby mieć oba te rodzaje Internetu i korzystać z nich w sytuacjach, w których sprawdzają się najlepiej. Przed podjęciem decyzji dotyczącej konkretnej opcji warto zebrać rzetelne informacje dotyczące każdej propozycji – pomogą w tym na przykład zawarte na PADO24 artykuły, a także nasza porównywarka. Ostateczny werdykt w tym pojedynku należy jednak do Was. Bez względu na wybraną opcję, w każdym przypadku warto pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, dzięki czemu unikniecie problemów, a surfowanie po sieci będzie samą przyjemnością.

tani internet mobilny
  • Aktualności